Серед військових, спецпризначенців особливий попит мають тактичні рюкзаки. Це спорядження підвищує рівень комфорту, ефективності виконання бойових завдань. Саме це аспекти суттєво відрізняють тактичний рюкзак від туристичного. Однак розглянемо ці відмінності детальніше.

Характерні особливості тактичного рюкзака

Наявність спеціальної системи кріплення, на яку можна чіпляти спорядження, матеріали, забарвлення, непомітне ворогу. Це ключові параметри, які відрізняють тактичні рюкзаки від туристичних

Відмінність тактичного рюкзака від туристичного

Для чого потрібні тактичні рюкзаки?

Часто туристи прагнуть обрати тактичний рюкзак, у намаганні полегшити свій похід. Це доволі раціональна думка, хоча частіше все ж тактичний Рюкзак використовується у військовій сфері.

Основні функції тактичного рюкзака:

  • транспортування особистих речей;
  • зберігання та перенесення боєприпасів;
  • перенесення військового спорядження;
  • перенесення килимків та карематів;
  • кріплення гідратора.

Характерна відмінність тактичних рюкзаків — колір, що робить його малопомітним. Найчастіше це піксель, олива, койот.

Не менш важливою відмінністю є система кріплення Molle, котра допомагає зручно та ефективно розмістити спорядження, боєкомплект. Ця система кріплення є обовязковою, адже вона дозволяє переносити військове або туристичне спорядження.

Ще одна важлива характеристика, на котру важливо звертати увагу — матеріал виготовлення. Відомі бренди використовують надміцні матеріали, зокрема кордура. Частіше використовується тканина щільністю 500d, дорожчі моделі мають показник щільності 1000d.

Також можуть використовуватися такі матеріали:

  • нейлон — відрізняється високими показниками міцності, при цьому не пропускає вологу;
  • ріпстоп — нейлон з удосконаленим типом плетіння, котре значно підвищує рівень міцності;
  • бавовняне волокно з деякими домішками – такий матеріал використовується в тактичних рюкзаках для коротких походів.

Шви в якісного тактичного рюкзака мають бути не тільки прошиті, але й прогумовані. Це потрібно для максимального захисту від вологи.

Ширина лямок — чим вони ширші, тим зручніше вам буде переносити вантажі.

Кількість відділів — у тактичних рюкзаках є окремі відділи, де можна розміщувати короткоствольну зброю, прилади нічного бачення, рації, вибухівку, інструменти для розмінування тощо.

Додаткові опції – в деяких моделях застосовані жорсткі пластини, котрі зменшують навантаження на хребет, додатково захищають його.

Різновиди тактичних рюкзаків

Найчастіше це спорядження поділяють за об'ємом, на рейдові та штурмові. Вироби другого типу розраховані на короткі штурми, виконання бойових завдань протягом одного-трьох днів, тому й часто називаються триденними.

Рейдові рюкзаки відрізняються більшим об'ємом — до 45 літрів, мають спеціальні кріплення, на яких можна закріпити підсумки, запасний боєкомплект, додаткове обладнання.

При виборі тактичного рюкзака визначте для себе його об'єм та розміри, які будуть залежати від мети використання. Якщо ви плануєте обрати тактичний рюкзак не для військової сфери, а для туризму, риболовлі, страйкболу, вимоги будуть не такими жорсткими, об'єм можна обирати до 30 літрів.

Тактичний рюкзак

Популярні бренди тактичних рюкзаків

На ринку небагато компаній, котрі випускають дійсно надійні рюкзаки. До їх числа входить бренд Slumberjack, в асортименті якого є міцні та практичні рюкзаки. Одна з моделей — Carbine 40, котра відрізняється багаторівневим камуфляжем Kryptek Highlander, що підходить для різного типу місцевості. В рюкзаку можна переносити велику кількість спорядження, різну мисливську зброю.

Система підвіски з одною алюмінієвою стійкою забезпечує правильне розподілення навантаження. Також тут є вбудований упор для гвинтівки, котрий стабілізує зброю для точного пострілу. На спині є м'які вставки, в області попереку та лопаток, на плечових лямках та стегновому поясі.