При виготовленні жіночих велобайків виробники враховують тонкощі анатомії будови тіла райдерш. Враховується, наприклад, довжина ніг, розміри та особливості тазових кісток, жіночий тип розподілу ваги, зростання тощо. Тому вважати, що гравійний або міський велосипед для жінок відрізняється лише особливою геометрією рами, буде помилково.

Конструкція жіночих велосипедів повинна відповідати всім особливостям будови тіла велосипедисток для забезпечення нормальної посадки, щоб їзда велосипедом була комфортною і приємною. Вибираючи велосипед жіночого типу, необхідно враховувати не лише конфігурацію рами велобайка, а й низку інших специфічних нюансів, характерних саме для жіночих моделей.

Міські велосипеди для жінок: конструктивні особливості та призначення

Які особливості притаманні конструкціям жіночих велосипедів?

Першою особливістю, помітною неозброєному оку, звичайно, є особлива конфігурація велосипедної рами, хоча і в цьому випадку вона може відрізнятися в різних моделях жіночих велосипедів. Наприклад, жіночі міські велосипеди (або «сітібайки») оснащені класичною відкритою заниженою рамою. Її головна відмінність полягає у повній відсутності верхньої труби або максимально низькій — майже біля нижньої труби, розташування.

Звичайно, характеристика міцності міських велобайків для жінок дещо знижується і для агресивної їзди вони не підходять, але щодо комфортної їзди вони зібрані ідеально. Якщо говорити про гірські велосипеди (або МТБ), то відмінностей між жіночими та чоловічими моделями небагато. У жіночих моделях МТБ збережено положення верхньої труби, вона надає їм необхідної жорсткості та адаптивності до подолання складних маршрутів. Комфортна посадка у гірських жіночих велосипедів обумовлена наявністю укороченого переднього трикутника рами.

Фахівці рекомендують жінкам звертати увагу не на сталеві конструкції, а на велосипеди з алюмінієвою рамою, вони легші (25–30%) за вагою та зручні в експлуатації. При виборі, що чоловіча, що жіноча модель велосипеда повинна відповідати ростовці, це означає, що відстань від рівня верхньої труби до рівня паху людини, що стоїть поряд, повинна становити 5–10 см. Важливо враховувати конструктивні особливості та інших елементів жіночих моделей велобайків.

Конструкція керма

Виробники жіночих велосипедів з огляду на те, що у жінок плечі вже чоловічих, розробили особливу — на таку широку, як у чоловічих велосипедах, конструкцію керма. Посадка зручна, але керованість таким велосипедом також знижена. Однак, якщо йдеться про велосипеди для екстрим катань, то відмінностей у параметрах керма у велобайків для чоловіків та жінок немає.

Педальний механізм

Якщо ви вирішили купити жіночий міський велосипед, зверніть увагу на розмір шатунів. Згідно зі статистикою, зростання середньостатистичної жінки менше, ніж у чоловіка. Тому виробники вирішили питання комфортної їзди та оптимального радіусу педалювання для райдерш за рахунок укорочених шатунів.

Особливості жіночого сідла

Жіночі сідла, на відміну від чоловічих аналогів, дещо укорочені і ширші, це пов'язано з анатомічною особливістю сідничних кісток жіночого тазу, які розташовані на 35–45 мм ширше, ніж у чоловіків. У цьому випадку під час їзди розподіл навантаження на сідничні горби, що знаходяться на сідлі, буде рівномірним. Сідла, у конструкції яких не враховуються особливості анатомії жіночого тазу, можуть стати причиною оніміння, дискомфорту, больових відчуттів у ділянці тазу, особливо під час тривалої їзди.

Захисні аксесуари

Ціна на жіночий міський велосипед може трохи зрости, якщо в конструкції передбачено наявність захисту велосипедного ланцюга. Вона є накладним залізним кожухом, що виконує відразу дві функції:

  1. Захист ланцюгового механізму від бруду.
  2. Запобігання захопленню ланцюгом одягу під час їзди та його забруднення велосипедним мастилом.

Такі кожухи зазвичай «за замовчуванням» встановлюються на всі жіночі моделі міських велосипедів, що дозволяє райдершам без проблем кататися як у штанах, так і в довгих сукнях. У додаткових опціях до дамських міських велосипедів зазвичай йдуть кошики та багажники, чохли (дизайнерські) до сідельця та інші корисні аксесуари.

Міські велосипеди для жінок

Жіночі велосипеди від Unisport — це якість, комфорт та надійність у дорозі

Як рекомендація пропонуємо купити велосипед Merida CROSSWAY 20–D — це жіночий універсал для їзди по місту та за його межами. Це надійний велобайк з алюмінієвою (6061) рамою з колесами 28 дюймів, з наявністю вилки амортизації, трансмісією (24 швидкості) та гідравлічною (дисковою) гальмівною системою. Ви можете вибрати для себе модель:

  • по зростанню — 150–165 (S)/160–175 (M)/170–185 (L) см;
  • за матеріалом рамної конструкції (алюмінієвий/металевий сплав);
  • за розміром коліс — 26 або 28 дюймів.

Прямо зараз купити жіночий міський велосипед у Києві, Харкові та інших містах України ви можете в інтернет-магазині компанії Unisport. У нас представлений широкий асортимент велосипедів різного призначення від найвідоміших та найнадійніших їх виробників — Dorozhnik, Liv, Merida, Momentum, Reid, Trinx.