Безпека для велосипедиста дуже важлива, як тільки він виїжджає на дорогу, незалежно від моделі його велосипеда та стилю катання. Спеціальне екіпірування, ймовірно, убезпечить людину від можливих травм під час падіння з велосипеда. Однак у темну пору доби або в негоду налобний ліхтар, must have велосипедиста. Особливо такий ліхтар рекомендується велогонникам, яким доводиться долати бездоріжжя, путівці, пологі схили з рослинністю та камінням.

Налобні ліхтарі: must have велосипедиста

Як велосипедисту стати помітним на дорозі?

Для того, щоб водії великих фур та легковиків у негоду чи темний час доби могли ідентифікувати на дорозі велосипедиста, він має чимось виділятися.

  1. Яскравий одяг для велорайдера — це не його забаганка і не модний віяння, а одяг, що дозволяє йому виділитися на дорозі, щоб стати помітним для водіїв важкого автотранспорту. Ідеальний варіант, якщо одяг має спеціальні світловідбиваючі вставки.
  2. Помітним на дорозі має бути не лише сам велосипедист, а й його велосипед. Прогулянки велосипедом іноді відбуваються не тільки вдень, а й у вечірній, нічний час. У цих умовах у велосипедиста має бути налобний ліхтарик, а на велосипеді обов'язково мають бути встановлені світловідбивачі та велосипедні фари. Все це допоможе максимально висвітлити шлях та доїхати до місця призначення без аварій та травм.

Для велотурів на далекі дистанції необхідні різні типи ліхтарів — ручні та налобні, акумуляторні та на батарейках, звичайні та сигнальні, з різною потужністю та дальністю світлового потоку. З усіх видів ліхтарів налобні моделі це просто must have. Саме це поняття в перекладі з англійської означає must — «зобов'язаний», have — «мати», з чого випливає, що це обов'язковий елемент в екіпіруванні велосипедиста.

Що є налобні ліхтарі, як кріпляться і як працюють?

Ліхтар як невелике автономне джерело, яке одягається на голову і кріпиться в області чола людини, називають «налобним». Такий ліхтар налобний купити рекомендується:

  • для вирішення побутових завдань (у складних умовах або обставинах – при виконанні технічних робіт, які потребують вільних рук людини);
  • під час проведення дозвілля (наприклад, туризм, велоспорт та інші види спорту, полювання, кайверинг тощо.).
  • для виконання завдань у різних сферах професійної діяльності.

Популярність та затребуваність ліхтарів такого типу обумовлена ще й тим, що їх можна використовувати як звичайні ручні ліхтарі.

Які види лобових ліхтарів існують і чим вони відрізняються?

Сучасне виробництво пропонує різні моделі налобних ліхтарів. Всі вони виконують однакову функцію, однаково фіксуються в області чола людини, але можуть відрізнятися своїми якісними характеристиками. Зрозуміло, що ціна налобних ліхтариків може бути різною, оскільки залежить від цих характеристик.

Джерела світла

Як джерела світла в сучасних налобних ліхтарях зазвичай використовуються світлодіоди. Яскравість ліхтарика залежить від кількості (від 1 до 30 і більше шт.) світлодіодних ламп у його конструкції. Люмінесцентні (що містять небезпечні для людини ртутні пари) і галогенні (частина енергії яких йде як тепло) лампи сьогодні використовуються вкрай рідко.

Потужність світлового потоку

Яскравість лобового ліхтаря зростає з потужністю світлового потоку в діапазоні значень 20-190 Лм. Наприклад, до виконання дрібних точкових робіт із блискучими предметами достатньо потужності 20–40 Лм, на висвітлення чорних приміщень 60–80 Лм. Для велосипедних прогулянок у темний час доби та дорогами з інтенсивним рухом — 100–160 Лм. Ідеальне рішення для велосипедиста — налобний ліхтар із регулятором потужності світлового потоку.

Джерело живлення

У продажу можна побачити налобні ліхтарі, що живляться від батарей та акумуляторні (літій-іонні) їх моделі. Перші, звичайно ж, коштують дешевше, але за розхідниками (заміна батарейок), у результаті, вони обходяться дорожче. Крім того, вони не дають такого потужного освітлення, як акумуляторні ліхтарі, які й коштують дорожче. Є ліхтарі з універсальною конструкцією, що живляться від акумулятора та батарейок, які зазвичай використовуються в екстрених обставинах.

Тривалість роботи

Тривалість роботи ліхтарика від одного комплекту батарейок або повного заряду акумулятора залежить від кількості та потужності світлодіодів, встановлених у його конструкції. Наприклад, близько 8 годин безперервної роботи гарантує ліхтар із потужністю світлового потоку 80 Лм. За наявності регулятора потужності, зниження яскравості до 40 Лм продовжує час його функціонування вдвічі. Користуються попитом в Україні налобні ліхтарі, оснащені функцією зміни режимів освітлення. У таких моделях можна використовувати не всі лампи, а якусь їх частину, що також підвищує час його експлуатації. Загальний експлуатаційний час світлодіода у ліхтарі будь-якого типу може становити близько 50 тисяч годин.

Налобні ліхтарі

Тип кріплення

Тип кріплення налобного ліхтаря — це дві еластичні лямки, що йдуть в обхват голови і в напрямку від потилиці до лобової частини. Таке міцне кріплення більш надійно, ніж просто лямка, що йде в обхват голови. Фіксація ліхтарика на лямках повинна передбачати наявність поворотної системи, щоб людина могла спрямовувати промінь ліхтаря під потрібним йому кутом.

Купити must have налобний ліхтар для велосипедиста у Києві з доставкою по всій території України можна в інтернет-магазині Unisport. У нас ви знайдете акумуляторні моделі, що працюють на батарейках від таких відомих брендів, як Black Diamond, Fenix, Petzl і Silva. Також ми пропонуємо водонепроникні моделі налобних ліхтарів, виконаних у різному дизайні.