Двоколісний транспорт дозволяє швидко переміщатися містом, їздити на роботу чи просто виїжджати на прогулянку. В умовах стрімкого здорожчання цін на паливо, обслуговування автомобілів, велосипеди залишаються цінною альтернативою автомобільному транспорту. Однак, важливо зважено підійти до покупки свого першого байку.

Купівля першого велосипеда — в чому потрібно розібратись? 

Визначаємо стиль катання

У більшості випадків починаючі велосипедисти обирають шосейні велосипеди. Вони забезпечують зручну посадку, дозволяють розвивати велику швидкість на рівних трасах. На шосейнику зручно їздити містом, кататися міжміськими дорогами з гарним покриттям.

На другому за популярністю місці знаходяться гірські велосипеди. Їхню популярність легко пояснити універсальністю, адже такі байки гарно зарекомендували себе не тільки на гірських трасах. Широкі покришки роблять комфортними поїздки по грунтовках, асфальтованих дорогах. Також широкі покришки відрізняються високим профілем, що виконує функцію додаткової амортизуючої підвіски.

В категорії гірських велосипедів можна виокремити двопідвіси — це байки, в яких окрім вилки є ще й задній амортизатор. На двопідвісах комфортніше їздити особливо важкими ділянками траси.

Туристичний велосипед слід обрати, якщо вам потрібен практичний транспорт для повсякденних потреб. Туристични велосипеди оснащуються багажником кошиком (чи кріпленням під нього), крилами та підніжкою.

Якщо ви плануєте кататися не тільки рівними трасами, тоді краще звернути увагу на гібридний велосипед. Такі моделі відрізняються покращеною прохідністю, але не поступаються шосейникам у швидкості.

Розмір рами

Обирати цю характеристику варто з урахуванням зросту. Для цього потрібно скористатися спеціальною розмірною таблицею. В ній напроти вашого зросту ви знайдете відповідний розмір рами в дюймах та маркуванням латинськими літерами. В магазині UniSport вам допоможуть обрати розмір рами, котрий точно відповідає вашому зросту.

Покупка першого дитячого велосипеду

Для найменших розроблено біговели — це велосипеди без педалей, на яких малюк вчиться тримати рівновагу. Проте, варто взяти до уваги, що деякі діти так звикають до біговела, що потім не хочуть крутити педалі на велосипеді. Тому ви можете обрати дитині від 2.5 до 4 років трицикл — це велосипед на трьох колесах. Три точки опори роблять такий вид транспорту стійкішим. При цьому малюк вчиться крутити педалі, утримувати баланс, якщо велосипед раптово починає падати.

Орієнтовно з 4.5 років можна привчати дитину кататися на велосипеді, котрий обов'язково потрібно обирати згідно зросту і віку. Не рекомендується обирати велосипед "на виріст", адже тоді малюку буде набагато важче вчитися їздити.

Ось як виглядає ростовка велосипедів за віком:

  • дітям від 3 до 5 років, зростом від 90 до 125 сантиметрів можна обирати моделі з колесами 16 дюймів;
  • дітям зростом до 135 сантиметрів можна купувати велосипед з діаметром коліс 20 дюймів;
  • підліткам, зріст яких знаходиться в діапазоні від 135 до 155 сантиметрів, можна обирати велосипед с 24-дюймовим ободом.

Купівля першого велосипеда

Матеріал дитячого велосипеда

Велосипеди для дітей створюються з легкого та міцного алюмінієвого сплаву, котрий наділяє виріб малою вагою та високими показниками міцності. Звертайте увагу на моделі з легкосплавними штоками без різьблення, адже вони полегшують адаптацію під дитину, що росте. Важливо, щоб опора сидіння була виготовлена зі сталі, для фіксації сідла встановлюються шестигранні гайки, надійні та зручні в експлуатації.

В магазині UniSport ви зможете підібрати дитячий чи дорослий велосипед на будь-який бюджет. Якщо ви маєте чітко визначений, обмежений бюджет, можна обійтися байком зі звичайними ободними гальмами, рамою, виконаною з алюмінію. Такі велосипеди лише трохи поступаються дорожчим моделям з гідравлічними гальмами, рамою з карбону. На всі моделі, доступні в каталозі, надається гарантія від виробника.