З початку тактичні рюкзаки створювалися саме для військових, з метою покращити мобільність та ефективність їх пересування. Коли військовому нічого не заважає, не впирається в спину, не бовтається, пересуватися значно легше та простіше. Згодом тактичні рюкзаки стали популярним також і серед цивільних, зокрема серед людей, котрі полюбляють походи та екстремальний відпочинок. Тут ви знайдете цінні поради, які допоможуть обрати тактичний рюкзак.

Основні відмінності тактичного рюкзака

Головна причина популярності такого різновиду рюкзаків — особливості конструкції. При зовні компактних розмірах, у тактичному рюкзаку можна розмістити харчові продукти, бінокль, запасний боєкомплект, бінокль чи прилад нічного бачення, різноманітні збройові приналежності, засоби особистої гігієни.

Тактичний рюкзак — незамінний аксесуар для військової сфери

Відмінності, характерні для тактичних рюкзаків:

  • зносостійкість — тканина довго не брудниться, не протирається і не рветься;
  • водовідштовхувальні властивості — весь вміст рюкзака надійно захищено від намокання;
  • організація внутрішнього та зовнішнього простору, котра дозволяє розмістити багато речей максимально раціонально та компактно.

Важливою відмінністю тактичного рюкзака є велика кількість кишень та відділень, а також кріплень для зовнішнього розташування предметів. Проте всі відділення припасовані таким чином, що за спиною військового чи туриста нічого не бовтається.

Матеріал зовнішнього шару

Для створення тактичних рюкзаків використовуються дуже витривалі матеріали, котрі не стираються, відрізняються високою стійкістю до порізів та розривів. Найчастіше для цієї мети використовується поліестер з плетенням Rip Stop – це матеріал, в основу якого вплетена міцніша нитка, котра виконує функції армування тканини. Завдяки цій особливості, навіть при порізі чи розриві, тканина не порветься, а збереже свою форму та властивості.

Обсяг тактичного рюкзака варіюється від 20 до 60 літрів. Обирати обсяг потрібно, з урахуванням особливостей завдання. Для короткотривалих походів обирають менші рюкзаки (штурмові). Вони мають обсяг до 30 літрів, тому в них поміщається невеликий запас їжі, води, комплект форми, спорядження для чищення зброї та інші речі, які можуть знадобитися під час операції.

Рейдові тактичні рюкзаки мають обсяг 60 літрів, тому можуть використовуватися для операцій, котрі тривають 5 днів. У такому рюкзаку можна розмістити форму, додатковий боєкомплект, рацію, більше запасів, адже нагоди поповнити їх може не бути.

Основні критерії, котрим має відповідати тактичний рюкзак

Такий наплічник має максимально щільно прилягати до спини, щоби не завдавати шкоди спині під час бігу, долання перешкод.

Для цього в конструкції передбачені такі елементи:

  • широкі лямки, котрі не врізаються в зоні пахв, не тиснуть на шкіру;
  • пом’якшуючі накладки в області, котра прилягає до спини — пом'якшує удари при падінні;
  • нагрудний ремінь — він поєднує плечові лямки, проходить поперек грудей, щоби знижувати навантаження на плечі;
  • поясні ремені, котрі фіксують рюкзак на спині, рівномірно розподіляє вагу.

Більшість виробників приділяють особливу увагу конструкції спинки — на ній розташовуються анатомічні виїмки, ущільнюючі вставки. Це потрібно, щоби покращити вентиляцію спинки, зменшити потіння шкіри у жарку погоду.

Тактичний рюкзак

Підвісна система Molle — тонкі ремені, котрі охоплюють фронтальну панель рюкзака. На цих ременях можна розмістити додаткове спорядження.

Обовязковий елемент тактичних рюкзаків – система швидкого скидання, котра знадобиться для екстремального зняття рюкзака. Наприклад, коли потрібно зануритися під воду, необхідно швидко скинути рюкзак.

Особливий попит серед військових та цивільних мають тактичні рюкзаки бренду Kombat UK. Представлені в широкій колірній гамі та різних розмірах, такі рюкзаки оснащуються м'якою спинкою, Y-образним компресійним ременем, великою кількістю кишень та відділень.