Більшість велосипедистів ховають велосипед, як тільки випадає перший сніг, температура опускається нижче нуля. Дійсно, кататися по льоду і снігу не тільки некомфортно, але і небезпечно. Розглянемо, як можна зробити поїздки на велосипеді в зимовий час реальними.

Причини не розлучатися з байком круглий рік

У зимовий час багато людей переживають синдром афективного розладу, причиною якого стає короткий світловий день і низькі температури. Виявляється такий симптом пригніченим станом, відсутністю мотивації щось робити. Саме взимку люди частіше переживають депресивний стан. Підвищити настрій і уникнути розвитку подібного синдрому допомагають регулярні фізичні навантаження і прогулянки на свіжому повітрі. Покатушки на велосипеді є відмінним варіантом провести час на вулиці з користю.

Поїздки на велосипеді зміцнюють ментальне здоров'я. Не кожен може зважитися кататися по холоду, до того ж, для цього потрібно грунтовно підготуватися. Відтак, подібні прогулянки роблять нас більш витривалими.

Поїздки взимку — не так складно, як може здатися. Часто люди відмовляються від катання простим «У мене немає необхідної екіпіровки». Можна кататися без спеціального термоодягу, на звичайному байку, просто уникати снігових завалів. Якщо у вас звичайний велосипед, потрібно просто приспустити тиск у шинах, перш ніж виїжджати на вулицю.

Якщо немає спеціального зимового веловзуття під контактні педалі, поставте прості платформенні — вони допоможуть уникнути прослизання. В якості одягу для прогулянки можна вибрати звичайний зимовий наряд, додавши до нього додатковий флісовий шар.

Якщо ви хочете підготуватися до зимових подорожей за правилами, необхідно купити спеціальний велосипед — фетбайк. Він відрізняється широкими колесами з достатньою плямою контакту, отже, вони не провалюються в сніг.

Базові правила

Головне правило безпеки на зимових дорогах однакове для велосипедистів і автомобілістів — зимова гума. Коли людина ковзає на льоду, то падає назад або вперед, у велосипеда такої проблеми немає, падає він тільки в сторону. До того ж, зимова гума утримує контакт з поверхнею на 90% краще зимового взуття. Взимку не можна різко розвертатися і перебудовуватися на швидкості. Бічні частини протектора погано тримають на снігу і льоду, тому ви гарантовано впадете.

Бруд — ще один аргумент проти катання взимку. Якщо на велосипеді встановлені крила, брудозахист, уся грязюка залишається на них. На велопрогулянки взимку бажано одягати легке взуття, що не боїться води, а не важкі черевики.

Для комфортних поїздок важливо підбирати правильні крила. Спортивні, укороченої форми, категорично не підходять. Крила повинні бути повнорозмірними, закривати заднє колесо повністю, до середини висоти, а переднє — максимально вперед. Завдяки крилам такої форми, бруд не буде потрапляти на вас.

Ще один важливий нюанс — штани, які, так чи інакше, ризикують бути забрудненими брудом від педалей, шестерень. Найкраще підгорнути низ штанів на 2-3 обороти, щоб їх верхній край перебував вище шестерні. Отже, під штани потрібно одягати теплі гольфи, довжиною майже до коліна.

З одягу, крім гольфів, знадобляться:

  • вітровка з хорошою доброю волого і вітрозахистом;
  • якісна термоодежда або флісова кофта;
  • теплі гольфи;
  • термошорти.

Для захисту ніг бажано вибрати саме флісові шорти — вони захищають внутрішню поверхню стегна від вітру, а ось в термоштанах може бути занадто жарко.

Ще необхідні рукавички, без яких руки дуже швидко замерзнуть. Рукавички потрібно підбирати теплі, але не обмежують руху, що не заважають натискати на гальмо.

Устаткування байка

Гальма — в ідеалі, в зимовий час потрібно користуватися дисковими гальмами. Ободні гальма при тривалому простої сильно замерзають і не гальмують. Щоб розігріти їх, потрібно трохи проїхати вперед, пригальмувати, знову проїхати, так повторити близько 15 разів.

Передачі на морозі можуть покритися льодом, а ланцюг — зісковзнути на іншу шестерню. Тому, найкраще їхати на стабільній передачі, якою ви користуєтеся частіше.