Комфортна посадка, здатність проїхати багато кілометрів без утоми дозволяє правильно обране сідло. Щоб не робити поширених помилок і відразу підібрати оптимальне сідло, яке підходить саме вам, пропонуємо цю докладну статтю.

Правильно вибираємо сідло для велосипеда

Як відрізнити комфортне сідло?

Відповідь на це питання проста — правильно підібране, а значить, і комфортне сідло має відповідати анатомічній будові людини. Всі ми різні: у когось коротші руки і ширші за плечі, у когось довгі ноги. Щоб підбір був правильним, враховуємо такі пункти:

  • облік анатомічних особливостей;
  • підбір за чіткими критеріями;
  • облік індивідуальних потреб;
  • перевірка сідла кілька тижнів після покупки.

Облік індивідуальних вимог та анатомічних особливостей

Існує думка, що м'яке сідло забезпечує високий рівень комфорту. Але вибирати такий виріб краще велосипедистам із великою вагою, які планують тривалі поїздки. При поїздках на тривалі дистанції м'яке сідло може бути зручним тільки спочатку. Якщо ви їхатимете на ньому довго, одяг почне занадто потіти, ви відчуєте легке оніміння кінцівок.

У велосипедистів нормальної комплекції вага тіла не повинна переноситися на м'які тканини, тому не варто вибирати широке та надто м'яке сідло. У такому разі погіршується кровообіг, м'які тканини гірше насичуються корисними речовинами. Жорстке крісло забезпечує рівномірний розподіл ваги на руки, ноги та сідничні пагорби тазу.

Сідло для велосипеда

При виборі сідла важливо враховувати модель байка, тривалість поїздок та стиль їзди. Так, ви можете легко знайти сідло для ендуро, гірського велосипеда чи крос-кантрі.

Коли ви їдете на тривалі дистанції з інтенсивним навантаженням, сідло виконує функцію опори. Тому вузькі, злегка завищені ззаду сідла беруть на себе таку точку опори, на зразок рук і ніг. Якщо ж ви плануєте кататися рідко, виїжджати на кілька годин до найближчого парку, тоді є сенс вибрати широке та м'яке сідло.

Вибираємо модель за конкретними параметрами

Щоб під час катання не виникало дискомфорту, болю в тазі, важливо вибирати сідло під зріст, вагу та ширину сідничних пагорбів. Останній параметр можна визначити за допомогою спеціального пристрою, що нагадує м'яку подушку.

Якщо такого вимірювача немає, можна скористатися середніми параметрами. Велосипедне сідло для чоловіка має бути не менше 135 мм (якщо ширина сідничних пагорбів 115 мм), для жінок — 150 мм (при ширині сідничних пагорбів 130 мм). Тут варто зазначити, що жіночі сідла — це не маркетинговий хід. Анатомія жіночого тіла має свої відмінності, зокрема ширший таз. Тому жінкам зручніше їздити з широким, довшим, сідлом.

При розрахунку параметрів враховуйте тип велосипеда. Якщо ви катаєтесь на гірському байку, вам потрібно швидко переміщати свою вагу назад. Тому в такому випадку краще вибирати укорочену модель. Плюсом сідла буде виріз у ньому – ця особливість знижує вагу, скорочує тертя, тиск та дає хорошу циркуляцію повітря.

Сідла для шосейників вже й довші. Для тривалих поїздок оптимально підходять моделі з гелієвими вставками, які запобігають натиранню.

Тестуємо покупку

Часто велосипедисти роблять поширену помилку — роблять надто швидкі висновки. Навіть ергономічне сідло, яке точно відповідає анатомічним особливостям, може викликати деякий дискомфорт протягом тижня. Особливо це помітно, якщо велосипедист давно не сідав за кермо.

З незвички кісткам потрібен час, щоб пристосуватися до нових навантажень. Головне переконатися, що тиск припадає саме на сідничні пагорби. В іншому випадку райдер може отримати болі в спині, оніміння ніг через неправильне кровопостачання.

Велосипед та сідло, що відповідають стилю вашого катання, гарантують лише приємні емоції.