Щоб почати свою пригоду зі сноубордом, вам потрібно прийняти кілька важливих рішень. Вибір профілю дошки — один з них.

Катання на сноуборді — це вміння рухатися від краю до краю. Робити це потрібно вміло, щоб уникнути ситуації, коли дошка врізається в сніг і змушує вас перекинутися. Не можна занадто сильно нахилятися ні в одну сторону — ні вліво, ні вправо, ні вперед, ні назад. Баланс — ще одна важлива річ. Відповідна форма сноуборду, підібрана з урахуванням ваших схильностей та обраного стилю катання, полегшить вам катання на схилах.

Дошки Camber — це вигнуті дошки. Це рішення для людей, які вибирають швидкі, добре підготовлені маршрути. Коли дивимося на лежачу збоку дошку, ми бачимо, що вона має дві точки контакту зі снігом — передню частину (ніс) і задню частину (хвіст). Середня частина дошки згинається — між кріпленнями — коли ви стоїте на дошці, вона стає майже плоскою і майже вся її поверхня торкається землі.

У дошках цієї конструкції тиск в точках контакту більше, так що велика частина ефективного краю дошки торкається снігу. Це забезпечує відмінне зчеплення кромки при повороті. Кромка майже врізається в сніг. Це рішення дає так звану силу оллі — дошка діє як пружина, полегшуючи відскік від землі, що корисно при виконанні трюків. Крім того забезпечується стійкість на високих швидкостях. Це також дозволяє контролювати дошку, особливо в фазі повороту (утримуючи край), тому вона не ковзає навіть по твердому снігу.

Дошки Camber універсальні, але можна сказати, що вони не «прощають» помилок. Дошка — через свою структуру — має тенденцію до так званого зачеплення за краї (при їзді прямо або під час ковзання край дошки може врізатися в сніг, що може призвести до болючих падінь, особливо для менш досвідчених сноубордистів). Початок повороту на дошці з вигином вимагає більше зусиль, але легше «перебратися через край» (поставити дошку на край) і залишитися на ній. Так що сноубордист може бути точним під час водіння і вибирати добре підготовлені швидкі маршрути.

Дошка з рокерним профілем має зворотний розвал. Хвіст і ніс підняті вгору, дошка спирається на середню частину. Така структура робить поїздку більш м'якою, так як кирпатий ніс розчищає шлях і не дає дошці впасти в м'який сніг. Однак їзда менш стабільна, особливо на високих швидкостях. З одного боку, рокер дуже добре працює в глибокому снігу, з іншого — він не такий швидкий і стійкий в поворотах і їзді по краю. Рокер — хороший вибір для людей, які люблять трюки. Він більш маневрений, ніж розвал, і на ньому легше їздити. На ньому легше почати поворот, але потрібно пам'ятати про його схильності до скручування (дошка не зупиняється на краю, а обертається навколо своєї осі). Такі дошки «прощають» багато помилок, так що це хороший вибір для новачків.

Плоский профіль

Дошка практично плоска, тільки ніс і хвіст злегка кирпаті вгору. Завдяки такому рішенню ефективна кромка весь час контактує зі снігом. Вага тіла сноубордиста рівномірно розподілена по краю. Перевага такої дошки полягає у великій універсальності. Плоский профіль утримує весь край на одному рівні зі снігом, полегшуючи вхід в поворот і забезпечуючи стабільну керованість. Відмінно працює в будь-яких умовах, тому є ідеальним рішенням для новачків.

Гібридні моделі являють собою комбінацію плоских елементів дошки з профілями вигину. Це рішення для більш просунутих користувачів. Гібридні моделі ідеально підходять як для їзди на треку, так і поза ним, а також для стрибків у слоупстайлі.

Що потрібно враховувати при покупці?

  • Якщо ви початківець сноубордист, найкраще зупинити свій вибір на універсальній моделі. Це дозволить вам випробувати своє водіння в різних умовах, а після набуття досвіду вирішити, який стиль водіння приносить вам найбільше задоволення, на якому покритті і в яких умовах.
  • Краще не використовувати передові рішення (наприклад, довгі і тверді дошки). Варто уникати екстремальних параметрів, наприклад, дошки дуже м'які, дуже тверді, дуже короткі по відношенню до вашого росту або дуже довгі. Краще вибрати щось середнє.
  • Профіль дошки — це тільки початок вибору. Не менш важливі довжина, твердість, структура і тип основи.
  • Навіть якщо ви тільки починаєте свою пригоду зі сноубордом, уникайте найдешевших рішень. Краще вибирати дошки середнього цінового діапазону, адже найдешевші найчастіше виготовляються з синтетичних мало стійких матеріалів. Вони не забезпечують достатньої гнучкості і можуть зламатися під час їзди, що небезпечно для вас та оточуючих.
  • Те ж саме і з масою тіла — це потрібно враховувати при виборі дошки. Якщо вага сноубордиста надто велика дошка може зламатися. А якщо дошка занадто жорстка (через недостатню вагу тіла ви недостатньо тисните на неї), вам буде складно на ній маневрувати. Все залежить, звичайно, від тренованості і сили.

При покупці дошки варто скористатися порадами спортивних магазинів і уважно вивчити таблиці з параметрами. Сноубординг — це дуже веселий вид спорту. Краще не допускати ситуації, коли задоволення буде зіпсовано невідповідним обладнанням.