Ви спланували свій маршрут, знаєте, куди йти, як дістатися і де переночувати. Тепер важливе питання, як ви будете орієнтуватися в дорозі? Якщо ви вибрали добре позначений маршрут, наприклад, по річковій велосипедній доріжці або недалеко від міст з гарною інфраструктурою, то планування велосипедного маршруту не буде мати великого значення. Хороші покажчики, добре оглядаючі доріжки і регулярні зустрічі з іншими байкерами або пішоходами значно спрощують навігацію. 

Однак якщо ви їдете по бездоріжжю і в більш віддалені райони, вам потрібна надійна навігація. 

Команда ЮНІСПОРТ зібрала для вас різні методи планування велосипедних маршрутів і навігації, щоб ви могли вирішити, якій з них ви віддасте перевагу. 

Велосипедна навігація

Аналогові карти 

В даний час доступний великий вибір хороших карт. Аналогові карти хороші тим, що дають цілісне уявлення про країну і її околиці. Звичайні карти часто більш докладні, ніж, наприклад, супутниковий навігатор або додатки для велосипедистів. 

Карти також можуть бути дуже корисні в сільській місцевості, де важко знайти звичайні електричні розетки. Велосипедна навігаційна система з розрядженою батареєю марна. В цьому випадку можуть допомогти акумулятори, але в якийсь момент їх теж потрібно зарядити. 

Недолік звичайних карт, полягає в тому, що вони не стійкі до атмосферних впливів. Але сьогодні це більше не актуально. Завдяки відповідних матеріалів більше картам не страшний дощ і волога.

Навігація з картою і компасом є невідповідним варіантом для початківців і вимагає деякої практики. 

Цифрові — GPS-навігатори 

Пристрої GPS досить зручні. Вони дозволяють заздалегідь спланувати маршрут і показують, де саме повернути, що особливо корисно в містах. 

Вони були спеціально розроблені для їзди на велосипеді, тому вони міцні, стійкі до атмосферних впливів, читаються при сонячному світлі і мають більш тривалий час автономної роботи, ніж смартфон. 

Системи GPS-навігації не тільки пропонують можливість завантаження заздалегідь спланованих маршрутів, але ви також можете завантажувати пройдені маршрути. 

З іншого боку, пристрої GPS дорогі, а якість сильно залежить від того, який картографічний матеріал використовує пристрій. 

Термін служби батареї хороший, але обмежений, що може стати проблемою для тих, хто подорожує в сільській місцевості або в дикій природі. 

GPS навігатор

Програми цифрової навігації для смартфонів 

Кількість додатків для велосипедної навігації для планування маршрутів і навігації за останні роки значно збільшилася. Якість програм теж стає все краще і краще. 

Рада: вибираючи додаток для навігації, переконайтеся, що його можна використовувати і в автономному режимі. Це не тільки продовжує термін служби батареї, але також може бути дуже корисним в «мертвих зонах». 

Деякі програми безкоштовні, інші мають фіксовану плату, а деякі мають варіанти ціноутворення, які залежать від того, які функції ви хочете використовувати. 

Смартфон — справжнє диво техніки. Навігація і цілий ряд супутньої інформації доступні за допомогою всього одного пристрою. 

Однак зверніть увагу, що батареї смартфонів необхідно заряджати частіше через безліч функцій і великого дисплея. Тому, коли ви відправляєтеся в велосипедний тур зі своїм смартфоном, повинні бути акумулятори. 

Зрештою, які інструменти використовувати для навігації — справа смаку. Ми постаралися докладно про всі розповісти — вирішувати вам. За кордоном і далеко від цивілізації доцільно покладатися на комбінацію з картографічного матеріалу та цифрової навігації.