Нині скейтбординг – це не тільки екстремальний вид спорту, а засіб пересування містом і спосіб весело провести час, катаючись по рівних майданчиках або парках. Людину, яка професійно займається цим видом спорту та виконує різні трюки, називають скейтером або скейтбордистом.

У світі налічують близько 11 мільйонів любителів скейтбордингу! Тож не дивно, чому тоді у великих містах почали активно будувати скейт-парки з різними елементами для трюків: розгінними конструкціями, сходами, фігурами для стрибків, поруччями (грандбокс), рампами тощо.

Скейтборд

Як з'явився перший скейт?

За однією з версій, скейтбординг з'явився в Америці приблизно у 1930-1940 роках у штаті Каліфорнія. Місцеві хлопці любили кататися на серфі по хвилях, коли хвиль не було ними було придумано геніальне рішення: пригвинтити до серфа колеса і виконувати трюки на землі.

Так було створено перший скейт із ящика, до якого прикручувалися колеса. Пізніше замість ящиків почали використовувати деревину, експериментували з різними видами дерев, доки не з'ясували, що канадський клен підходить ідеально.

Сучасні скейти виготовляються також із клена, але існують виробники, які випускають деки (платформа скейта) із поліпропілену або пластику.

У нашому онлайн-магазині unisport можна купити скейти від британського виробника Enuff, який випускає найсучасніші яскраві дошки виготовлені з канадського клена. А також чеської компанії Tempish, яка, крім скейтів, виробляє якісні та стильні роликові ковзани.

З чого складається скейтборд?

1. Дека

Дека – це дошка з дерева (клена, дуба, в'яза тощо) або пластику. Найкращий і довговічний варіант – це дошка з канадського клена, яка представлена в онлайн-магазині unisport, така дека складається з 7-9 шарів міцної деревини.

Зверху на дошку наклеюють гриптейп (шкірку) або наносять шар лаку (іноді піску), роблять це для того, щоб взуття не ковзало по поверхні.

Кожна дека має конкейв – це виступи на дошці, які знаходяться з боків. Вони можуть бути різної форми, глибини, висоти.

Чим більший розмір взуття людини, тим більшою і ширшою має бути дошка. Професійні скейтери зазвичай вибирають вузькі деки, вони більш маневрені для виконання трюків.

Довжину та ширину скейтборду вимірюють у дюймах.

2. Підвіска (Т-подібне кріплення)

Цей механізм з'єднує дошку та колеса та призначений для того, щоб скейт міг повертати. Тому дуже важливо щоб підвіска була легкою, але при цьому міцною (алюмінієва підвіска легша, а сталева міцніша).

3. Колеса

Як правило, у сучасних скейтах, виробники випускають колеса з поліуретану або каучуку. Діаметр коліс та ступінь жорсткості вимірюються у міліметрах.

Діаметр варіюється в межах 48-100 мм, а жорсткість – в межах 73-103 і вимірюється за шкалою А. Таким чином, чим вище число А, тим більшої жорсткості буде колесо (наприклад, середні колеса матимуть жорсткість 88-95А). М'які колеса мають кращу амортизацію, а жорсткі колеса дозволяють розвивати велику швидкість.

Чим менший діаметр колеса, тим складніше трюки на ньому можна виконувати.

Для райдерів-початківців та дітей краще обрати скейт з великими колесами від 85 мм. Для людини із середнім рівнем їзди на скейті – від 60-85 мм. Для професіонала-трюкача можна вибрати скейтборд із маневреними колесами від 48-60 мм.

Поради скейтерам-початківцям:

  • починайте катання повільно, спочатку на ідеально рівній поверхні;
  • не розгойдуйте сильно своє тіло, намагайтеся тримати рівновагу;
  • розганяйтеся до такої швидкості, щоб ви могли спокійно загальмувати чи зістрибнути;
  • вибирайте зручне закрите взуття;
  • придбайте засіб захисту (наколінники, налокітники та шолом).

Скейтборд

Де купити скейтборд недорого?

Скейтбординг завжди був одним із найпопулярніших видів спорту. На думку психологів, катання на скейті – це спосіб уникнути стресу чи депресії та просто зосередитися на чомусь, що робить вас щасливими!

Купити скейт в онлайн-магазині у Харкові, Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі, Львові, Сумах, Полтаві можна в один клік на сайті unisport або зателефонувати за номерами телефонів, вказаних у правому верхньому кутку.

Скористайтеся нашою спеціальною пропозицією – безоплатним доставленням скейта у всі точки України.