Для того, щоб вирушити до гірського, пішого, водного походу, необхідно ретельно продумати комплект свого спорядження, де одне з пріоритетних місць відведено намету. В Україні намети представлені у великій різноманітності асортименту, але сказати, що той чи інший їхній тип суворо призначений для конкретного типу відпочинку та туризму не можна, оскільки вибір їх залежить від низки обставин.

Як правильно вибрати намет для походів?

Чи існують універсальні намети для походів та туризму?

Всі представлені на вітчизняному ринку намети зручні, практичні та заслуговують на увагу. Однак у випадку, коли вам необхідний намет для нескладних походів, варто звернути увагу на намети-напівсфери, які характеризуються:

 • Малою вагою;
 • Просте та легке складання;
 • Стійкістю;
 • Достатнім рівнем комфорту;
 • Міцністю та надійністю.

Найважливішою характеристикою наметів цього є відсутність будь-яких вимог до поверхні, яку вони будуть встановлені, це дуже зручно. Якщо ви ухвалили рішення купити каркасний намет-полусферу, ви можете сміливо вирушати з ним на рибалку або полювання, в піший похід, на дво- або триденний відпочинок у ліс, до моря тощо. Широкий вибір туристичних наметів і для походів ви знайдете в інтернет-магазині компанії Unisport — найкращому на вітчизняному ринку магазині спортивного спорядження.

Які моделі наметів пропонує купити магазин Unisport?

У нашому магазині ви знайдете різноманітні намети для походів та туризму:

 • вагою до 2, від 2 до 4 та більше 4 кг;
 • з різною (від 1 до 5 та більше) кількістю спальних місць;
 • з 1, 2 або 4 входами;
 • з різними дугами — fiberglas, alu, dural, steel;
 • з різними показниками водонепроникності підлоги та зовнішнього тенту.

У нас представлений асортимент наметів різних конфігурацій від найпопулярніших у світі брендів — Terra Incognita, Tramp, Hannah, Naturehike та інші, включаючи також намети від компанії Terra Incognita. Всі моделі виконані з міцних та якісних, зносостійких матеріалів. Легкі та надійні, вони зручні при перенесенні та надійні в експлуатації. Усі вироби відповідають світовим стандартам якості, сертифіковані.

На що важливо звертати увагу під час виборів намету для походів?

Якщо ви зупинили свій вибір на каркасному наметі, крім ряду переваг, властивим наметам цього типу, вони, як правило, оснащені тамбуром — додатковим простором між внутрішнім наметом та тентом. Тамбур необхідний для господарських цілей, у ньому зручно розміщувати посуд, сумки зі спорядженням, залишати взуття, готувати їжу на примусі дощового дня.

Розміри тамбуру

Для збільшення внутрішнього обсягу тамбур намету оснащений додатковими дугами та спеціальними консолями. Додаткові дуги для тамбуру збільшують загальну вагу виробу, тому намети з великим тамбуром більше придатні для велотуризму. Щодо дуг тамбуру, то вони можуть бути різними:

 • окремо стоять — до намету вони кріпляться за допомогою розтяжок, менш стійкі у вітряну погоду;
 • фіксовані до основного каркасу намету, вони стійкі перед негодою та вітром.

Наскільки вам необхідний просторий тамбур і додаткова вага на плечі, вирішуйте самостійно.

Місткість намету

При виборі намету для кількох людей необхідно враховувати три важливі фактори:

 1. Більше місць збільшує вагу намету.
 2. Чим більше в наметі спальних місць, тим менше вільної площі посідає кожну людину.
 3. Сезонність (у літній період вам не потрібні спальні мішки, які вкрай необхідні для тепла в холодну пору року).

Ви можете вибрати та купити намет за кількістю спальних місць, але це буде не зовсім правильно. Краще шукайте ту модель, ширина якої дорівнюватиме сумарному значенню ширини спальних мішків для всіх її мешканців на період походу. У маленькому наметі всім буде складно розміститися на відпочинок, а надто великий намет — це зайва вага та проблеми з обігрівом у холодну пору року.

Намет для походів

Також при виборі намету важливо звертати увагу на наступні моменти:

 • кількість входів та вікон (це залежить від кількості кімнат, передбачених конструкцією намету);
 • дизайн та колір намету (яскраві моделі необхідні для швидкого пошуку туристів, які потрапили в екстремальну ситуацію);
 • якість матеріалу, швів та кріплень намету;
 • кількість шарів намету;
 • наявність/відсутність москітних сіток на вікнах та вході до намету (актуально для теплої пори року) тощо.

Ціна на намети може бути різною, оскільки залежить від усіх перерахованих вище факторів. На всі ці питання можна отримати відповідь, якщо ви знаєте, в яке місце збираєтеся вирушити в похід, і знайомі з особливостями клімату та ландшафту місцевості.

Якщо вам складно самостійно зробити вибір потрібної моделі, фахівці інтернет-магазину Unisport проконсультують вас і допоможуть вибрати намет, який у поході буде максимально комфортним для вас та ваших близьких. У нашому магазині ви можете купити намет у Києві, Черкасах, Запоріжжі, Харкові та будь-якому іншому місті нашої країни, не залишаючи меж своєї квартири. Подайте заявку на покупку на сайті нашого інтернет-магазину, і ми доставимо вибраний вами товар у будь-який куточок України.