Правильно обрати туристичний килимок для зимових походів — значить отримати гарантію високого рівня комфорту та безпечності. Привал, тривалий відпочинок у зимовий період потрібно організувати таким чином, щоб усім учасникам було тепло. Незамінним аксесуаром для зимових походів є туристичний килимок. Його можна підкладати на холодну землю під час звичайного привалу, стелити у наметі, під спальник, щоби знизити втрати тепла. Одним із найбільш затребуваних є самонадувний туристичний килимок.

Причини обрати самонадувний туристичний зимовий килимок

Переваги самонадувного туристичного килимка

Такі вироби створюються з піноматеріалу, аналогічного тому, з якого створюють класичні каремати. Однак, піна тут м'якша і пружніша, тому рівень комфорту при використанні самонадувного килимка зростає. Зовні розташований шар міцної тканини, котра захищає внутрішній матеріал килимка від пошкоджень та забруднень.

Головна відмінність цих килимків полягає в тому, що всередині проходять крихітні канали, через які проходить повітря. Коли турист відкриває клапан, повітря проходить досередини каналів, розпрямляючи їх.

Завдяки пружності матеріалу, повітря втягується в килимок орієнтовно за 5-10 хвилин. Інколи виникає необхідність піддути повітря, щоби повністю наповнити канали килимка.

Серед очевидних плюсів самонадувних килимків визначимо такі:

  • Вищі показники теплоізоляції, порівняно зі звичайним карематом. Це досягається збільшеними теплоізолюючими властивостями піни, збільшеною товщиною матеріалу.
  • Підвищений рівень комфорту під час відпочинку чи сну, адже товщина такого килимка згладжує нерівності землі.
  • В складеному вигляді самонадувні килимки займають у 2-3 рази менше місця, в порівнянні зі звичайними карематами. Тому подорожувати з таким аксесуаром набагато легше та простіше.

Розмаїття асортименту

Найбільш популярними виробниками самонадувних килимків є Kelty та Sea to Summit.

Головною відмінністю килимків є товщина, вона вказується в назві товару. Наприклад килимок Kelty Cosmic Mummy 2.5, відповідно має товщину 2.5 сантиметри. Такий килимок можна використовувати в будь-яку пору року, адже він чудово затримує холод і вологу від ґрунту. Виріб легкий та компактний, його легко переносити в скрученому вигляді. Для закачування повітря в повітряні канали передбачений міцний та довговічний канал із латуні. Килимок має форму мумії, тому чудово підходить до спальників, виконаних у формі кокона. Завдяки використанню піни, котра стискується в об'ємі, килимок легко складається до компактних розмірів. Для зберігання та транспортування передбачений чохол.

Для спальників формату ковдра більше підходить килимок Kelty Waypoint 8.0, котрий має відповідну прямокутну форму. Для швидкого надування та спускання повітря з килимка передбачений двосторонній клапан.

Зовнішній шар виконано з дуже м'якої еластичної тканини Stretch Polyester, стійкої до порізів. Килимок виконаний з повітряної піни 8-сантиметрової товщини, що забезпечує максимум комфорту на відпочинку. Велика товщина килимка добре приховує нерівності поверхні. Для транспортування килимок скручується в рулон і упаковується в чохол.

В асортименті компанії Sea to Summit також представлено багато самонадувних килимків, для спальників формату ковдра та кокон. Модель Comfort Deluxe Self Inflating, товщиною 10 сантиметрів, ідеально підходить для довгих походів, відпочинку в кемпінговому таборі.

Вертикальні бокові стінки товщиною 10 сантиметрів, плоска спальна поверхня, використання спіненого матеріалу Delta Core створюють повну ілюзію справжнього матрасу.

Самонадувний туристичний зимовий килимок

Серед інших відмінностей килимка варто відзначити:

  • потовщений поліуретан на верхній частині кожного сердечника, що покращує ізоляцію холоду і вологи від ґрунту;
  • діагональні стінки, виконані з пінопласту, полегшують надування матрасу, зменшують розміри у згорнутому вигляді;
  • клапан відрізняється багатофункціональністю, високою пропускною здатністю, чим забезпечується швидке накачування та спускання повітря.

Обрати оптимальний зимовий самонадувний килимок вам допоможуть у магазині UniSport.