Серед усього розмаїття туристичних та тактичних ліхтарів особливої уваги заслуговує продукція китайського бренду Fenix. Серед основних причин популярності налобних ліхтарів цієї компанії — доступні ціни, витривалість, зручність використання, довговічність світлодіодів. Бренд випускає налобні ліхтарі в широкому асортименті, тому ви легко зможете підібрати потрібну модель для туризму, спорту, побутового використання.

Огляд популярних налобних ліхтарів Fenix

Переваги налобних ліхтарів Fenix

Найбільша причина популярності ліхтарів, оснащених кріпленням для голови — можливість звільнити обидві руки. Це дозволяє виконувати будь-яку роботу в будинку чи на прибудинковій території. Також налобні ліхтарики часто беруть із собою на полювання, рибалку, в походи. Стануть у пригоді налобні ліхтарі, якщо ви виходите увечері на прогулянку, а вуличного освітлення немає.

Вся продукція компанії Fenix поділяються на дві основні серії: HP і HL. Основна відмінність серії – наявність батарейного виносного блоку, з'єднаного з головною частиною за допомогою шнура. Деякі моделі мають можливість прибрати батарейний блок до кишені, в інших моделях є можливість закріпити його на потилиці.

Ліхтарі серії HL відрізняються компактнішими розмірами, але за показниками яскравості та довговічності світлодіодів не поступаються іншій серії. Оскільки всі елементи, в тому числі блок живлення, розташовані в одному корпусі, такими ліхтарями зручно користуватися. Також вони витримують використання в складних умовах.

Яку саме серію обирати, потрібно вирішувати, враховуючи мету використання. Ліхтарі серії HP автономні, розраховані на тривале використання в різних умовах.

Захист корпусу від пилу та води забезпечений стандартом IPX-6. Моделі серії HL мають такі ж високі показники ефективності, мають світлодіоди з робочим потенціалом до 50 тисяч годин. Корпус захищений від води — допускається занурення на глибину до 2 метрів.

Популярні моделі налобних ліхтарів Fenix

В бюджетному сегменті привертає до себе увагу модель HL18R, котра приваблює універсальністю та практичністю. Цей ліхтар чудово підходить туристам, любителям походів, також для побутового використання. Компактний ліхтар оснащений зручним та надійним ремінцем зі світловідбиваючими елементами.

Ліхтар оснащено потужними світлодіодами, котрі можуть працювати в чотирьох режимах дальнього, двох режимах ближнього світла, а також в сигнальному режимі.

Fenix HL40R — компактний та зручний ліхтар з яскравими світлодіодами Cree XP-L HI V2. Діод продукує світловий потік яскравістю 600 люмен, може працювати в 7 режимах.

Керування режимами реалізована досить незвично, але зручно: перемикання режимів відбувається двома кнопками та кільцем фокусування.

Серед інших відмінностей моделі варто відзначити:

 • Можливість регулювання куту променя в широких межах – від 13 до 75 градусів.
 • Автоматичне вимкнення уберігає ліхтар від сильного перегріву.
 • Заряду акумулятора вистачає на 22 години.
 • Наявність аварійного сигналу SOS.
 • Літій-полімерний акумулятор вбудований всередину корпуса.
 • Індикатор кількості заряду, що дуже зручно, адже дозволяє вчасно поставити ліхтар на зарядку.
 • Міцний алюмінієвий корпус надійно захищає ліхтар від механічних пошкоджень, падіння з висоти до метра, вологи.

HP16R — цікава модель налобного ліхтаря, оснащена міцним ремінцем із додатковою лямкою, котра проходить через усю голову. Ця особливість запобігає випадковому спаданню ліхтаря. Потужні світлодіоди створюють промінь яскравістю 1700 люменів, дальністю 260 метрів. Модель налобного ліхтаря буде затребувана в альпінізмі, полюванні, снігових походах, військових операціях.

Налобні ліхтарі Fenix

Серед важливих особливостей ліхтаря можна відзначити:

 • легке керування двома кнопками;
 • можливість встановлення батарей AA Ni-MH;
 • регулювання куту нахилу в межах 60 градусів;
 • стійкість до ударів — падіння до 2 метрів;
 • захист від пилу та вологи.

Найвідоміші моделі налобних ліхтарів Fenix представлені в магазині UniSport.