Популярність налобного ліхтарика легко пояснюється — він звільняє руки, освітлюючи всі предмети попереду. Налобний ліхтар оснащується міцним ременем, котрий надійно фіксується на голові. Налобний ліхтарик універсальний - він згодиться під час підйому на гору, поїздки на велосипеді чи просто на прогулянці темною вулицею.

Обираємо потужний та зручний налобний ліхтарик

Головні параметри налобного ліхтарика

Щоби зробити вірний вибір, звертаємо увагу на такі характеристики:

  • світловий потік — його дальність та яскравість;
  • кількість режимів;
  • тип живлення;
  • тривалість автономної роботи.

Показники світлового потоку

Світловий потік вимірюється в люменах. Для прикладу лампа потужністю 40 Вт має світловий потік 400 люмен. Якість освітлення залежить не тільки від яскравості ламп, але й від можливості регулювання світлового потоку.

Ліхтарі з яскравістю менш як 100 люмен можна використовувати дома, за відсутності електроенергії. Також вони будуть актуальні для дачі, прогулянок у вечірній час.

Ліхтарі яскравістю 100-400 люмен — підходять для видів діяльності, де потрібно більше концентрації уваги. Зокрема це нічний біг, прогулянки на велосипеді при поганому освітленні, бігові лижі, лижні гори, кемпінг.

Яскравість понад 400 люмен обирають для екстремальних видів спорту, військової сфери.

Дальність світіння — параметр показує, як далеко ви можете світити ліхтариком. Для побутового використання, звичайних прогулянок вистачить ліхтарика дальністю 50 метрів. Більшість ліхтариків дозволяють регулювати дальність світіння

Режими — для зручності користування важливо обирати ліхтар, в якому є можливість перемикання між режимами. Найчастіше це ближній та дальній режими, затемнення, стробоскоп (для подачі сигналу СОС), червоне світло для нічного бачення. Останній найчастіше зустрічається в тактичних ліхтарях.

Максимальна витривалість — ця характеристика показує, скільки часу буде світити ліхтарик з заданим рівнем яскравості.

Тип живлення налобного ліхтаря

Здебільшого в ліхтариках використовуються такі елементи живлення:

  • компактні батарейки «таблетка»;
  • батарейки AAA
  • пальчикові батарейки АА
  • літієві батарейки;
  • Li-Ion акумулятори.

Перший тип, тобто батарейки таблетки, використовуються в побутових ліхтариках малої потужності.

Пальчикові та міні пальчикові батарейки поширені та доступні, тому її легко замінити навіть у подорожі.

Літій-іонні та літієві акумулятори переважно у потужних налобних ліхтариках. Ці батареї мають довгий термін експлуатації, також потрібно слідкувати за рівнем їхнього заряду. Такі ліхтарики найбільш поширені серед туристів, котрим необхідно яскравий світловий потік та незалежність від батарейок. Адже зарядити такий ліхтарик можна в польових умовах, від павербанку. Щоправда, для цього потрібно обирати модель з портом micro USB.

Інші важливі характеристики

Формат ліхтарика — більшість моделей виконані в форматі моноблок. Можуть мати Т і L-подібну конструкцію. Перший відрізняється ефективнішим тепловідведенням, вищим рівнем яскравості, додатковими світлодіодами та зручним керуванням. Ліхтар L-подібної конструкції довший, легший, може використовуватися як ручний ліхтар, кріпитися на металеві поверхні.

Потужний та зручний налобний ліхтарик

Можна обрати модель з виносним блоком живлення — за рахунок цієї особливості сам ліхтар відрізняється більшою потужністю та малою вагою.

Матеріали — для побутового використання достатньо ліхтарика в пластиковому корпусі. Якщо ж ви шукаєте тактичний ліхтарик для використання в польових умовах, найкращим вибором буде ліхтар у металевому корпусі, із захистом від вологи, ударів.

Найпопулярнішими вважаються ліхтарі брендів Black Diamond та Petzl. Більшість моделей мають міцний, металевий корпус, оснащуються еластичним ременем, котрий міцно фіксується на голові. Ви можете обрати модель на батарейках, із вбудованим чи виносним блоком живлення. Вашому вибору пропонуються налобні ліхтарі побутові та тактичні, для екстремальних умов користування.