Шосейні велосипеди є одними з найбільш затребуваних видів байків, причиною такої популярності є зручна посадка та можливість розвивати велику швидкість. Щоб правильно вибрати шосейник, важливо звертати увагу на основні підвиди та їх відмінності.

Головні переваги шосейних велосипедів

Серед базових відмінностей шосейників можна назвати такі:

  • вузькі колеса;
  • характерне кермо баранячого рогу, але на деяких моделях ставляться прямі керма;
  • рама з легких та міцних матеріалів;
  • передня вилка часто виконується з карбону.

У чому перевага шосейних велосипедів?

Шосейні велосипеди ідеально підходять для змагань, тривалих поїздок з рівного покриття. На шосейниках легко та просто розвивати швидкість.

Серед мінусів шосейних байків можна назвати відсутність передньої або задньої підвіски, складності при поїздках при нерівній поверхні, з кам'янистим грунтом.

Також важливо відзначити, що шосейні велосипеди не оснащуються кріпленнями для багажників. Щоб перевозити із собою значну вагу, потрібно буде докупити вело рюкзак або вело баул.

Відмінності між системами шосейних велосипедів

Найбільш поширеними та популярними залишаються шосейні велосипеди з універсальною системою. Такі мотоцикли ідеально підійдуть, якщо ви плануєте подорожувати на відстані до 250 кілометрів. Також на них можна виїжджати у тривалі поїздки кілька разів на рік. Такі байки дають більш стабільну вертикальну посадку, керування кермом спокійніше, у порівнянні з гоночними байками.

Шосейні велосипеди гоночного типу призначені для швидкої їзди та змагань. Такі велосипеди створюються для байкерів, яким необхідно розвивати дуже високу швидкість. Їх головними відмінностями є рама складнішої конструкції, комплектуючі вищої якості, легкі колеса. При цьому ціна гоночних шосейників також зберігається на вищому рівні.

Специфіка поїздок на шосейних велосипедах

Попри досить витончену раму, байки шосейного типу відрізняються міцною конструкцією. Колеса оснащуються спицями, які кріпляться дуже жорстко та пружно, тому вони витримують навіть найсильніші навантаження.

Єдине слабке місце шосейника — тонкі шини. Якщо ви наскочите на повному ходу на ямку з гострим краєм або бордюр, то можна легко пробити камеру об обід, при більш поганому розвитку подій пам'ятаєте обід. Щоб правильно їздити на шосейнику, важливо навчитися підкидати у повітря переднє та заднє колесо, а також підстрибувати двома колесами.

Важливо також стежити за тиском у камері — накачані до упору шини можуть спуститися до 7 або 8 атмосфер за кілька днів. Це легко перевірити, якщо стиснути пальцями шину. Погано накачані шини - не найкращий варіант для поїздок поганою дорогою. Тому для далеких поїздок обов'язково придбайте помпа із манометром, щоб вчасно підкачувати шини.

Шосейник можна вибирати людям із вагою понад 100 кілограмів — його міцна рама витримає такі навантаження. Але в такому випадку потрібно ще ретельніше стежити за станом покриття, вибоїнами, бордюрами, на які ви наїжджаєте.

Шосейні велосипеди

Матеріали для рам шосейних велосипедів

Трубки рам для шосейників виготовляються з алюмінію або вуглецевого волокна. Більшість моделей, побудованих на алюмінієвих рамах, добре поводиться на рівних дорогах, втім, вони дешевші байків з рамами з вуглецевого волокна. Рама з вуглецевого волокна забезпечує більше зручності та амортизації під час поїздок.

Найчастіше велосипедисти відмовляються від шосейників, з-за банальної причини — поганий стан більшості доріг, складності при пілотуванні такого байка. Але ніщо не зрівняється з високою швидкістю і скаженим накатом, який здатний розвинути шосейник на рівній дорозі. Якщо ви розраховуєте часто їздити на далекі відстані, де попадатимуться погані ділянки, краще вибирайте модель з карбоновою або сталевою вилкою.