Якщо ви вибираєте свій перший байк, перш за все, важливо визначитися, де і в якому стилі ви будете кататися. Для їзди без поспіху по міських вулицях підійде міський, для швидкого катання асфальтованими дорогами — шосейний. Якщо ж ви плануєте кататися по гористій місцевості, дорогах зі складним рельєфом, варто вибрати гірський велосипед.

Вибираємо модель велосипеда

Важливо визначити для себе мету катання, намалювати приблизний маршрут. Якщо ви тільки навчаєтеся їздити по тротуарах і велодоріжкам, немає необхідності переплачувати за додатковий амортизатор.

Крім вищезазначених, існують і інші різновиди байків:

  • гірський;
  • даунхілл;
  • крос-кантрі;
  • фрірайд;
  • MTB — загального призначення;
  • шосейний.

Гірський велосипед — його можна назвати універсальним, оскільки така модель дозволяє з легкістю їздити міськими дорогами, лісовими стежками, по гористому рельєфу. Однак, розвинути велику швидкість на ньому не вийде, оскільки він відрізняється широкими покришками з вираженим протектором і посиленою конструкцією. Два амортизатора відмінно згладжують всі нерівності.

Даунхілл — один із різновидів гірського велосипеда. Модель розроблена для швидкісного спуску з гір, відрізняється міцною рамою, двома підвісками, вилками і задніми підвісками з довгим ходом. З плюсів варто назвати потужні дискові гальма, які витримують навантаження на великій швидкості. Також такі велосипеди оснащуються великою провідною зіркою, яка забезпечує комфорт при їзді по горах.

Крос-кантрі — такий байк призначений для гонок по ландшафту з довгими підйомами та спусками. Плюси — міцна і легка рама, контактні педалі, здатні фіксувати ногу.

Фрірайд — такий велосипед підходить всім, хто любить їздити трасами зі складним рельєфом, з природними і штучними перешкодами. На такій моделі легко долати стрімкі схили, стрибати на швидкості, маневрувати вузькими, звивистими стежками. З плюсів моделей для фрірайду варто назвати: полегшену, міцну раму, підвіски з великим ходом, надійні дискові гальма.

MTB велосипеди бувають туристичними і хардтейл. Останній варіант передбачає високу посадку, що не навантажує руки. Туристичні моделі можуть проїхати по хорошій дорозі і бездоріжжю.

Шосейні велосипеди створювалися для швидкісних поїздок гладкими, рівними дорогами. Відрізняються зігнутим кермом, схожим на баранячі роги — на ньому зручно змінювати хват, коли втомлюються руки. Зручність поїздок забезпечують низька посадка, низькі передавальні числа, легка і міцна рама.

Міська модель відрізняється високою посадкою, що забезпечує можливість сидіти зручно і прямо, без напруги, широким сідлом, практичною конструкцією (всі механізми захищені). Також серед відмінностей: великі колеса, гальма для ніг, шини середньої товщини.

Велосипеди BMX, відрізняються легкою, компактною рамою, розрахованою на гонки і виконання трюків на спеціальних трасах з штучними перешкодами. Основні відмінності: 20-дюймові колеса з 48 спицями та упорами на торцях (пегами); особливий механізм на кермі, завдяки якому воно обертається тільки в одному напрямку, за рахунок цього не перекручуються гальмівні троси.

Чоловічий чи жіночий?

Чоловічий і жіночий велосипеди відрізняються будовою рами, посадкою сидіння. Рами на жіночих моделях відрізняються скошеною верхньою трубою переднього трикутника. Крім того, велосипеди для жінок трохи коротші в передній частині, що зменшує відстань від сидіння до керма, підвищує комфорт пересування. Часто жінки не хочуть купувати суто жіночі моделі, вбачаючи тут дискримінацію. Однак, на жіночому байку дамам кататися дійсно зручніше, за винятком жінок високих, великої статури — їм більше підходять чоловічі велосипеди.

Якщо ви шукаєте підходящий велосипед, в інтернет-магазині Unisport вам обов'язково допоможуть підібрати оптимальну модель.