У 2020 році маловідомий гірськолижний курорт Ерджієс відвоював симпатії українських туристів у рідного Буковеля і навіть європейських країн. Але своїм успіхом він зобов'язаний далеко не тільки карантину і обмеженням на подорожі. Увагу екстремалів утримують низькі ціни, гідний сервіс і приємна малолюдність, зазвичай не властива привабливим місцям.

Ерджієс відносно новий майданчик для сноубордистів і лижників. Він був відкритий в 2004 році і набув популярності завдяки близькості до іншої турецької пам'ятки — ефектної Каппадокії. Екскурсії в цю дивовижну місцевість розбавляють одноманітність скі-турів фантастичною архітектурою, багатством місцевого колориту і польотами на аеростатах.

Особливості клімату Ерджієс

    Згаслий вулкан Ерджієс знаходиться в центральній Туреччині, де на погоду впливає континентальний клімат. Саме йому курорт зобов'язаний щільним сніговим покривом вже на початку грудня.

    Висота гори 3917 м. Мінусова температура на її схилах не опускається нижче 10 градусів. Снігопади тут — нечасте явище, але під час кожного з них снігу випадає на довгий час вперед. На випадок «неврожаю» всі спуски підстраховані сніговими гарматами.

     Як ви вже здогадалися, Ерджієс — курорт сухого морозного повітря і яскравого сонця. Місцева погода рідко буває вітряною. І тільки ввечері можна відчути легкий подих. Завдяки цій особливості райдерам не доводиться одягатись в сто шарів. Для комфортного катання днем ​​досить легкої вітровки. Звичайно, якщо ви не збираєтесь довго стояти на вершині.

Інфраструктура і ціни в Ерджієс

    На курорті встановлено 14 нових підйомників виробництва Leitner і Doppemayer. Найнижчий з них ви зустрінете на висоті 2200м. Більшість підйомників кріслові, сидіння яких можуть бути обладнані підігрівом. Два підйомника відносяться до гондольного типу.

    Для дітей і новачків є 5 ескалаторів. Окремі спуски призначені для катання на санчатах.

    Канатна дорога веде до вершин 34 трас. Їх загальна протяжність — 102 км. Якість настилу контролюють снігові гармати. Їх приводять в дію ночами, коли в цьому є необхідність.

    Перші відвідувачі починають з'являтися на трасах о пів на восьму ранку, коли запускаються підйомники. Ціна скі-пасу залежить від кількості узятих спусків. В середньому один спуск обійдеться вам у долар.

     У прокаті зібрати повний комплект інвентарю та екіпірування можна за 25 $ на добу. Також ви можете скористатися послугами прокат лиж і прокат сноубордів у магазині Unisport.

     Траси вищого рівня складності, або чорні, відкриваються тільки в січні. Це пов'язано з вітром, який здуває сніг з вершини гори, звідки тягнуться складні траси. Штат персоналу укомплектований інструкторами та професійними рятувальниками.

    На станціях підйомників традиційно розташовується безліч кафе і буфетів, які пропонують відпочивальникам великий вибір частування на будь-який смак. В меню зустрічається місцева кухня і традиційний європейський фастфуд. Залежно від апетиту тут можна пообідати і на 5, і на 15 $.

    А для тих, хто не проти зігрітися не одним тільки адреналіном, є затишні бари, куди пускають зі своїм алкоголем.

   В основному до станцій під'їжджають на автобусах, які надають готелі. Але і для автомобілістів знайдеться парковка з як мінімум третиною вільних місць навіть у вихідні дні.

Як дістатися в Ерджієс: перельоти з Харкова і Києва

   Кайсері — найближчий до гори аеропорт. Сьогодні організацією прямих рейсів з Києва, Харкова або Одеси займається оператор Coral Travel.

Якщо потрапити на прямий переліт не вдалося, діставатись доведеться мінімум з однією пересадкою. Квитки надають компанії Turkish Airlines, Pegasus, SkyUp і Wizz Air.

    Якщо летіти з Харкова в новорічні свята, квиток туди і назад коштуватиме від 4 тис. грн. Є два варіанти пересадки — в Стамбулі і Сабіха Гекчен. На деяких рейсах після прибуття в Стамбул можливий трансфер до Сабіха Гекчен, оскільки ці міжнародні аеропорти знаходяться зовсім поруч, буквально за годину їзди один від одного.

