Серед тисяч велосипедистів усього світу особливий попит має продукція компанії Merida, котра приваблює високою якістю за помірну ціну. Кожна модель ретельно розробляється, з урахуванням вимог різних видів рельєфу. Кожен етап виробництва ретельно контролюється, тож можливий брак повністю виключений. Серед любителів їзди по бездоріжжю особливо популярні гравійні байки, котрі представлені серією Merida Silex. В цій серії представлені гравійні велосипеди різної конфігурації, щоби велосипедисти могли обрати для себе найвигідніший варіант.

Велосипеди Merida Silex — найпопулярніший гравійний велосипед

Чим відрізняється серія Merida Silex?

Велосипеди Silex дозволяють подорожувати будь-якими дорогами, не дивлячись на покриття, а тільки контролюючи секундомір та дорогу поперед себе. Гравел байки серії Silex вважаються найбільш комфортними в цій категорії. Сучасна геометрія, натхненна маунтинбайками: високий кермовий стакан, довга верхня труба, короткий виніс — він потрібен для плавного та впевненого керування велосипедом. Ці байки неодноразово отримували нагороди – за виняткову якість руху, як універсальний велосипед, найкращий байк у цьому жанрі.

Популярні конфігурації в серії Merida Silex

Базовою можна назвати модель Silex 200 — це швидкісний болід, на якому можна їздити асфальтовими дорогами, грунтовими лісовими накатаними стежками. Ця модель була зібрана на алюмінієвій рамі, укомплектована ригідною вилкою. Для комфортного пересування різними дорогами тут передбачено трансмісію на 18 швидкостей. Також тут є 28-дюймові колеса, за безпечне гальмування відповідають дискові механічні гальма.

Алюмінієва рама має малу вагу, проте велику торсійну жорсткість — це можливо завдяки технологіями батінгу та гідроформінгу. Перша тут допомагає знизити вагу, адже зменшує товщину стінок труб, друга — змінює форму та профіль труб розпеченим маслом.

Трансмісійні троси прокладені всередині рами, що знижує опір зустрічних потоків вітру.

Серед інших важливих відмінностей моделі:

  • ригідна вилка з вуглепластику, розташована під кутом — забезпечує максимальну стійкість, амортизує дрібну вібрацію;
  • 28" колеса, зібрані на алюмінієвих двошарових ободах, відрізняються великим запасом міцності;
  • покришки зі сліковим протектором мають малий опір кочення, збільшують швидкість розгону та знижують витрату сил у довгих поїздках;
  • 18-швидкісна трансмісія містить двошвидкисні шатуни FSA Omega і дев’ятизіркову касету Shimano CS-HG200.

Гальмівна система Promax DSK-330R відрізняється високою надійністю, дозволяє точно контролювати швидкість. Гальма розташовані в центрі колеса захищені від потрапляння води та бруду, що дозволяє їздити на велосипеді за різних погодних умов.

Для любителів сучасних технологій в серії представлено електровелосипед eSILEX, оснащений трансмісією на 20 швидкостей. Цю модель варто обирати досвідченим велосипедистам, оскільки байк має збільшену вагу, розвиває велику швидкість, що вимагає майстерності при входженні в повороти. Кермова труба 1 1/2 ", поєднуючись із конусною виделкою, дає більш впевнене керування у поворотах.

Велосипеди Merida Silex

На цю модель можна встановити колеса 700С з покришками шириною до 40 мм (з крилами). Для коліс 650B максимальна ширина покришки буде становити 47 мм.

Плавну їзду різними дорогами забезпечує задня мотор-втулка MAHLE X35, котра живиться від батареї на 250 Вт/год, розміщеній в рамі. Контроль системи відбувається за допомогою перемикача iWOC з однією кнопкою, котра розміщена на верхній трубі. Колірна індикація відображає режим роботи двигуна, а також рівень заряду батареї.

Всі кабелі розміщені всередині рами, тому велосипед виглядає стильно, а самі троси надійно захищені від пошкоджень. На байку встановлено карбонову виделку 12 мм, котра робить з'єднання вилки-колесо жорсткішим.

Обрати оптимальну модель гравійного байка з серії Merida Silex вам допоможуть у магазині UniSport.