У побуті професійних спортсменів і шанувальників активного способу життя не останнє місце займає смарт годинник. Вийшовши з-поміж фітнес-браслетів, вони наблизились за можливостями до мініатюрних ПК, які тепер легко носити на руці. У порівнянні зі смартфонами, розумні годинник останніх моделей далеко пішли від свого пращура, залишивши собі на згадку лише компактний корпус на зручному ремінці. Але тепер під ним живуть GPS-навігатор, вимірювачі фізичної активності, компас, датчики зовнішнього середовища, програми тренувань, продовження телефону і вбудована фонотека. А керують усім цим мобільні ОС. Вони опрацьовують дані, злічені сенсорами і інструментами, а потім інформація виводитися на екран в доступній візуалізації.

     Компанія Garmin давно перестала бути просто виробником смарт-годинників родом зі Штатів. Для захоплених користувачів це спосіб радіти активному відпочинку і результатами тренувань.

     З кожної моделлю, що випускається, бренд прагне розширити функціонал годиника або, навпаки, відкинути застарілі та незатребувані опції. У цій статті ми розглянемо дві тріатлон-моделі Forerunner від Garmin, їх переваги та особливості.

 

Garmin Forerunner 945

 

     Модель для тих, кого до спортивних результатів веде улюблена музика. Власника цього годинника в першу чергу цікавить ефективність тренувань, оскільки їх завдання — підготовка до змагань з тріатлону та бігу в стилі преміум.

     945-й Garmin вважається однією з найбільш наповнених моделей в плані різноманітності вбудованих програм:

  • велосипед;
  • бігові маршрути;
  • підкорення гір;
  • плавання;
  • гольф;
  • аматорські активності в залі.

     Мp3-плеєр з пам'яттю 64 МБ вміщує до 1000 треків, а якщо цього виявиться замало — у вашому розпорядженні залишаться ресурси провідних музичних сервісів, навіть якщо смартфон залишився вдома. Бездротові навушники — останній штрих, і можна із захопленням вирушати на зустріч пригодам.

     GPS приведе вас, куди потрібно, і підкаже поточне місце розташування. У моделі Forerunner 945 маршрут буде відмінно візуалізований на вбудованих кольорових картах. З цієї ж теми для безпеки передбачені функції стеження, за допомогою яких в екстремальній ситуації контактам будуть відправлені координати місця розташування власника годинника. Для більш точного маршруту використовується потужна система навігації ГЛОНАСС. Відсутність в корпусі металевих деталей покращує якість сигналу.

     Основні спортивні функції спрямовані на оцінку ефективності фізичних навантажень і загальної готовності до них. Показник VO2 max відображає поточну спортивну форму і потенційну витривалість на змаганнях. З його допомогою можна коригувати програми тренувань і прогнозувати результати випробувань.

     Розширена бігова динаміка включає поправки на умови зовнішнього середовища: умови високогір'я, температуру повітря, а також показники організму — спрямованість навантаження, стан дихання і здатність відновлюватися.

     Досить потужна батарея може 2 тижні обходитися без підзарядки, якщо від гаджета не вимагати більшого, ніж режим смарт годинника. Коли одночасно активні GPS і плеєр, час роботи скорочується до 10 годин. Режим UltraTrac дарує до 60 годин роботи.

     Система Garmin Pay дає можливість безконтактних платежів нарівні з картою або смартфоном.

      Для підключення та зв'язку з зовнішніми датчиками використовуються Bluetooth v 4.0, ANT+ і Wi-Fi.

     Завдяки розширенню екрану 240х240 пікс на користувача чекає чітка картинка, що відображає інфографіку в найдрібніших подробицях.

     З точки зору дизайнерських рішень модель Forerunner 945 — це 1.2-дюймовий пластиковий корпус з високим ступенем пило-та вологозахищеності IP68. Така особливість означає повну герметичність годинника на випадок пилових бур і стійкість начиння перед забрудненнями. А також можливість успішно пережити занурення в воду. Розміри корпусу лежать в межах 47х47х13,7 мм.

     Циферблат захищений міцним і легким склом Gorilla Glass DX.

      Ремінець шириною 22 мм має класичну пряжку і випускається в двох кольорах на вибір — чорному і синьому.

 

Garmin Foretunner 745

 

     Універсальний годинник, який стане ефективним помічником в будь-якому виді спорту. Біг, плавання, їзда на велосипеді — ось не повний перелік спортивних дисциплін, де Foretunner 745 покаже свої кращі сторони.

     Серед переваг моделі можна не помітити її компактність при повному наборі функцій різних напрямків — спортивного, похідно-туристичного, мультимедійного.

