Фетбайк або "товстий велосипед" (якщо дослівно) – це різновид гірського велобайказ товстими широкими шинами. Створений для їзди складною для інших роверів поверхнею – наприклад, по снігом або піском. Він добре йде в таких умовах: не тільки через ширину коліс, а й завдяки низькому тиску в покришках в межах від 0,2 атм. до 2 атм. (у звичайних велосипедах – від 3-3,5 атм.).

Топ-5 кращих брендів фетбайків

Отже, ви зацікавлені у покупці велика з товстими шинами – собі або на подарунок. Який бренд вибрати? Пропонуємо до вашої уваги топ п'яти кращих фетбайків на нашу думку.

Giant

fatbike Giant

"Товсті велосипеди" бренду Giant – це те, на чому ви можете їздити будь-якої пори року. Навіщо вам дорогі? З цими великами потрібно самому прокладати дорогу! При цьому конструкція їх надзвичайно легка: завдяки алюмінієвій рамі, зробленій за технологією ALUXX SL-Grade Aluminum. Якщо ви любите ганяти по бруду, то з Гіантом можете робити це без проблем: моделям з внутрішньою проводкою троса трансмісії ніякі бризки вам не страшні. А чудова маневреність дозволить вам виробляти віражі, там де звичайні велосипеди просто стануть на місці!

Cross

fatbike Cross

Всім позашляховикам позашляховик – від українців для українців. Ідеально адаптований під вітчизняні умови велосипед, який легко долає бездоріжжя, але при цьому чудово почувається і на асфальті. Виделка та рама виготовлені з вуглецевої сталі, і хоча фетбайки цього бренду не можуть похвалитися надлегкою вагою, зате міцності тут із запасом – жодні удари йому страшні. А ще це велосипеди за чудовою ціною. Шукаєте щось бюджетне, але надійне? Купуйте Кросс і не пошкодуєте!

Kona

fatbike kona

Рама велосипедів цього бренду виконана з алюмінієвого сплаву 6061 із застосуванням технології баттингу. Це дозволило дотриматися ідеального балансу міцності і ваги, що, у свою чергу, забезпечує відмінну керованість. Виделка виконана з карбонового матеріалу, що має оптимальну жорсткість для швидкої реакції на зміни дорожнього покриття. А безкамерні колеса дозволять вам не турбуватися про проколи. Не можна сказати, що Кона – це бюджетний фетбайк, але свої гроші він відпрацьовує на 100%.

VNC

fatbike VNC

Ще один український бренд, але з німецькою якістю – саме у Німеччині виготовляються його комплектуючі. Це досить прості велосипеди без складних технологічних рішень. Але саме таким і має бути фетбайк для бруду, снігу та піску. Найголовніше у таких велосипедах – це легка, але міцна рама. І у VNC вона саме така. Якщо вам потрібний недорогий, але надійний велосипед – чому б не придивитися до цього бренду? Тим більше, якщо ви шукаєте велосипед для новачка. Даний варіант – відмінне поєднання ціни та якості. Навіщо вам найдорожчий фетбайк, якщо можна купити якісний велосипед до 15 тис. гривень.

Reid

fatbike reid

Бренд, який випускає в тому числі і фетбайки з рамою зі згаданого раніше легкого, але міцного алюмінієвого сплаву 6061. Жорстка сталева вилка, механічні дискові гальма, нержавіючі спиці – нічого зайвого, все просто, як і повинно бути в велосипеді для руху по важкопрохідній місцевості. А відмінне зчеплення з дорогою дозволить вам залишатися стійким за будь-якої погоди! Ці велосипеди не вибагливі, не вимагають регулярного обслуговування, прості та надійні робочі конячки за гарною ціною. Найкращий бюджетний фетбайк – це Рейд!

Підсумок

Фетбайки – це чудовий варіант велосипеда-позашляховика, який поєднує в собі прохідність гірського байка та простоту міського. Якщо ви любите складні умови (пісок, сніг, бруд, висока трава), але дуже не любите складні хитромудрі системи професійних гірських байків, які потребують регулювання, то "товстий велосипед" – відмінний вибір!