Тим, хто вирішив урізноманітнити своє дозвілля катанням на гірських лижах чи сноуборді, обов'язково потрібно придбати якісне захисне екіпірування. Без неї ставати ні на лижі, ні на дошку категорично не можна. При цьому перевагу варто віддавати лише спорядженню від сумлінних виробників, яке добре показує себе на практиці. Які ж елементи захисту необхідно придбати перед поїздкою на зимову гірську трасу?

Навіщо потрібен захист в катанні на гірських лижах

Шолом є одним з найважливіших елементів захисного екіпірування і лижника, і сноубордиста. Захистити голову потрібно обов'язково, інакше при падінні ви ризикуєте отримати забій, струс мозку або дуже серйозне каліцтво. Шолом потрібно підбирати точно за розміром, він повинен щільно сидіти на голові, не бовтаючись. До шолома потрібно підібрати також гарну маску, яка захистить ваші очі від снігу, вітру та гілок дерев.

Захист кінцівок при катанні

При падінні недосвідчені лижники та сноубордисти часто намагаються пом'якшити удар за допомогою рук, що може призвести до травм різної тяжкості. Щоб зменшити ймовірність травмування рук, перед катанням потрібно одягнути спеціальний захист на зап'ястя. Вона має бути добре зафіксована на руці і не сповзати. Поверх такого захисту слід надіти рукавички. Вони також захищатимуть ваші руки від холоду.

Крім зап'ясть, захист треба одягнути і на лікті. Для ніг створені наколінники та щільні накладки на гомілки. Серед багатьох досвідчених лижників та сноубордистів дуже популярні особливі ортопедичні наколінники. Вони не тільки захищають вас, але й рівномірніше розподіляють навантаження на ноги, дозволяючи вам менше втомлюватися під час катання і краще контролювати свої рухи.

Елементи захисту для спини під час катання

Захист для спини буває наступних різновидів:

  • гнучка, яка дозволяє людині вільно нагинатися вперед. Такий захист дає більшу свободу рухів та забезпечує максимальний комфорт під час заїзду;
  • жорстка, яку рекомендується одягати перед заїздом по складній та екстремальній трасі, де ймовірність травмування дуже висока. Жорсткий "панцир" надійно захистить ваш хребет у таких умовах;
  • вбудована в одяг або рюкзаки. Такий захист також є досить непоганим, але в деяких ситуаціях він може бути не надто зручним.

Окрім іншого, перед поїздкою на гірськолижний курорт вам потрібно буде придбати спеціальні захисні шорти. Вони зможуть уберегти сідниці від наслідків удару, пом'якшивши його.

Кілька порад лижникам та сноубордистам-початківцям:

  • пам'ятайте, що тільки одягнувши повний комплект захисту, ви можете без побоювань виїжджати на трасу;
  • не намагайтеся заощадити на придбанні такого важливого екіпірування та купуйте тільки найякісніші вироби. Адже здоров'я безцінно;
  • кожний елемент захисту підбирайте за розміром.

Знаючи те, яке захисне екіпірування потрібно придбати для катання на лижах та сноуборді, ви завжди зможете зробити будь-яку свою подорож комфортною та безпечною.