Щоб ваш похід не був затьмарений неприємними емоціями, дискомфортом, важливо правильно, грамотно підійти до його підготовки. Якщо ви заздалегідь знаєте, куди поїдете, важливо продумати всі дрібниці, врахувати особливості клімату, рельєфу, а також тривалість походу. Нижче ми пропонуємо вам ТОП речей для кемпінгу та туризму. Без деяких з них можна обійтися, але рівень комфорту та задоволення від єднання з природою буде набагато меншим.

Базове екіпірування туриста-початківця

Щоб вам було простіше підбирати речі для кемпінгу чи пішого походу, орієнтуйтеся на такий список:

Топ необхідних речей для кемпінгу та туризму

Звичайно, ви можете варіювати і доповнювати цей список, виходячи з ваших особистих уподобань та міркувань. Наприклад, сюди варто додати термобілизну, якщо ви плануєте подорожувати в осінньо-зимовий період, вирушаєте в похід гористим рельєфом.

Для тривалого походу бажано підібрати пальник, газовий, бензиновий або мультипаливний. Вид палива необхідно вибирати відповідно до клімату регіону, де ви плануєте подорожувати.

Рюкзак — незамінний помічник туриста

При виборі рюкзака важливо не вдаватися до крайнощів, не вибирати 100-літрову модель, якщо ви вирушаєте в перший похід. На вибір обсягу рюкзака впливають різні фактори, наприклад, вага туриста, вид походу (трекінг по високогір'ю або спортивний похід), тривалість подорожі, особливості маршруту.

Обов'язково враховуємо індивідуальні особливості: тендітній дівчині на зріст 150 см і чоловікові на зріст під 2 метри підходять зовсім різні рюкзаки. Компактні рюкзаки для літніх та короткочасних походів підходять моделі на 40-50 літрів.

У нескладні гірські походи, для трекінгу підходять більші рюкзаки — від 50 до 85 літрів. Гірські походи та експедиції відрізняються своєю специфікою, оскільки багато місця займає спорядження, страхові системи, тому обсяг буде близько 90 літрів.

Затишний будинок у лісі

Комфортно відпочити від тривалого переходу допоможе намет, лише якщо він правильно підібраний. Основні види наметів: кемпінгові для альпінізму, укріплені для сильного вітру.

Кемпінгові намети досить просторі та великі, використовуються для стаціонарного табору. Оскільки відрізняються великою вагою, транспортувати їх краще за автомобіль.

Туристичні намети — найпоширеніший вид наметів, оскільки відрізняється низькою вартістю, але високою практичністю.

Експедиційні намети для екстремальних умов відрізняються підвищеною стійкістю на вітрі, відшиваються з високоякісних матеріалів.

Для гірських експедицій використовуються полегшені намети, але підвищеної міцності. Щоб альпіністам було легко їх транспортувати, але і щоб вони витримували сильний вітер.

Медична допомога у поході

Якщо ви вирушаєте у тривалий похід, важливо зібрати препарати таких груп: перев'язувальний матеріал, антисептики. Обов'язково мають бути препарати таких груп: протизапальні, знеболювальні, антипіретики (жарознижувальні), спазмолітики, препарати при отруєннях.

Для перев'язок необхідні атравматичні ножиці — вони мають закруглені кінці, щоб скоротити ризик травматизму потерпілого. Спиртові серветки використовуються перед наклеюванням бактерицидного пластиру.

Речі для кемпінгу та туризму

Повноцінний відпочинок

Спати на карематі чи підлозі намету не надто зручно, тому в похід потрібно підібрати спальник. Вибирати його обов'язково з урахуванням кліматичних умов — усі виробники вказують на спальниках температурний діапазон: максимальна, комфортна температура.

За формою спальні мішки можуть бути кокон та ковдру. Спальні кокони більше підходять для альпінізму, гірських експедицій, піших походів. Такі вироби відрізняються невеликою вагою, при цьому ефективно утримують тепло.

Спальники формату ковдра відрізняються невеликою ціною, можуть бути з капюшоном або без нього, кілька моделей можуть з'єднуватися в одну велику ковдру.