При виборі першого сноуборда важливо дізнатися, чим саме вони відрізняються, вивчити характеристики. Основний критерій добору сноуборду — стиль катання і місцевість, в якій ви плануєте кататися. Також не зайвим буде оцінити свій рівень навичок.

Сноуборди по стилю катання

Розрізняють три основні стилі катання, для яких виготовляється більшість бордів:

  • Фрістайл;
  • Фрірайд;
  • Карвінг.

Борди для фрістайлу використовуються, переважно, в парках, на різних трамплінах. Такі борди відрізняються укороченою конструкцією, для більш простого виконання фігур. Фрістайл не має на увазі великих швидкостей на схилі, зате тут багато елементів з поворотами.

Сноуборди для стилю All-Mountain / Freeride є найбільш затребуваними, оскільки на таких бордах ви можете кататися на будь-яких локаціях. Дошка для фрірайду дозволяє кататися на будь-яких спусках, штучних і природних. Такий стиль катання привертає універсальністю, великим вибором напрямків, тому він добре підходить для початківців сноубордистів.

Сноубордистам із невеликим досвідом катання варто вибрати універсальну дошку, яка дозволяє виконувати нескладні трюки, спускатися по різним типам трас. Такі борди трохи поступаються дошках для фрірайду, але саме на них легко вчитися кататися.

Карвінг — дошки для цього стилю більш довгі, вузькі і жорсткі, тому їх вибирають досвідчені сноубордисти. Такі характеристики дозволяють швидко спускатися по схилах, досягати швидкості, порівнянної з автомобільною.

Основні характеристики сноубордів

Базовим критерієм при виборі дошки для катання по снігу є конфігурація, тобто, форма вигину. Всього розрізняють три основних типи вигинів: кембер, рокер і флет. Також можна вибрати дошку гібрид, в якій поєднуються два або навіть три види прогинів.

Кембер — класичний прогин, використаний в найперших моделях. Якщо покласти дошку на рівну поверхню, її центр зігнутий вгору і не торкається до площини. Носова і хвостова частини також підняті вгору. При виконанні різних фігур, на спусках, така дошка забезпечує точність управління.

Рокер являє собою легкий вигин, що нагадує банан. На такому борді зручніше повертати, не побоюючись зловити кант. Особливо легко дошка з рокером ковзає на свіжому, пухнастому снігу. Чистий рокер використовують на дошках великий ширини, призначених для спусків по цілісному снігу. Рокер затребуваний серед любителів фрістайлу, що вважають за краще кататися в парках, виконувати різні трюки.

Флет — дошка з рівною площиною, піднятими носовою і хвостовою частинами. Такі дошки стійкі, на них легко повертати, вони дають більш чіпку закантовку по верхньому краю.

Форма дошки

Ця характеристика також визначає особливості катання. Виділяють чотири основних форми бордів:

  • Симетрична;
  • Спрямована твін-тип;
  • Спрямована;
  • Хвіст ластівки.

Симетричні борди відрізняються однаковими формою носа і хвоста, симетричним розташуванням всіх деталей. Така конфігурація дозволяє легко змінювати положення на дошці в процесі катання.

Спрямований твін-тип має різну жорсткість в області носа і хвоста. Підвищена жорсткість хвостової частини потрібна для кращої стійкості. Ці борди оптимальні для фрірайду, оскільки м'який ніс дозволяє легко кататися по цілинному снігу, спускатися по трасах.

Спрямований борд відрізняється асиметричними носом і хвостом. Така форма застосовується в більш просунутих бордах, які використовуються для карвінгу і фрірайду.

Ластівчин хвіст — різновид спрямованої форми, з характерним вирізом на хвостовій частині. Такі сноуборди відрізняються універсальністю і стійкістю, тому добре підходять для фрірайду.

Підібрати сноуборд з оптимальними характеристиками ви легко зможете в інтернет магазині Unisport. До уваги покупців доступні сноуборди різних конфігурацій, а також комплектуючі до них.