Рама — основа, скелет будь-якого велосипеда, тому від її ергономіки, ваги та геометрії залежить зручність посадки райдера. Також рама впливає на швидкісні характеристики, маневреність на різних ділянках дороги. Розкриємо детальніше — з якого металу варто обирати раму вашого байку.

З якою рамою варто купувати велосипеди — алюміній, сталь чи карбон?

Легкий та доступний алюміній

Більшість велосипедистів усього світу сходяться на думці, що саме карбон є найкращим матеріалом для виробництва рам. Однак різниця в ціні між якісною карбоновою та алюмінієвою рамою може сягати 1000 доларів. Велика вартість карбонових рам — головна причина, чому більшість велосипедистів продовжує їздити на алюмінії.

Основний недолік алюмінієвої рами — висока жорсткість, в плані передачі вібрацій від дороги. Особливо це помітно на шосейних велосипедах, у МТБ та двопідвісів це компенсується амортизаторами та товстими покришками.

Головні плюси алюмінієвої рами:

  • низька ціна;
  • мала вага;
  • гарне прискорення;
  • відсутність корозії.

Окрім поганої амортизації вібрації, алюмінієві рами мають і інші мінуси, зокрема втома металу. Така рама може тріснути після довгих років користування.

Велосипеди з алюмінієвою рамою представлені в асортименті більшості відомих брендів. Одним із найпопулярніших виробників Cannondale — ця компанія створює велосипеди з алюмінієвою рамою, для міського користування, поїздок гірськими трасами.

Популярні велосипеди з алюмінієвою рамою

Цікава модель BAD BOY — побудована на легкій та міцній рамі, вона дозволяє швидко долати завантажені ділянки міських доріг, проїжджати між припаркованими машинами.

Геометрія рами забезпечує максимально комфортну посадку, тому райдер може провести в сідлі цілий день, без утоми. Труби рами посилені в місцях сильних навантажень, при цьому вага рами лишається малою.

Відмінна риса велосипеда — однонога виделка Lefty, котра привертає увагу перехожих. Всі троси прокладені всередині рами, тому вони надійно захищені від пошкоджень.

В асортименті компанії Merida можна обрати гірський велосипед BIG.NINE LIMITED. Ця модель побудована на легкій алюмінієвій рамі, з потрійним баттингом, геометрією для крос-кантрі перегонів. 11-швидкісна трансмісія дозволяє пересуватися різними ділянками траси, з легкістю та комфортом. Поєднання повітряної вилки Manitou Markhor і гідравлічних гальм гарантує надійний контроль.

Велосипеди з карбоновою рамою

Надміцні карбонові рами

Карбон вважається найбільш досконалим матеріалом для створення велосипедних рам. Цей різновид полімерних матеріалів, створений з переплетених ниток вуглецевого волокна, може мати різну щільність. Часто в одній рамі використовується декілька видів карбону.

Карбонова рама відрізняється підвищеним рівнем жорсткості, тому дозволяє розвивати велику швидкість. Також рама з карбону добре поглинає нерівності дороги, завдяки чому створює підвищений рівень комфорту.

Чудові байки на карбоновій рамі створює компанія Merida, зокрема модель Ninety-Six 8000 на 29-дюймових колесах. Цей байк підходить для поїздок по місту, тривалих подорожей різними трасами. Карбонова рама відрізняється не лише красивою формою, але й продуманою ергономікою, тому їхати на такому велосипеді зручно навіть на великі дистанції.

Велосипеди зі сталевою рамою

Доступна та міцна сталь

Перші велосипеди мали саме сталеву раму, котрій на зміну прийшов алюміній.

Останніми роками спостерігається відновлення інтересу до рам з хромолібдену, високолегованих сплавів. Окрім доступної ціни серед основних переваг сталевої рами - м'якість, міцність, можливість ремонту. В цій групі популярний велосипед від українського виробника — Titan Energy. Сталева рама дає відчуття комфорту на бездоріжжі та поганому асфальті. Зручність поїздок різними ділянками дороги забезпечує трансмісія на 21 швидкість. Колеса діаметром 27,5 дюймів дозволяють утримувати баланс між накатом та маневреністю. Безпеку на дорозі забезпечують дискові механічні гальма, котрі надійно працюють в будь-яку погоду.