Зимові види спорту вимагають правильного вибору одягу, в якому вам буде комфортно, тепло, затишно, а також ви не ризикуєте змерзнути. Під час активних рухів, коли ви спускаєтесь чи підіймаєтесь засніженою трасою, тіло неодмінно пітніє. Специфіка гірськолижної куртки полягає в тому, щоби зберігати тепло, швидко випаровувати піт, це і уберігає вас від замерзання. Саме тому займатися спортом у зимовий період не можна у своєму улюбленому пуховику, адже він для цього не пристосований.

На что следует обратить внимание при выборе горнолыжной куртки

Важливі критерії при виборі куртки для гірськолижного спорту

Головні вимоги до спеціалізованого одягу — комфорт та тепло. Вам повинно бути зручно рухатися, бігати, спускатися схилом, ви не маєте мерзнути, навіть якщо спітнієте. Важливою деталлю курточок для гірськолижного спорту є спеціальний тепловідбиваючий шар omni-heat, котрий відбиває тепло тіла під часу руху. Ця невелика особливість добре зберігає тепло навіть у сильні морози.

Куртка з шаром omni-heat ідеально підходить для відпочинку в горах, як для новачків, так і для досвідчених лижників. Навіть якщо ви катаєтеся в повільному темпі, змерзнути у вас просто не вийде.

Також варто звертати увагу на показник вологонепроникності, який вказується в г/м2. Показник до 10000 г/м2 непогано підходить для сухої погоди; куртку з показником 15000 г/м2 можна обирати для гірської місцевості. Для екстремальних погодних умов слід обирати куртку з показником 15000-20000 г/м2.

Окрім тепловідбиваючого шару та вологозахисної мембрани, в гірськолижній курточці велике значення має функціональність. Обовязковим елементом є спідниця, котра не дозволяє снігу набиватися всередину, а також надійно захищає від вітру.

Не менш важливий компонент будь-якої зимової, тим паче гірськолижної куртки – капюшон. Він має бути зручним, гарно закривати голову від вітру, не закривати огляд.

Манжети мають бути подвійними, щоби надійно захищали руки від вітру, потрапляння снігу. Більшість курток мають манжети на липучках, щоби їх можна було легко підігнати по повноті руки.

Різновиди гірськолижних курток

На перший погляд здається, що всі куртки однакові, однак в них є суттєві відмінності. Найперше, за чим їх розрізняють — тип та кількість утеплювача:

  • неутеплені;
  • утеплені;
  • софтшелл;
  • куртки 3 в 1.

Неутеплені куртки найчастіше обирають активні лижники та любителі зимових видів спорту. Такі куртки, котрі часто називають мембранними, дуже легкі, за вагою практично як вітровки, але добре захищають від вітру та вологи. Характерними рисами таких курток є наявність спеціальної мембрани, проклеєних швів та вентиляційних отворів. Якщо потрібне додаткове утеплення, під куртку можна вдягти флісову кофту.

Утеплені куртки відрізняються шаром утеплювача (натурального чи синтетичного), також наявністю шару, котрий захищає від вологи. Зовнішній шар обов'язково створюється з вологовідштовхувального матеріалу. Під таку куртку не потрібно одягати додаткового одягу, навіть у сильні морози.

Куртки з матеріалу софтшелл мають менші показники вітро- та водозахисту, аніж попередні кандидати. Однак, вони досить популярні серед спортсменів, завдяки ергономічному, анатомічному крою, котрий забезпечує високий рівень комфорту.

Найбільш практичним варіантом вважаються куртки 3 в 1 — в них верхній шар виконано з легкої мембрани. Також тут передбачено шар з флісу, натурального чи синтетичного утеплювача. Такі куртки можна носити не лише взимку, а й навесні чи восени, комбінуючи складові, залежно від погоди.

Выбор горнолыжной куртки

Відомі бренди гірськолижних курток

Найбільший попит має продукція компаній Hannah, Marmot, Picture Organic, Rehall, Roxy, Scott. В кожної компанії є фірмові відмінності та особливості, наприклад куртки Picture Organic відрізняється посиленою мембраною та водовідштовхувальним просоченням. В такій куртці ви можете кататися цілий день, падати в кучугури, не відчуваючи холоду.

Куртки цих та інших брендів ви зможете підібрати в магазині UniSport.