   Якщо ви перебуваєте в Києві, вильоти здійснюються з аеропортів Бориспіль і Жуляни. Вартість перельоту в обидва боки коливається в межах 10-16 тис. грн. Найчастіше пересадки при вильоті зі столиці проходять у Стамбулі. Іноді діє та ж схема, що і при вильотах з Харкова: з літака Київ-Стамбул пасажирів забирає автобус до Сабіха Гекчен, звідки вони летять прямо до Кайсері.

    У якості ліричного відступу варто зауважити, що тривалість пересадки буває різною. На одних рейсах вам щастить, і між посадкою і вильотом пороходах трохи менше двох годин. Якраз рівно стільки, скільки потрібно, щоб дати раду багажу і спокійно пройти реєстрацію. Але в більшості випадків все відбувається куди цікавіше. Літака до Кайсері в Стамбулі можна чекати практично добу, і вам випадає шанс заночувати і провести вечір або ранок в одному з найкрасивіших міст на землі.

     До курорту Ерджіяс з Кайсері реально дістатися за 40 хвилин.

     Для просунутих мандрівників є комбінований маршрут. За планом ви спочатку знаходите зручний рейс до Анкари, а потім 4,5 години їдете в Ерджіяс на орендованому авто. Так буде дешевше і швидше.

Проживання в Ерджієс

    І ось ми на місці. Де ж оселитися?

   Біля підніжжя самої гори стоїть близько десятка сучасних готелів різної зірковості. Більшість за рівнем сервісу тягнуть на впевнені 4 зірки. Середня ціна за номер на двох 100 $. Нерідко у вартість входить харчування за системою «все включено» плюс алкоголь.

   Erciyes Hill Hotel знаходиться найближче до курорту. Номери, розраховані на 1-4 людини, мають все, що потрібно для домашнього затишку після насиченого дня в горах. У розпорядженні гостей повний набір меблів і побутової техніки, від облаштованого санвузла до телевізора і кавомашини. Бонусом постояльці отримують захоплюючий вид на гори.

    Для тих, хто звик раціонально розпоряджатися бюджетом, є багато цікавих варіантів в центрі Кайсері, звідки до курорту рукою подати на машині, взятій раніше в оренду. Місцеві ціни здатні продовжити ваш відпочинок мінімум в два рази! Тут цілком реально оселитися за 30$ і залишитися задоволеним рівнем комфорту. Проживання в умовах бізнес-класу обійдеться в гостинні 60$.

    Яскравий тому приклад Radison Blu Kaysery. Крім комфортабельного номера з міні-кухнею і просторою ванною, гості отримують доступ до басейну, салону краси, СПА і тренажерної зали. І куди б вони не пішли, за панорамним вікном завжди буде міський пейзаж на тлі величних гір. Знадвору Radison Blu ходить автобус до гори Ерджієс.

    Крім уже згаданих готелів, хороші оцінки мають Ski Resort Dedeman, Ramada Resort, Ace Hotel, Ramada Resort і Bulent Hotel.

  Серед персоналу поширений пристойний рівень англійської. В якості додаткової зручності постояльцям пропонується безкоштовне паркувальне місце або організований трансфер в напрямку курорту.

Загальна атмосфера

    Ерджієс — ідеальний гірськолижний курорт для тих, хто цінує першокласні спуски і не любить переплачувати. Місцеві підприємства, ще не розбещені напливом публіки, працюють на якість, а не на потік і зберігають ціни демократичними. Інфраструктура не встигла застаріти і знаходиться у відмінному технічному стані. Її особливості розраховані на активний відпочинок з дітьми.

    Фішка курорту Ерджієс в його неосвоєності масовим туризмом. Бренд тільки починає виходити на міжнародний рівень, про що говорять тільки 20% іноземців проти 80% місцевих райдерів. Найпопулярніша станція Hisarcik Kapi рідко бачить великі скупчення людей, і тим паче черги, в яких можна стояти довше 5 хвилин. А на віддаленій Hacilar Kapi ви і зовсім знайдете усамітнення.

    Вигідне розташування дозволяє поєднувати кілька видів відпочинку. Крім катання, це зимові походи, гастрономічні тури, історичні та культурно-пізнавальні екскурсії в Каппадокію і Кайсері, ремісничі майстер класи та польоти на повітряних кулях. А на закуску залишають шопінг в торговому центрі і на місцевому базарі. За певної винахідливості й уміння планувати час можна організувати насичену програму, яка зробить Ерджієс найяскравішим спогадом зими.