З настанням холодів велосипедисти розділяють нелегку долю користувачів міського транспорту. Перша поїздка у тисняві й задусі яскраво контрастує зі звичним свіжим вітерцем та швидкістю. Здавалося б, все логічно: ми поступаємося  відчуттям свободи заради безпеки і тепла. Що ж бентежить раціоналіста, ладного розсудливо відмовитись від звичного стилю життя?

       А справа ось у чому: Швеція, Данія, Фінляндія та Норвегія знаходяться набагато північніше за Україну. Тамтешня погода дає більше приводів завершити сезон якомога раніше. Але велосипедисти продовжують катати цілий рік!  

       Непогана мотивація для тих, хто готовий здатися за першої осінньої мжички, чи не так?

       Та не сама лише сила духу допомагає нашим північним товаришам триматися в сідлі у снігопади, мряку та морози. Віддана захопленню людина добре дбає про екіпірування на холодну пору.

Замість ОБЖ

       Коли мова заходить про готовність до зимового катання, перше, що спадає на думку — підбір безпечного байка, проста трансмісія, шиповані покришки, широкі крила…

       А як щодо самого вершника?  Продуманий гардероб зробить зимову велопрогулянку такою ж приємною, як влітку.

  1. Перший принцип, від якого слід відштовхуватись: одяг має бути не громіздким, достатньо теплим і не обмежувати свободу рухів. Також важливо, щоб велосипедист не перегрівався. Спітнілому легко схопити переохолодження і застуду. Тож ідеальним буде комплект, в якому стане тепло лише після початку руху.
  2. Тіло, зігріте фізичним навантаженням, не так боїться зимного вітру. А ось обличчя, кисті рук та стопи потребують посиленого захисту.
  3. Чим далі час котиться в сторону зими, тим коротшим стає світловий день. Щоб залишатися помітним для водіїв і навіть пішоходів, краще обирати вбрання світлих, яскравих, неонових кольорів.

       Шансів привернути увагу додають світловідбивні елементи:

. ремені;

. портупеї;

. смужки;

. стрічки на руку або ногу.

       Останні бувають навіть з  вогниками, які блимають у темряві.

       Це були прості хитрощі, які допоможуть почуватися комфортно у прохолодну погоду. Втілити їх у життя зовсім не складно, адже сучасна індустрія пропонує  безліч варіантів зимового велоодягу та аксесуарів.

Базовий зимовий гардероб

       Під низ бажано одягати спеціальну термобілизну, яка зігріває та відводить вологу від тіла. Краще за все з цією задачею справляються вироби з волокнами мериносу у складі тканини. Цей вид вовни дуже м’який, еластичний та може вбирати вологу до третини від своєї ваги. Продовжує гріти навіть у змоклому стані.

       Різні моделі мають посилені зони, що припадають на ті місця тіла, де процес потовиділення проходить найактивніше. Часто термобілизна шиється з двох шарів: нижній передає вологу до верхнього, залишаючи шкіру сухою, а верхньому властиво притягувати вологу та рівномірно розподіляти її ззовні.

       І без того дихаючий матеріал доповнюється клапанами для покращення циркуляції повітря.

       З верхнього одягу в якості низу ідуть зимові велорейтузи або утеплені спортивні штани. Не обов’язково шукати спеціальний одяг для велосипеду. Іноді кращим варіантом стають штани для бігових лиж. Головне, щоб вони не пропускали всередину потоки повітря і не промокали.

       Залежно від погодних умов верхню частину тіла захищають:

. велокуртка;

. кофта;

. жилетка;

. вітровка;

. пуховик.

       Велокуртка та кофта — ідеальні, коли температура не опускається нижче нуля.

       Головна функція вітровки полягає у захисті від зустрічних вітрових потоків. Надійно утеплитись дають змогу стяжки на капюшоні і манжетах. Враховуючи сезонність, такі куртки завбачливо роблять водонепроникними.

       Пуховик у вигляді куртки — важка артилерія на випадок морозів і крижаного вітру. З вітровкою його об’єднують глибокий утеплений капюшон, вітрозахисна мембрана і непромокальні блискавки.

       Зимовий велоодяг, порівняно зі звичайним, значно полегшений, щоб велосипедист не перегрівався під час їзди. Жилетку зручно брати з собою на випадок довгої зупинки чи пішої прогулянки.

       Важливо, щоб кожен предмет гардеробу був потрібного саме вам розміру і добре сидів по фігурі. Так він не буде задиратися у русі чи створювати дискомфорт.

Аксесуари та взуття

       Обличчя та кисті рук — дуже вразливі. Байдужі до свого здоров’я велосипедисти нерідко страждають на хвороби верхніх дихальних шляхів.

       Бафи — зручний вихід із ситуації. Багатофункціональна річ нагадує безшовну трубу з тканини і  носиться як шарф, шапка, маска на пів-лиця.  Синтетичні бафи швидко висихають, але гігієнічніші — з натуральних тканин.

      Може стати хорошою альтернативою балаклаві, проте остання більш анатомічна. Балаклави надійно захищають від холоду відразу всю голову і шию. Їх широко використовують у якості підшоломника з велосипедними шоломами типу Full Face, які так популярні взимку.

       Щоб очі не сльозилися від холодного повітря і сніжного блиску, не завадить запастись окулярами. Також вони значно поліпшують видимість під час опадів. Деякі райдери використовують замість них гірськолижні маски.

       Захолонути на рулі рукам не дають закриті рукавички з пальцями. На теплій підкладці, вони не продуваються вітром, але достатньо тонкі, щоб не заважати керувати велосипедом. Досвідчені райдери радять разом з надто щільними рукавичками брати з собою більш легкий варіант, щоб виконувати дрібну роботу без ризику відморозити пальці.

       Непорушні стопи теж залишаться в теплі, якщо вчасно подбати про зимову модель контактних велотуфель. Також чудово підійдуть утеплені трекінгові черевики.

       Додатково зігрівають ноги високі термошкарпетки.

       

Зайвих дрібниць не буває

       100-відсоткову впевненість у видимості для інших учасників руху дають проблискові маячки. Такий блимаючий ліхтарик на батарейках кріпиться до штиря під сідлом, керма або просто чіпляється за карабін на рюкзак.

       Хочеться користуватись телефоном у дощ і мряку? Водонепроникні чохли дозволяють встановити гаджет на раму або просто зафіксувати його на руці.

       Чохол на сідло не тільки робить його більш теплим, але й пом’якшує посадку для тривалих подорожей.

       Велоокуляри прослужать довше, якщо зберігати їх у зручній скринці-чохлі.

       Хтось назве засмучення через закритий велосезон дрібною примхою. Для команди магазину Unisport не існує дрібниць, коли мова йде про самопочуття та відмінний настрій.

       Тому в продажу є все для катання не лише влітку, щоб велосипеди не зникали з міських вулиць цілий рік. Ніщо не зупиняє тих, для кого велосипед не засіб пересування, а стиль життя!

       Дбайте про тепло і залишайтесь вірними собі разом з командою Unisport.