Від правильно підібраного одягу і екіпіровки залежить, наскільки швидко лижник освоїть техніку катання і отримає задоволення від відпочинку на гірських схилах. Якщо ви вирішили серйозно зайнятися вивченням гірськолижного спорту, то і до підбору екіпіровки потрібно підійти з усією відповідальністю.

Основні елементи одягу для гірськолижного спорту

Щоб забезпечити комфортне катання, вивчення основних нюансів техніки, будуть потрібні:

Гірськолижний костюм створюється з мембранної тканини, яка захищає від вітру і вологи, але добре пропускає повітря. Правильно підібрані куртка і штани не сковують рухи, не дозволяють снігу потрапляти під одяг. Манжети на рукавах і штанинах попереджають потрапляння снігу.

Термобілизна — новачки часто відмовляються від цього пункту в списку екіпіровки і дуже даремно. Інший одяг не зрівняється з термобілизною по характеристикам поглинання вологи і неприємних запахів. У термобілизні лижник не замерзне, оскільки такий одяг дуже добре зберігає тепло. Підбирати термобілизну бажано в залежності від інтенсивності катання. Наприклад, термобілизна для середніх або високих навантажень добре зберігає тепло, але якщо в ньому стояти на місці, стає холодно.

Кофта відноситься до другого шару одягу, який одягається поверх термобілизни. Для цього можна вибрати тонку флисовую курточку або реглан.

Гірськолижні шкарпетки більше схожі на гольфи, вони добре фіксують гомілку, забезпечують захист від вітру і холоду. Не варто вибирати для спусків по трасах товсті, в'язані шкарпетки. Гірськолижні черевики будуть добре сидіти тільки на тонких носках.

Підшоломник (балаклава) також є обов'язковим елементом гірськолижної екіпіровки, оскільки захищає голову від холоду, сильного вітру. Високо в горах шия і вуха мерзнуть, а підшоломник вберігає від переохолодження. Також балаклава додатково захищає від ультрафіолету, вбирає піт.

Підшоломник може бути виготовлений з різних матеріалів:

  • Шерсть, трикотаж — вони приємні на дотик, добре пропускають повітря, але швидко намокають. Вироби з цих матеріалів підходять для новачків, які перебувають на трасі нетривалий час;
  • Фліс — теплий і легкий, довго зберігає тепло, навіть у вологому стані, погано захищає при вітрі;
  • Полартек — більш досконалий вид флісовій тканини, який добре захищає від вітру;
  • Віндблок — матеріал потрібен професійним спортсменам, яким важлива висока ступінь захисту.

Гірськолижні черевики важливо вибирати особливо ретельно, оскільки неправильно підібране взуття може звести нанівець всі зусилля навчитися кататися на лижах.

Крім розміру, важливим критерієм підбору гірськолижних черевик є ступінь жорсткості. На цей показник впливають стиль і стаж катання, зріст і вага, рельєф гірськолижних трас. Новачкам варто вибирати м'які гірськолижні черевики, в яких буде комфортно навчатися азам техніки гірськолижного спорту. Чим вище рівень майстерності спортсмена, тим жорсткішими мають бути черевики.

Гірськолижні палиці — забезпечують безпеку на схилах. Палиці виконують кілька функцій: забезпечують різкий старт на схилі, спрощують пересування по пологих схилах або підйом в гору, крім того, з палицями зручніше тримати баланс на трасі.

Важлива екіпірування для гірськолижного спорту

Одяг забезпечує комфорт, а екіпірування — безпека. Для цього, в першу чергу, вибираємо шолом. Найкраще навіть не виходити на схили без шолома, навіть в самого обережного лижника може в'їхати інший спортсмен. Крім того, що шолом надійно захищає від травм, струсів, кататися з ним тепліше, оскільки гірськолижну шапочку легко продуває вітром при швидкісному спуску.

Гірськолижна маска захищає очі від сліпучих сонячних променів, зустрічного вітру, крижинок і дрібних камінців, які вилітають з під лиж.

Лавинний датчик — не зайва деталь високо в горах, де є ризик сходження лавини. Це електронний пристрій, що підтримує функції прийому і передачі сигналу. Якщо лижник потрапив в лавину, рятувальним службам буде простіше знайти його під глибоким снігом.