Зимові види спорту, особливо катання на лижах і сноуборді, доставляють величезне задоволення. Однак рух по засніжених схилах може бути небезпечним. Ноги найбільш уразливі для травм, але не тільки вони. Сонячні промені, що відбиваються від снігових кристалів, представляють величезну небезпеку для наших очей. Очі необхідно захищати лижними окулярами. Однак не кожна пара цих спеціальних спортивних очок відповідає вимогам. Що ми повинні знати про них, перш ніж придбати?

Що потрібно знати перед покупкою лижних очок

Безпека на схилі дуже важлива. Хоча багатьом це може здатися тривіальним, наші очі особливо вразливі для травм. Їх безпеці можуть загрожувати гілки що стирчать, неправильне використання лижних палиць або недотримання правил безпеки на схилі. Однак набагато більший ризик представляють сонячні промені, що відбиваються від снігу, що може викликати дуже серйозне запалення очей і навіть сліпоту, якщо ви катаєтеся на великій висоті. Радимо не жартувати з яскравим сонячним світлом. Як і з сильним морозним вітром, що викликає сльозотечу і, як наслідок, зниження зору. Тому при покупці гірськолижних очок економити не варто.

Лінзи та їх параметри

Найважливішим елементом очок, який визначає остаточний вибір, є лінзи. Ці спеціальні лижні окуляри можна носити з однією або двома лінзами. Моделі з однією лінзою, як правило, трохи більш схильні до різних видів ушкоджень і поломок. Більшість очок виготовлено з полікарбонату — дуже твердого матеріалу, стійкого до різних подряпин і ударів. Їх колір повинен бути адаптований до умов освітлення. Кількість проходячого через них сонячного світла залежить від кольору лінз окулярів. Світлопропускання зменшується з більш темними лінзами і збільшується з більш яскравими лінзами.

Колір лінз тісно пов'язаний з фільтрами, які є в кожній парі очок. Це найважливіший параметр захисту очей від шкідливого сонячного випромінювання. Фільтри відзначені від S0 до S4 за п'ятибальною шкалою. Окуляри з фільтром S0 мають білі лінзи і призначені тільки для нічної їзди, так як пропускають занадто багато сонячного світла. У свою чергу, моделі з фільтром S4 чорного кольору і будуть ідеальними в сонячні дні. Самим універсальним рішенням є окуляри з жовтими і коричневими лінзами, з коефіцієнтом пропускання променів від 25 до 60 відсотків.

Розмір окуляр і кут огляду

Розмір очок залежить від віку. Незважаючи на правила, дітям і підліткам рекомендуються менші розміри. Занадто великі лижні окуляри можуть нещільно прилягати до вашого обличчя, тому буде потрапляти холодне повітря і ваші лінзи будуть потіти. З іншого боку, занадто маленькі окуляри можуть обмежувати поле зору. У таких динамічних видах спорту дуже важлива відмінна оглядовість, в тому числі з боків, тому кут огляду повинен становити близько 160 градусів. Форма оправи окулярів менш важлива. В цьому випадку повністю враховуйте тільки свої переваги.

Підкладка і система вентиляції

Комфортність носіння лижних очок залежить від матеріалу, з якого вони зроблені. Зазвичай це піна, м'яка і приємна при контакті зі шкірою. Головне, щоб вона прилягала до шкіри, не викликала суден і надійно захищала від снігу та вітру. У корпусі окуляр також повинні бути невеликі отвори, щоб повітря могло вільно циркулювати. Звичайно, ніщо не захистить нас на 100% від випаровування, але правильно розташована система вентиляції має важливе значення. Крім того, спеціальний шар на внутрішній стороні лінз знижує ймовірність запотівання.