Спальний мішок — вірний супутник всіх сміливців, що кидають виклик силам природи. Це базове спорядження для тривалого перебування поза межами цивілізації, здатне подарувати ночівлі просто неба значний рівень затишку та комфорту за будь-якої пори року. Коли температура сягає вражаючих позначок нижче нуля, а кусючий вітер пронизує наскрізь, він послужить надійним захистом від негоди та допоможе зберегти якомога більше тепла, щоб людина змогла якісно відпочити.

За що ми цінуємо спальні мішки

Спальники розрізняють за мірою утеплення, туристичним чи армійським призначенням, наявністю чи відсутністю певних функціональних елементів. Але якісні спальники мають за спільне наступні сильні сторони.

Максимальний рівень теплоізоляції. Він досягається за рахунок синтетичного або натурального утеплювачу — пуху. Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки, але при належному підході можуть бути однаково ефективними.

Змога забезпечити комфорт у будь-якому природному середовищі — у полі, в лісі, біля водойми. Якщо спальник виконаний якісно та передбачає всі можливі потреби, можна спокійно влаштовуватись на ночівлю без додаткових аксесуарів та зайвого клопоту.

Можливість використання спальника у якості настилу або ковдри.

Низька вага та компактні розміри у згорнутому виді, що заощаджують місце у рюкзаку та дозволяють зручно брати спальник у піші подорожі на великі відстані.

Вологовідштовхуючий матеріал зверху, що гарантує сухість всередині, коли доводиться ночувати біля води, підвищується вологість повітря або іде дощ.

Міцна фурнітура, продумане розташування блискавок, система ременів для компактного складання та фіксації на рюкзаку, які додають впевненості під час подорожі та розкривають функціональність на максимум.

Варіанти розміру для різного зросту та можливість налаштування під особливості статури, в тому числі для жіночої та чоловічої фігури.

Найкращі зимові спальники в Unisport

Всупереч звичним уявленням, функціонал цього виду спорядження не обмежується відпочинком на відкритому просторі та поліпшенням вкрай екстремальних умов. У перехідний період, коли холод та вогкість вже завітали до оселі, а централізоване опалення бариться, він стає затишним коконом для здорового, міцного сну.

У нашому огляді представлені найтепліші та найзручніші зразки спальних мішків, що зігріватимуть вас цієї зими та ще багато зим поспіль.

Модель Deuter Astro Pro 1000 забезпечує термоізоляцію завдяки каскадному розташуванню утеплювача. Така система перешкоджає втраті тепла, оскільки нашарування матеріалу щільно закривають канали, через які воно виходить. Легкий виріб важить 1,5 кг без чохла, чому сприяє пуховий наповнювач. Спати у такому коконі зручно та приємно: еластична підкладка дозволяє вільно перевертатись уві сні та приймати будь-яку позу, а розширена зона стоп допомагає якомога краще ізолювати чутливу ділянку тіла вид холоду. Також завдяки еластичності конструкція виробу зводить до мінімуму утворення внутрішніх повітряних кишень. В результаті тепло зайвий раз не витрачається на обігрівання вільного простору, а людина відчуває абсолютний затишок за температури повітря до -11°C. Границя комфортного відпочинку пролягає на позначці -18°C. Максимальний зріст користувача 1,88 м.

Модель Deuter Astro Pro 1000 EL відрізняється лише формою капюшона, та зберігає ті ж самі теплоізоляційні характеристики. Пух сірої качки, розташований каскадним чином, утворює потужну ситему захисту від тепловтрат, залишаючи виробу низьку вагу і компактність.

Deuter Astro Pro 400 EL — надлегкий і надзвичайно теплий спальник, що важить менше за 1 кг. Така особливість не може не тішити у піших походах з важким рюкзаком! При чому температура комфорту залишається практично на тих самих показниках, що і у важчих варіантів. Натуральний пуховий утеплювач розташований каскадом та зафіксований у камерах форми трапеція. Такий підхід дозволяє уникнути зміщення ізолюючого прошарку, а значить і утворення холодних зон. Принада цієї моделі — надміцний матеріал з плетінням нитки ріп-стоп, за цілісність якого можна не перейматись у багатоденних походах всіма можливими видами місцевості. Практичності додають водовідштовхувальне просочення DWR та посилюючі поліуретанові вставки в області ніг та капюшона. Ергономічна конструкція з еластичними вставками і розширенням для комфорту стоп створена для вільного руху всередині та економії тепла. Капюшон та утеплений комір регулюються за індивідуальною потребою. На відміну від попередніх спальників, цей розрахований на високий зріст до 2 м.

