Основні характеристики скейтборду

Скейтбординг є досить екстремальним видом спорту, що вимагає від райдера належної вправності і хорошої реакції. Велике значення для комфорту катання має правильно підібрана дошка. Скейти випускаються у великій різноманітності, відрізняються за формою, довжині деки, кількості коліс.

Найважливішими параметрами підбору скейтборду є:

  • Матеріал деки;
  • Підвіски;
  • Діаметр і жорсткість коліс;
  • Довжина деки.

Надійні дошки виготовляються з канадського клена, деякі моделі – з китайського або російського клена. Досить популярні дошки з пластику або поліпропілену, за рахунок більш доступної ціни. Скейти для професійних райдерів виготовляються зі скловолокна та алюмінію.

Підвіски (траки), а точніше їх висота – цей критерій впливає на швидкість. Для новачка краще вибрати дошку з низькими траками, які надають стійкості. Надійний скейтборд оснащується алюмінієвою підвіскою і сталевими прутами.

Діаметр коліс можна вибрати від 45 до 70 мм. Чим менше колеса, тим вище маневреність, але при цьому, вони більш чутливі до нерівностей. Колеса великого діаметру підвищують прохідність, дозволяють розвивати хорошу швидкість, але на скейті з такими колесами складніше контролювати повороти.

Жорсткість вказується в межах від 50А до 102А. М'які колеса - до 85А, вони розвивають невисоку швидкість, тому підходять для початківців. На скейті з м'якими колесами приємно їздити, вони добре амортизують тряску і нерівності, тримають дорогу, керувати таким скейтом простіше.

Жорсткі колеса – індекс від 98А, дають можливість розвинути хорошу швидкість, але знижується маневреність, тому їздити на них складніше. Також вони погано амортизують нерівності. Новачкові і дитині підходять скейти з колесами діаметром близько 54 мм, жорсткістю в межах 78-85А.

Довжина – важливий параметр вибору дошки. Стандартні скейти випускаються довжиною в межах 70-85 см. На таких скейтах можна не тільки кататися, але виконувати трюки в парку, в пулі.

Лонгборди – довжина від 85 до 100 сантиметрів. Дошки цієї категорії підходять для повільного пересування містом, швидкісних спусків.

Особливості конструкції різних скейтів

Скейтборд пройшли кілька етапів становлення, різні моделі мають специфічні відмінності. Перші скейти, які з'явилися в 70-х роках минулого століття, відрізнялися неправильною формою, з овальним, широким носом і тупим, більш вузьким, хвостом. За рахунок широкого носа досягалася стабільність під час руху. Завдяки особливостям конструкції, скейти старої школи підходять для виконання базового трюка олли.

Фрістайл – такі дошки з'явилися з приходом моди на фліпи та інші трюки. Така дошка меншої ширини, колісна база кріпиться по центру деки. Завдяки дошках для фрістайлу, почали з'являтися сучасні скейти.

Скейти нової школи мають симетричну форму овалу, з однаково піднесеним носом і хвостом. Така форма найбільш універсальна, дозволяє кататися на швидкості, виконувати трюки різної складності.

Фріборд – оригінальна дошка, головною особливістю якої є шість коліс, по три спереду і ззаду. Дошка важча, за рахунок цього отримала велику стійкість, але втратила в маневреності. Тому для трюків це не найкращий вибір. Головна відмінність фріборду – можливість легко перестрибувати різні нерівності і бордюри. Фрібордінг можна назвати універсальною дошкою - вона підходить для пересування по вулицях, гонок, катання в роллердроме і виконання трюкових елементів.

Лонгборд – цей різновид дошки часто виділяють в окрему категорію. Більш того, досвідчені ролери відносяться до лонгбордах поблажливо. Довгі дошки створені, щоб виконувати інші завдання, ніж скейти. На них складно робити різні трюки, зате можна їздити на великій швидкості, спускатися по похилим вулицях, карвіть.

Стрітборд – дека складається з трьох рухомих частин. Ноги ставляться на носовій частині і хвості, фіксуються кріпленнями. Стрітборд дозволяє точно маневрувати, зберігаючи мобільність, але вимагає високого рівня майстерності.