Напрямок активного зимового відпочинку фрістайл — це, передусім, екстремальні спуски зі схилів, з виконанням трюків різної складності. Підходити до цього напряму потрібно з гарним рівнем фізичної підготовки та правильно підібраною амуніцією. Починати, звичайно, потрібно зі сноуборду, який повинен відповідати цьому виду зимового спорту.

Особливості дощок для фрістайлу

Характерними рисами дошки для спусків та піруетів на схилах є закруглені кінці однакової форми. Завдяки такій особливості ви зможете приземлятися однаково зручно з різних стійок.

Як вибрати сноуборд для фрістайлу?

Часто дошки для фрістайлу початкового рівня мають невелику вагу, але керувати ними на трасі може бути складно. Легкі дошки варто обирати сноубордистам, які вже впевнено користуються дошкою, які добре освоїли ази цієї дисципліни.

Також важливо звернути увагу на параметри жорсткості. Оптимальним варіантом буде дошка середньої твердості.

Тип конструкції сноуборду — максимально міцним, надійним та стійким вважається сендвіч. Іншими словами, конструкція борда повинна складатися з кількох шарів матеріалу. Щоб переконатися, що дошка дійсно підходить для цієї дисципліни, вибирайте борд, на якому є маркування FS.

Види фрістайлу

У цьому стилі є такі різновиди:

  • парковий фрістайл;
  • джибінг;
  • хафпайп.

У парковому фрістайлі спортсмен катається на спеціально підготовлених трамплінах, виконує стрибки та трюки.

Для паркового фрістайлу важливо вибирати дошку з невеликою жорсткістю, трохи більше п'яти одиниць. Завдяки м'якості, райдер отримує більше контролю та простіше управління. Довжина дошки для катання в парку вибирається не надто велика — часто сноубордисти вибирають коротші борди, оскільки вони легше управляються.

Форма найпопулярніша це твін ап, коли ніс і хвіст симетричні. Така форма дозволяє приземлятися будь-яку ногу, дає більше свободи у виконанні трюків.

Прогин для катання на трамплінах оптимальним буде зворотний (рокерний), він дає більшу рухливість, дозволяє докладати менше зусиль, щоб розгорнути дошку.

Джибінг передбачає катання по перилах та виконання трюків на конструкціях із труб. Вибирати дошку для джибінга найпростіше — перш за все, вона має бути міцною, оскільки жорстке катання по перилах негативно позначається на її зовнішньому вигляді. Для цієї дисципліни оптимальним буде вибрати б/в сноуборд.

Довжина такої дошки повинна бути невеликою, у вертикальному положенні дошка повинна доходити до уявної лінії між підборіддям і плечима.

Жорсткість також має бути середньою. Перевірити це просто: поставте дошку з точки 45 градусів і спробуйте продавити. Якщо це виходить без зусиль, це ваша дошка. А ось ширина має бути більшою, ніж у звичайних сноубордів, щоб було простіше балансувати на вузьких рейлах.

Прогин сміливо вибирайте нульовий - при виконанні трюків на рейлах, перилах рокер або кембер великої ролі не відіграє. Також ви можете вибрати дошку з піднятими кантами, оскільки в цьому стилі часто ламаються або видираються.

Хафпайп — цей напрямок вважається одним з найрідкісніших і складних, до того ж конструкцію (половина труби), зустрінеш не в кожному курорті. Верхні стінки труби прямовисні і покриті льодом, тому покататися по них може зважитися лише досвідчений райдер.

Дошка для хафпайпа має бути відповідною — жорсткою, із спрямованою формою. Для цього стилю катання ви можете перемістити кріплення трохи назад, це дозволить дати задній нозі більше потужності під час стрибків.

Сноуборд для фрістайлу

Великий вибір сноубордів — нових і б/у

У магазині Unisport у вас є чудова можливість купити новий сноуборд або купити спорядження, яке вже було у вжитку. За невеликі гроші ви можете вибрати хорошу дошку, яка потребує незначного ремонту. Також доступна послуга прокату — це дуже актуально для спортсменів-початківців, які ще не знають, в якому саме стилі хочуть кататися.