Щоби ваш похід пройшов точно так, як ви все запланували, вам було максимально комфортно, важливо правильно підбирати речі для походу. Найперше це стосується рюкзака, куди ви будете складати всі речі та спорядження. Якщо ви плануєте похід середньої тривалості, а це від 4 до 9 днів, обирати рюкзак потрібно дуже ретельно. Адже з собою вам потрібно буде взяти змінні речі, предмети гігієни, спальник, посуд для приготування їжі. Бажано також узяти пальник, на якому можна швидко нагріти воду чи просушити речі. Задача спрощується, якщо в похід ви відправляєтесь групою, тоді можна розподілити обовязки – хто і які речі буде нести.
Важливі критерії вибору рюкзака
Найперше, на що звертаємо увагу при виборі наплічника — об'єм, котрий залежить не тільки від тривалості походу, а й від пори року. Для весни, літа та осені достатньо рюкзака на 70 літрів. Туди легко помістяться всі речі, посуд, невеличкий пальник, а якщо щось не поміщається, то спорядження можна почепити на рюкзак.
Для зручного перенесення спорядження важливо, щоб на рюкзаку були петлі – з боків та знизу. За їх допомогою можна закріпити каремат, намет та спальник. На зовнішньому боці рюкзака спальник можна кріпити тільки за сухої погоду, або коли він у гермомішку, інакше ви ризикуєте спати в мокрому спальнику.
Якщо ж ви плануєте тижневий похід у зимовий період, на місцевості де поблизу немає цивілізації, тут підходить рюкзак на 90-100 літрів. Адже до звичного намету, спальника, додаються теплі речі, запасні балони з паливом, снігоступи, льодоруби та кішки — якщо ви відправляєтеся в гірську місцевість.
Оптимально обирати рюкзак під наявне у вас спорядження – просто оцініть вагу та об'єм намета, спальника, каремата, походної кухні. Якщо всі ці предмети відрізняються малими габаритами та вагою, наплічник для них можна обрати відповідний, не дуже великий.
Тип конструкції рюкзака
За цим критерієм розрізняють наплічники каркасні та безкаркасні. Більшість моделей для походів середньої тривалості оснащуються каркасом. Такі рюкзаки дають більше переваг:
- рівномірне розподілення ваги по плечовому поясу, спині;
- можливість комфортно переносити більше ваги;
- захист спини від натирання твердими предметами (казанок, пальник, балон).
Рюкзаки попередніх поколінь оснащувались каркасом, котрий складався з алюмінієвої рами із декількома перетинками — до такої системи кріпився речовий мішок. Сучасні наплічники оснащуються рамою, котра вже вшита в тканину. Рама виконана із тонких, міцних прутів, котрі надають рюкзаку форму.
Важливим елементом є спинка наплічника, котра відповідає за комфорт перенесення речей. Найчастіше спинки створюються з використанням пінних вставок, котрі амортизують тверді предмети, запобігають натиранню. Також сучасні туристичні рюкзаки комплектуються натяжною спинкою, котра забезпечує максимальну вентиляцію.
Популярні моделі рюкзаків для походів середньої тривалості
Лідером ринку можна назвати компанію Osprey, котра створює відмінні рюкзаки для комфортних походів. Однією з найпопулярніших моделей є Kestrel, оснащений каркасом LightWire, завдяки якому наплічник став іще легшим. Система вентиляції спини AirSpeed з натягнутою сіткою, підвісною системою гарантують комфорт у складних умовах.
Серед інших особливостей варто відзначити:
- швидкий доступ до головного відділення;
- вбудований дощовик;
- система для кріплення каски;
- застібка для гідротрубки.
Компанія Deuter випускає рюкзаки для чоловіків та жінок — серед останніх попит має модель Zugspitze. Це ергономічний, компактний трекінговий рюкзак, створений з урахуванням особливостей жіночої фігури. Комфорт транспортування забезпечують м'яка провітрювана спинка, плечові лямки, поясний та нагрудний ремні.
Підібрати рюкзак для походу середньої тривалості вам завжди допоможуть у магазині UniSport.