Гравійний велосипед або гравел — цей байк з'явився на ринку відносно недавно, проте встиг знайти своїх прихильників. Конструкцією та візуально він нагадує міський велосипед, проте й має деякі відмінності.

Головні відмінності гравел велосипедів

Гравійні байки створені були в Америці, для гонщиків, котрі їдуть на великі дистанції грунтовими дорогами. Однак зараз ці велосипеди мають попит і поза межами гоночної сфери, адже забезпечують високий рівень комфорту на трасі.Популярність гравійних велосипедів пояснюється тим, що в них поєднуються риси традиційного туристичного велосипеду а байка для велокроса.

Гравійний байк — чим він відрізняється та який обрати?

Важлива відмінність гравійних велосипедів — дискові гальма, котрі забезпечують стійкіше гальмування в складних умовах. Робоча поверхня гальма зсувається ближче до осі колеса. Тому поверхня обода не повинна бути зовсім рівною, коли вам потрібно їхати бездоріжжям.

Другою характерною особливістю є ширші шини, велика рама і більший малюнок протектора — ці відмінності дозволяють їздити різними дорогами.

Мінімальний розмір шин гравійних байків — 28 мм, а деякі виробники вже виробляють моделі з шинами 40 мм.

Широкі шини в комбінації широкою зовнішньою частиною колеса значно покращують комфорт при поїздках різними трасами. Саме тому гравел байки часто оснащуються ширшими дисками, часто й безкамерними колесами. Великі шини та колеса потребують збільшення кліренсу, тому це також характерна особливість гравійних велосипедів.

Для покращення прохідності та комфорту поїздок бездоріжжям гравійні велосипеди оснащуються рамою і крилами. Гравійні велосипеди відрізняються геометрією. Якщо порівнювати з традиційним дорожним байком, у гравійного довша рама, колісна база і збільшений кут нахилу.

Такі особливості покращують стабільність на великій швидкості. В геометрії гравійного велосипеда найчастіше верхня труба розташована вище, порівняно з дорожним велосипедом. Така особливість підвищує рівень комфорту під час поїздок на тривалі відстані.

Оскільки гравійні велосипеди гарно їдять грунтовими дорогами, вони відрізняються великим вибором передач, більшим радіусом кочення шини. Часто на гравійних велосипедах ставляться Широкодіапазонні касети.

На які гравійні велосипеди звернути увагу?

Якщо ви любите швидкість, варто обрати Merida SILEX 200 — це швидкісний болід, на котрому ви зможете їздити по асфальту та грунтовими дорогами. Байк зібраний на легкій алюмінієвій рамі, оснащений ригідною вилкою, 28" колесами. Для виробництва рами використано технології батингу та гідроформінгу. Перша знижує вагу завдяки зменшенню товщини стінок труб, друга ж змінює форму та профіль труб.

Інші особливості байка:

  • збільшено кількість гвинтових кріплень, що дозволяє ставити флягу з велопомпою;
  • кабелі прокладені всередині труб, що знижує опір потокам вітру;
  • ригідна вилка з вуглепластику розташована під кутом, що збільшує стійкість та згладжує сильні вібрації;
  • дискові гальма надійні та допомагають легко контролювати швидкість.

Cannondale TOPSTONE Carbon 2 — гравійний велосипед на карбоновій рамі з мікропідвіскою, на котрому ви легко зможете здолати будь-які траси.

Карбонова рама з оригінальною геометрією дає відчуття стабільності та підвищує рівень комфорту, при цьому ви зовсім не втрачаєте у швидкості та продуктивності.

Гравійний велосипед

Головна перевага велосипеда — дуже легка мікропідвіска KingPin, робота якої нагадує ресорну, з ходом до 30 мм. Кріплення верхнього пера до підсідельної труби рухоме. Така підвіска має гнучкі зони на задньому трикутнику, завдяки чому працює тільки коли це потрібно, не створюючи зайвого розгойдування при педалюванні.

Можна знайти чудові гравійні байки і від української компанії Pride, зокрема модель ROCX 8.1. велосипед зібраний на легкій алюмінієвій рамі, оснащений дисковими механічними гальмами, ригідною вилкою. Легка та міцна рама оснащена ригідною вилкою, котра розташована під раціональним кутом, що значно покращує маневровість, добре поглинає дрібну вібрацію.