Ви любите кататися на сноуборді, але звичайного катання вам мало? Хочете спробувати щось більш цікаве, але не знаєте, як це зробити? Ось кілька практичних порад для тих, хто хоче почати кататися на сноуборді як професіонал!

Як почати кататися на сноуборді?

Перш за все, вам потрібно мати 100% контроль над сноубордом — без контролю, а також впевненості в собі і цілеспрямованості нічого не вийде. Також буде потрібно вміння правильно падати. Що ще? Кожне відвідування схилу слід починати з розминки, тобто з розтяжки і присідань, так як пропуск цього етапу може призвести до незворотних травм. Тільки тоді ми зможемо стрибати і виконувати інші трюки на снігу, не побоюючись травм.

Ollie. Популярний трюк, який включає в себе згинання колін при перенесенні ваги тіла на задню ногу, а потім динамічне розгинання ніг і підняття рук вгору після удару по вершині. При зльоті задня нога підкидає нас вгору, при цьому передня нога залишається піднятою, встановлюючи дошку під кутом, так що для стабілізації польоту і забезпечення безпечного приземлення задня нога також повинна бути підтягнута вгору.

Wheelie. Простий трюк: перенести вагу на задню ногу, одночасно розгинаючи коліна, змушуючи передню частину дошки відірватися від землі.

Nosewheelie. У цьому випадку, коли коліна випрямлені, вага тіла переноситься на передню ногу, через що задня частина дошки відривається від землі.

Noseroll 180. Один з найпростіших трюків на сноуборді. Під час ковзання вага вашого тіла повинна переноситися на передню ногу, при цьому коліна випрямляються і тим самим відривається від землі задня частина сноуборду. Потім поверніть дошку на 180 градусів і перенесіть вагу тіла в її центр.

Стрибки на сноуборді

Готуючись до стрибків на сноуборді, потрібно пам'ятати, що не всі дошки підходять для трюків. Деякі з них призначені для швидкісного спуску по м'якому пухкому снігу, інші — для стрибків або динамічного слалому. Для початківців і лижників середнього рівня найкраще підходять все гірські сноуборди, тобто відносно дешеві, досить широкі і прості в управлінні універсальні моделі.

Для експериментуючих з різними стилями, підготовлені м'які дошки для фрістайлу, що дозволяють виконувати складні трюки і кататися по непідготовленій трасі. Дошка для фрірайду також підходить для спусків по свіжому снігу, в той час як жорстка дошка була створена для дуже швидких спусків, яка є єдиною, що не підходить для зворотної їзди. Звичайно, крім моделі сноуборда, важливі і її індивідуальні параметри, такі як форма, довжина, ширина, профіль і гнучкість, які повинні бути адаптовані до потреб і перевагам власника дошки.

Зверніть увагу на дошку для фрістайлу Santa Cruz Tatoo Hand. Дошка, призначена для швидкого розвитку навичок початківців і сноубордистів середнього рівня. Вона відмінно управляється, добре працює на будь-якій місцевості, гарантує підвищену стійкість і захищає від випадкового захоплення краю. Класичний прогиб Camber робить її відмінною моделлю для гри і відпрацювання різних трюків.

Професійний одяг для сноуборда

Одяг для сноуборда повинен, перш за все, бути теплим і зручним, тобто гарантувати повну свободу пересування. Всі предмети одягу повинні бути водонепроникними і стійкими до механічних пошкоджень. Будуть потрібні штани з посиленням навколо сідниць і колін, куртка з еластичними манжетами, які можна носити на великому пальці, а також прогумовані рукавички і захисні окуляри, що захищають очі від частинок снігу і різкого сонця. Звичайно ж, знадобляться і шапка, і шарф. Під час стрибків може знадобитися надіти накладки на особливо чутливі ділянки — коліна, зап'ястя, стегна — а також легкий шолом, що захищає від травм голови. Варто пошукати одяг для людей, що займаються зимовими видами спорту, тому що в ньому є додаткові зручності, такі як ремінь, що запобігає потраплянню снігу під куртку, або кишені для скі-пасу.

Сноуборд — це сучасний і дуже динамічний, а завдяки складним трюкам надзвичайно ефективний зимовий вид спорту. Перевірте, чи підходить цей вид спорту і розвага вам!