Deuter Astro 500 L також має каскадне розташування пухового утеплювача, але відрізняється зниженими теплоізоляційними характеристиками, що оптимізує модель під сезони весна-літо, літо-осінь. Відповідно вага спальника знижується, а компактність поліпшується. Зовнішній шар виконаний зі стійкого на розрив поліаміду, внутрішній — з приємного на дотик нейлону. Матеріали без спеціальної обробки призначені для сухої погоди або ночівлі у добре ізольованому наметі чи автомобілі. Ступінь утеплення дозволяє упевнено почуватись під відкритим небом на початку весни та наприкінці осені, коли температура опускається до -10°C. Проте оптимальною залишається температура до -4°C.

Екстремальний Sea To Summit Alpine ApIII навпроти надійно захищає від морозу навіть в арктичних широтах та високогірному кліматі. Ергономіка, заточена під потреби теплоізоляції, передбачає об’ємну нижню частину, щоб за потреби можна було сховати у спальник чоботи. Особлива система прострочки гарантує стабільну підтримку щільного шару утеплювача у верхній частині спальника. Термоізоляція забезпечується за рахунок пуху, обробленого від просочення вологою за технологією ULTRA-DRY Down. Ця особливість береже утеплювач від конденсату, що надходить зсередини мішка, коли у ньому знаходиться людина. Система Free-Flow Zip передбачає справа блискавку до середини спальника на випадок, якщо щось потрібно робити руками, а зліва повноцінну двосторонню блискавку. Швидкому та безпечному розстібанню та застібанню сприяє спеціальна планка, яка одночасно захищає від тепловтрат через блискавку. Основний матеріал — NanoShell. До його технологічних характеристик належить повітропоникність для вентиляції та потужні водовідштовхувальні властивості. Важить такий мішок 1,87 кг. Розміри розраховані на зріст 1,83 м. Гранично допустима температура для ночівлі складає -68°C, а комфортна — проміжок між -30 і -40°C.

Для менш суворих умов спальник Sea To Summit Alpine ApII має і легший варіант, розрахований на гранично допустиму температуру для ночівлі -42°C. Різновид моделі надає ідеальну ізоляцію при -12°C і до -20°C. Випускається у двох розмірах — на зріст 1,83 м і 1,98 м, вагою 1,34 кг і 1,5 кг відповідно. Вибір на користь цього різновиду дозволить уникнути зайвого навантаження у пішому поході, коли не передбачається екстремальної погоди.

Sea To Summit Spark SpII з вертикальною строчкою зверху та горизонтальною знизу призначений для демісезонного використання. Модель відміно зберігає тепло завдяки високоякісному гусячому пуху та ергономічному дизайну. Обробка за технологією ULTRA-DRY Down допомагає позбутися конденсату, що може зволожити наповнювач зсередини, та ефективно захищає від зовнішнього промокання. Основний матеріал — щільний нейлон, стійкий до механічних пошкоджень. Випускається мішок у двох розмірах — на зріст 1,83 м  і 1,98 м. Завдяки адаптивності до легких умов, вага значно знижена до 0,49 і 0,56 кг відповідно. У ньому можна спокійно ночувати навесні, літом та восени, коли температура коливається від +4°C до -18°C.

Тему сезону весна-осінь продовжує Sierra Designs Mobile Mummy 800F 15, у якому можна бачити солодкі сни при температурі до -3°C і почуватись достатньо захищено до -9°C. Скроєний із надщільного нейлону 20 ден, він зігріває за рахунок штучного наповнювача DriDown, стійкого до промокання. Модель має два розміри: Regular для зросту до 1, 83 м і Long для зросту до 1,98 м.


