Катання на скейтборді — це ціле мистецтво, в якому є величезний простір для вивчення різних трюків. Щоб катання приносило лише позитивні емоції, важливо правильно вибирати дошку. Сьогодні ми розглянемо відмінності найпопулярніших видів дощок — скейту та лонгборду. Перше, що впадає у вічі при погляді на ці дошки — це довжина. Але це не єдиний параметр, яким відрізняються скейт і лонгборд. Ці дошки мають різні конструкційні особливості, сфери застосування. Перед покупкою першої дошки визначтеся, де ви будете її застосовувати — їздити містом, спускатися гірками на великій швидкості або виконувати трюки в хафпайп.

Чим відрізняється скейтборд від лонгборду?

Порівняння базових характеристик

Перші скейтборди були зовсім не схожі на дошки, на які розтинають сучасні скейтери. Вони зазнали багатьох змін — спочатку на таких дошках можна було виконувати трюки, вдаряючи хвостовою частиною дошки. Далі з'явилися скейти для фрістайлу, вже після них почали випускати скейти в їхньому сучасному вигляді. Вони мали симетричну форму правильного овалу, з однаково загнутими носом та хвостовою частиною. Скейти такої форми приваблюють універсальністю — на них можна ганяти та виконувати складні трюки.

У конструкції класичного скейту є кілька шарів зі шпону чи дерева, алюмінієва чи титанова підвіска. Обов'язковими елементами є підшипники, амортизатори. Чотири міцні колеса розташовуються попарно — по два з кожного боку. Скейтборд точно сподобається людям, які люблять екстрім та адреналін.

Лонгборд відрізняється від скейту великою довжиною — на ній можна розвивати велику швидкість, катаючись міськими вулицями. Максимальні враження від катання на лонгборді ви зможете отримати, якщо будете кататися спеціальними трасами або ландшафтом з підйомами і спусками. Ідеальна сфера застосування лонгбордів — швидкий спуск, ефектні ковзання по асфальту. Виконувати оллі та фліпи на лонгборді не вдасться.

Крім великої довжини, лонгборд відрізняється повною або частковою відсутністю загинів по краях, іншим розташуванням підвісок та розмірами коліс. На високу швидкість працюють ширша підвіска, швидкісні підшипники. Комфорту в процесі катання додають великі та м'які колеса, які ефективно амортизують усі нерівності асфальту. Рівні краї та велика довжина є основними параметрами, що забезпечують прискорення під час катання, швидкий розгін. Лонгборди випускаються в різних модифікаціях - з різними видами дек, для різних стилів катання.

Різниця скейтборду та лонгборду

Основні види лонгбордів

Основним критерієм, яким розрізняють лонгборди, є підвіска (трак). Чим вище дошка розташована над землею, тим вище центр тяжіння, а значить, знижується стійкість і підвищується стомлюваність під час розгону та гальмування. Низькі дошки відрізняються більшою стійкістю, але у них страждає маневреність.

Усього розрізняють два види лонгбордів на кшталт кріплення траків:

  • топ маунт;
  • дроп тру.

Лонгборди топ маунт відрізняються традиційним кріпленням підвіски — дошка ставиться зверху, до нижньої частини дека зафіксована підвіска. При такому типі кріплення центр ваги розташований вище, а значить, дошка не така стійка, але дає більше простору для маневреності. Саме на таких дошках можна виконувати різкі та агресивні повороти. Такі дошки мають попит, за рахунок універсальності, оскільки на них можна кататися на великій швидкості, а також виконувати трюки з фрірайду та фрістайлу.

Дроп тру — у таких дошках є спеціальні отвори для підвіски, за рахунок цього вони мають занижений центр ваги, знижений кліренс. завдяки цим особливостям покращується стійкість, тому новачкам слід вибирати лонгборд саме цього типу. За рахунок зміщення центру тяжіння вниз, дошка стабільніша, але злегка обмежена в маневреності.

Вибрати відповідний вид лонгборду або скейтборду вам допоможуть в інтернет-магазині Unisport.