Одне з важливих правил походу — правильно обраний спальник. Коли температура повітря вночі опускається до +6-10 градусів, спати тільки на карематі вже незручно, та й небезпечно, адже можна захворіти. Саме тому так важливо правильно обрати спальний мішок, у якому буде тепло спати, легко та зручно переносити. Розглянемо найбільш популярні бренди спальних мішків.

Terra Incognita — вітчизняна гордість

Спальні мішки українського бренду приваблюють високою ефективністю збереження тепла та доступною ціною. В асортименті компанії ви знайдете спальники ковдри та кокони, для будь-якого сезону: літні, зимові та трисезонні.

Який бренд спального мішка краще обрати?

Наповнювач спальника — синтетичні волокна і натуральний пух, тому ви легко підберете спальний мішок для будь-яких погодних умов.

Серед пухових спальників найбільш затребуваними є моделі Alpic і Nordic. Вони чудово захищають від холоду, утримують тепло, відрізняються малою вагою та компактними розмірами. Такі спальники будуть чудовим вибором для гірських експедицій, а також туристів, котрі економлять кожен грам спорядження.

Синтетичні спальники приваблюють великим розмаїттям температурного діапазону, відрізняються високим рівнем комфорту. Важливою перевагою спальників із синтетичним наповнювачем є доступна ціна.

Серед найбільш популярних серій спальників Terra Incognita можна назвати:

 • Asleep,
 • Campo,
 • Pharaon Evo,
 • Alpic,
 • Nordic.

Звертайте увагу на маркування спальника — буква W позначає збільшений обсяг. Такі моделі підходять високим, крупним людям. Модель спальника Pharaon Evo відшивається у трьох температурних діапазонах: для літнього, зимового сезону та універсальні.

Deuter — німецька якість

Ми давно звикли, що товари виробництва Німеччини, вважаються еталоном якості, спальники від бренду Deuter тільки підтверджують це. При пошитті спальників використовуються сучасні технології та матеріали, що дозволяє створювати легкі, компактні, теплоефективні спальні мішки.

Всі деталі спальних мішків продумані до деталей, тому спальники дуже комфортні.

Серед основних особливостей спальників Deuter слід відзначити:

 • деякі моделі мають еластичні шви зовні на всередині, завдяки яким рухатися у спальнику легко та зручно;
 • каптур надійно закриває голову, а додаткові утеплюючі вставки в районі коміра покращують зберігання тепла;
 • в районі каптура передбачено місце для розміщення подушки, що додатково підвищує рівень комфорту;
 • вставки з флісу розміщуються на ділянках, де потрібно додаткове зігрівання, наприклад в районі стоп;
 • комір застібається на застібку велкро, що додатково покращує зберігання тепла;
 • сухі ділянки, так звані дризони, розміщені біля стоп та голови, покращують захист від проникнення вологи;
 • двобічна блискавка надійно сполучає дві сторони спального мішка, виключає заїдання тканини.

Утеплювач у спальниках використовується для різних сезонів — в деяких моделях використано декілька шарів. Для зимових моделей використовується додатковий шар foot warmer, котрий покращує зберігання тепла на ділянці стоп, не обмежуючи свободу рухів.

Sea To Summit — максимум зручності

Бренд Sea To Summit випускає спальники не тільки відомих форматів ковдра та кокон, а й квілт. Такий спальник відрізняється полегшеною вагою, пристібається до туристичного килимка, утворюючи з ним цілісну систему. Одним з популярних квілтів є Ember Series Eb2, всередині якого розміщений супер легкий та дуже теплий утеплювач Loft Premium Goose. Спальник квілт чудово підходить туристам, котрим звичайні спальники сковують рухи.

Спальний мішок

Fjord Nansen – висока якість за доступною ціною

Спальники бренду Fjord Nansen представлені моделями для різних температурних режимів, тому ви легко найдете спальник для вашого походу. Для пошиття використовуються здебільшого синтетичні види утеплювачів, котрі відрізняються гарним збереженням тепла та малою вагою.

Підібрати спальний мішок, котрий буде для вас ідеальним, допоможуть у магазині UniSport.