Є чудова новина для тих, хто мріє  облаштовувати побут і пересуватись стоянкою, не полишаючи теплого кокону. Як це можливо? Система блискавок і зручних кріплень дозволяє тимчасово відкривати прорізи для рук та отвір для ніг, зафіксувавши поли спальника ззаду. Виріб ніби перетворюється на ковдру, яку не потрібно притримувати руками, у якій можна ходити, вільно рухатись, робити будь-які побутові справи. Спеціальний захист допомагає максимально знизити тепловтрати через блискавки, прорізи для рук і кромку капюшону.

Sierra Designs Nitro 800F 35 — чудовий варіант для помірних холодів до -3°C та теплої літньої погоди. В ньому можна з комфортом відпочивати у таборі та просто неба. Цей спальник з нейлону 15D Ripstop, на відміну від попереднього, зігріває натуральним качиним пухом 800FP DriDown. У ньому можна не боятись вогкості. Водовідштовхувальне просочення бореться з вологою із зовнішнього середовища та допомагає зберігати всередині сухість і затишок, без яких неможливо повноцінно зігрітись. Низ мішка розстібається, щоб людина мала змогу охолодитись у спеку, не полишаючи м’якого спального місця. На холодну ж погоду розробники подбали про високий, широкий комір для захисту від вітру та утеплений капюшон із затяжками. Вибратись зі спальника так само легко, як і сховатись, завдяки двосторонній блискавці, захищеній від заїдання спеціальним кроєм.

Sierra Designs Get Down 550F 20 — теплий, легкий і компактний спальний мішок на три сезони, утеплений качиним пухом 550FP DriDown і оброблений надійним водонепроникним і брудовідштовхувальним  просоченням. За технологією DriDown кожна пушинка огортається гідрофобним полімером. Останнє дозволяє виробу майже не змокати і сохнути в рази швидше, навіть коли надворі холодно і вогко. Максимальний температурний ліміт цієї моделі -9 °C.

Окремої уваги варті спальники, розроблені для жіночої статури. Завдяки такому відгалуженню у модельному ряді жінці зі зростом до 1,85 м не доведеться переплачувати при покупці, а потім під час походу нести на собі зайву вагу завеликого спального мішка, габарити якого не несуть корисного навантаження.

Найпопулярнішою у цьому напрямку є модель Deuter Astro Pro 1000, 800 і 600 SL. Як не важко здогадатись найтеплішими є варіації з міткою 1000 SL. Вони випускаються у розмірах на зріст до 1,65-1,85 м, важать відповідно 1-1,5 кг. Їх морозостійкість вражає витривалістю від приязних -11°C до екстремальних -41°C . Наповнювач — натуральний качиний пух, що забезпечує надійну термоізоляцію та приємну м’якість, залишаючи виріб якомога легшим. Каскадне розташування утеплювача, водозахисне просочення та об’ємна камера для ніг забезпечують ідеальний рівень утеплення для суворих умов зимової експедиції, яка не передбачає ночівлю у приміщенні. Для додаткового захисту від холоду і вологи область ніг та капюшон вкриті поліуретаном. Еластична підкладка з ніжного нейлону Softlining 30D дозволить прийняти будь-яке положення для повноцінного сну. Система затяжок PowerBox триматиме положення застібок в одному місці, навіть якщо людина рухається уві сні. Зовнішній щільний поліестер Pro-Lite RS 30 захистить спальник від затирання на жорсткій підстильній поверхні.

Полегшена версія Deuter Astro Pro 800 SL забезпечує комфортний сон на температурному проміжку від легких -8°C до екстремальних -36°C. Підходить під середній зріст до 1,75 м і важить 1,36 кг.

І найлегша модель Deuter Astro Pro 600 SL призначена для відносно сприятливих погодних умов з морозом -4°C у комфортному випадку та до -29°C у екстремальному. Створена для середнього зросту до 1,75 м і важить 1,03 кг.

Це були фаворити серед спальних мішків за версією Unisport. В огляді перелічені найліпші моделі для літнього відпочинку, сну у приміщенні без опалення та морозної зимової ночі на снігу під зірками. Обирайте свій ідеальний варіант та бережіть тепло.