17 вересня стартує сорокаденний сплав по Південному Бугу, Дунаю та Чорному морю, в якому беруть участь троє українських спортсменів. За 4,5 тижні хлопці планують пройти 1130 км і встановити новий рекорд України за довжиною сплаву на байдарках. За пригодами екстремалів зможуть в онлайн-режимі спостерігати жителі всієї України.

 

Такий маршрут організатори експедиції вибрали не випадково. В нашій країні є всього дві ріки, де любителі гострих відчуттів займаються рафтінгом - це Черемош в Карпатах і Південний Буг в центральній частині України. Південний Буг відомий своїми порогами третьої категорії складності - Мігейський у Миколаївській і Печорський у Вінницькій області. Учасники сплаву - досвідченні гребці й Бугом сплавлялися неодноразово.

 

За словами активіста та учасника сплаву Олега Тамарова, ділянку від Вінниці до Райгорода спортсмени проходили 8 разів і 5 разів від Гайворона до Южноукраїнська. Але ще ніхто в Україні не пропливав Південний Буг від витоку до устя і потім по Чорному морю. Комбінований сплав ріка+море набагато складніше річного - на морі велике значення мають погодні умови, вітер, прибій, сирість, укачування.

 

- По закінченню сплаву можна буде писати наукову роботу з психології на тему «Особливості життя маленького колективу в екстремальних умовах», - жартує Олег. - Гребти місяць в замкнутому колективі - саме по собі екстремально. Через зовнішню небезпеку і фізичне навантаження загострюються всі емоції.

 

Але бути всі сорок днів втрьох спортсменам не доведеться - на різних ділянках маршруту до них на деякий час будуть приєднуватися любителі рафтінгу. Наприклад, пороги Миколаївської та Вінницької областей рафтери подолають в компанії однодумців, а на морську частину подорожі в Очакові до них приєднається досвідчений провідник.

 

- Наша головна мета - привернути увагу жителів України до внутрішнього туризму, - ділиться Олег Тамаров. - У нас така чудова природа, багато цікавих маловідомих місць, де можна займатися активними видами спорту і просто відпочивати сім'єю.

 

Сплавом чоловіки «зачеплять» Вінницю, Гайворон, Южноукраїнськ, Миколаїв, пройдуть Одесу і фінішують в місті Ізмаїл. Там наших героїв чекатимуть представники Книги рекордів України, щоб офіційно зафіксувати результат подорожі. Стежити за пригодами земляків можна буде протягом всієї подорожі - кожен день хлопці будуть викладати інформацію в Instagram та інших соціальних мережах під тегами #БольшойБуг #ПоверьвМечту #МандруйУкраїною #СпоживайУкраїнське.