Ще п'ять років тому самокати купували тільки дітям, як іграшку на найближчі роки. Але сьогодні самокат став не тільки засобом пересування, а й конкурентом скейтборду. Трюковий самокат від звичайного відрізняється маленькими колесами, іншою будовою рульової стійки.

Трюкові самокати — трохи історії

Самокати все ще не сприймаються багатьма серйозно, оскільки спочатку це був дитячий та підлітковий вид транспорту. Поступово самокати перетворилися з дитячого розважального транспортного засобу в динамічний засіб пересування і спортивний снаряд.

У чому популярність трюкових самокатів?

Хоча кікскутерінг (поїздки на трюкових самокаті) не є офіційним видом спорту, самі представники вважають його популярнішим за скейтбординг. У трюкових самокатах є кермо, що робить його родичем BMX-велосипеда, а також дека — від скейтборду. Тому спортсмени отримали гібрид, в якому поєднуються прийоми цих транспортних засобів.

Популярними самокати зробив Карлтон Келвін. Підприємець дізнався про скутери Razor, які стали масовим засобом пересування серед бізнесменів Токіо. Карлтон зв'язався з виробництвом на Тайвані, де в той момент випускали нові самокати з маленькими колесами, з підшипниками від роликів. Тайванці, які керували проектом, вирішили об'єднатися з Карлтоном. В результаті на світ з'явилася компанія Razor USA, з якої і почався переможний хід самокатів.

Різновиди дисциплін:

  • Парк — передбачає катання в скейт-парках, на спеціальних майданчиках. Роз'їжджати потрібно як по рівній площині, так і між фігурками, по трамплінів, рамп.
  • Флет — катання і виконання стандартних трюків на рівних майданчиках. Щоб виконувати трюки, потрібно добре утримувати баланс.
  • Стріт — катання на вулицях, де перила, сходи використовуються як перешкоди.
  • Біг ейр — тут виконуються стрибки з трампліну після сильного розгону. Трюки виконуються під час польоту.
  • Дерт — трюки виконуються на майданчику, в якій трампліни виконані з грунту.
  • Даунхіл — просто швидкісний спуск по рівному схилу, без трюків.

Матеріали коліс і корпусу самокатів

На трюкових самокатах потрібно виконувати складні трюки, приземлятися після стрибків, тому колеса повинні бути надійними. Першими встановлювалися колеса з пластикової серцевиною, які швидко ламалися. На сучасних трюкових самокатах встановлюються поліуретанові колеса з металевою серцевиною, діаметром в 100 мм. Підшипники встановлюються тільки класу 7 м 9, які вважаються найнадійнішими. Жорсткість коліс в межах від 72А до 93А.

Міцність конструкції також має велике значення, тому для виробництва використовуються високоміцні матеріали. Найчастіше застосовуються алюміній, хром молібден і загартована сталь.

Важливою деталлю є компресія, за допомогою якої кермо зафіксовано з виделкою і притискає підшипники. На її якість і тип виконання важливо звертати увагу при виборі трюкового самоката.

Трюкові самокати

Найпопулярніші бренди трюкових самокатів

Tempish — трюкові самокати цієї компанії дозволяють швидко освоїти навіть найскладніші трюки, на вулиці і в парку. Посилені профілі, надійна конструкція, міцні зварні шви забезпечують надійність навіть в екстремальних умовах.

Hipe — трюкові самокати, які виробляються для різних вікових груп (починаючи з 4 років), для райдерів з різним рівнем підготовки. Самокати розробляються у власному конструкторському і дизайнерському бюро, збираються на повністю автоматизованій лінії. Самокати відрізняються високою якістю, на раму видається довічна гарантія.

В інтернет-магазині Unisport ви зможете купити трюкові самокати цих брендів, а також виробництва Motion, Slamm, Street Surfing. Великий вибір моделей у різних цінових категоріях дозволить підібрати оптимальний самокат.