Сноубординг поступово розширює свої сфери впливу, підкоряючи серця екстремалів. Якщо раніше сноубордисти здавалися бунтівними молодими людьми, які виконують трюки на схилах або в сноу-парках, то зараз все більше досвідчених лижників пробують кататися на дошці. Під фрірайдом мається на увазі вільний спуск по непідготовленому схилу, що дозволяє вивчити нові трюки, отримати чималу порцію адреналіну.

Для фрірайду можна використовувати ділянки між трасами: нерозчищені траси, галявини, простір між трасами. Спуск по таких схилах не тільки подарує нові відчуття, але і дозволить зрозуміти, чи хочеться вам продовжувати розвивати цей напрямок.

Особливості сноубордів для фрірайду

Класичний напрямок фрірайду — паудер, в якому райдер ковзає по пухкому снігу, а з-під дошки розлітаються снігові хмари.

Крім цього напрямку, розрізняють борди:

  • Big-mountain-фрірайд;
  • All-mountain
  • Беккантрі-фрістайл;
  • Спліт.

Дошки для паудер-фрірайду відрізняються збільшеною довжиною, великою шириною, носом форми «ластівчин хвіст». Така конструкція дозволяє легко виїжджати з самого пухнастого снігу. Останнім часом серед сноубордистів користуються попитом короткі борди. Вони більш маневрені і легкі, дозволяють з легкістю кататися будь-якими схилами. Також дошки з укороченою довжиною дозволяють нарізати дуги на вузьких трасах.

Дошки для стилю big-mountain — на таких сноубордах можна виконувати спуски в великих горах. Але для цього потрібна дошка особливої конструкції, адже на одній ділянці може бути щільна снігова кірка, частина, покрита льодом, пухким снігом, до якого потрібно адаптуватися.

Такі борди відрізняються високою торсіонною жорсткістю, карбоновими вставками, просунутими технологіями, спрямованими на гасіння вібрацій. Такі дошки дозволяють вільно кататися і по укатаних схилах, але при наявності належного рівня майстерності.

Дошки all-mountain — такі снаряди користуються популярністю, за рахунок універсальності, оскільки дозволяють карвити по трасі, кататися по пухнастому снігу або виконувати прості трюки.

Зовні такі дошки схожі на big-mountain-сноуборди, але відрізняються меншою жорсткістю, що робить їх більш дружніми до райдеру. Такі дошки не вимагають високого рівня майстерності, напруженої роботи під час спусків.

Беккантрі-фристайл — напрямок, у якому райдеру потрібно виконувати трюки і стрибки. Такі борди також дозволяють виконувати довгі прольоти з кікерів, щоб приземлитися на пологий схил. Якщо для спусків по цілинному снігу погана погода, така дошка дозволяє карвити по трасі або стрибати в сноу-парку.

Спліт-борд — оригінальний різновид дошки для фрірайду, який дозволяє підніматися до схилу з цілинним снігом. Така модель являє собою звичайну дошку для фрірайду, тільки розпилену навпіл. Під час підйому половинки використовуються в якості лиж, а для спуску з'єднуються в єдине ціле за допомогою спеціальних кріплень. За функціональністю спліти не поступаються звичайним бордам.

Вибираємо відповідний прогин

Класичні дошки з прогином кембер відрізняються піднесеним центром, за рахунок чого. тиск рівномірно поширюється по всій площині.

Прогин рокер — тут центр прилягає до землі, а ніс і хвіст злегка зігнуті. Завдяки дугоподібній формі полегшується навчання, а одна точка опори робить дошку послушніше в управлінні.

Флет — підняті хвіст і ніс, з рівною центральною частиною. Борди такої форми відмінно підходять для фрістайлу та навчання.

Ковзка поверхня що ковзає може бути з екструдованого і спеченого поліетилену. Перший варіант відрізняється більш низькою ціною, не вимогливий у догляді. Покриття з поліетилену, спеченого під тиском, набуває пористої структури, в яку добре всмоктується мазь, забезпечуючи відмінне ковзання. Така поверхня не боїться пошкоджень крижаною крихтою, а й відремонтувати її складніше.

Правильно підібрана дошка для фрірайду забезпечить море позитивних емоцій і вражень. Для підвищення майстерності і отримання нового досвіду катання важливо тренуватися в цьому напрямку регулярно.