     Для занять у приміщенні діє акселерометр, що вимірює відстань, виходячи з рухів. У якості аматорської активності модель підтримує фітнес, йогу, аеробіку, силові тренажери.

     Модель у багато чому пристосована для плавців. Після ввімкнення спеціального профілю на екрані будуть відображені показники для басейну або відкритого водоймища. Наприклад, темп, витрата калорій, сумарна дистанція і частота гребків. Також програма здатна, зчитуючи рухи, самостійно розрізняти стилі плавання. З чисто механічної сторони про водне призначення говорить водонепроникність 5 ATM.

     За аналогією, для бігових тренувань на екрані будуть відображатися частота і довжина кроку, контакт із землею тощо.

     Візуалізація VO2 max демонструє готовність до підвищення навантажень, теоретично розраховує витривалість і в цілому дає уявлення про поточну фізичну форму.

     За допомогою годинника можна оцінювати, як тренування впливають на ваш фізичний розвиток, спостерігати аеробний і анаеробний ефект, зростання потужності, витривалості, швидкості.

     На основі вимірів і висновків розумний годинник може давати корисні поради на кожен день про те, як будувати тренування, харчуватися і відпочивати.

     Під пробіжки, заняття в басейні, дистанції на велосипеді пристрій має окремий профіль. Режими для різних видів спорту перемикаються однією кнопкою.

     Крім спортивного дозвілля, гаджет відстежує активність в повсякденності. На основі зібраних даних ставиться автоматична мета на день, щоб користувач отримував оптимальне навантаження і справлявся з проблемою гіподинамії. Коли ви надовго залишитеся нерухомі, спеціальний індикатор подасть сигнал, що пора розім'ятися.

      Носіння смарт годинника дозволяє оцінити, чи добре людина висипається. Опція, що відповідає за це, відстежує загальний час і розрізняє фази сну.

     Шанувальники похідного туризму оцінять GPS з підтримкою гігантів супутникової навігації Galileo і ГЛОНАСС. Потужний сигнал гарантує максимально можливу чіткість треку за будь-яких умов. Ця особливість доречна, коли мова зайходить про тренерські функції з підбором маршруту виходячи із завдань тренування. Маршрут також можна створити, зайшовши в додаток Garmin Connect або синхронізувавши гаджет з платформами Komoot і Strava.

     Корпус виконаний з полікарбонату — міцного матеріалу, здатного протистояти механічним пошкодженням. Зменшені параметри 44x44x13 мм роблять його більш обтічним і невідчутним. Змінний ремінець представлений у 4 відтінках — класичних Black, Magma Red, Whitestone і трендовому Neo Tropic. У підсумку гаджет стає стильним аксесуаром під будь-який повсякденний образ і настрій.

 

Порівняльний огляд

     Ми розглянули кожну модель окремо. Обидві вони по-своєму зручні і функціональні. Але в чому ж між ними різниця? Для зручності сприйняття можна порівняти їх за наступними пунктами:

  • інтерфейс;
  • програми;
  • побудова маршруту;
  • музика;
  • підтримка протоколів;
  • зовнішнє оформлення;
  • комплектація.

 

Інтерфейс

     Інтерфейс описаних моделей нічим не відрізняється від преміальних Fenix. Ви перегортуєте стрічку кнопками до елемента, що цікавить вас, і робите вибір. При необхідності кнопки програмуються на гарячі клавіші. Натисканням кнопки «Підсвічування» запускається карусель, з якої можна швидко вихопити потрібну опцію.

     Обидві моделі підтримують безконтактну оплату.

     Елемент «Допомога» відповідає за тривожний сигнал в критичних ситуаціях. При активації модуль GPS визначає місце розташування власника годинника і відправляє координати на заздалегідь зазначені номери зі списку контактів смартфона, синхронізованого з годинником. Звичайно, якщо ви перебуваєте в зоні дії мережі.

 

Програми

 

     На відміну від попереднього пункту тут починаються відмінності. Forerunner 945 був створений як лайт-версія менш бюджетного Fenix ​​і відрізняється від неї лише спрощеним корпусом і демократичністю матеріалів. Програмна складова успадковує все розмаїття спортивних активностей. Цим і зумовлена ​​більш висока ціна Forerunner 945 в порівнянні з іншими моделями серії Forerunner.

     Тут ви знайдете:

  • кілька типів бігу, включаючи бігову доріжку;
  • плавання в різних умовах — у відкритих водоймах, в басейні, на водному транспорті та з застосуванням тренажера;
  • гірські активності — лижі, сноубординг, сходження, альпінізм;
  • велоспорт — приміщення, вулиця, тренажер;
  • гольф;
  • загальнозміцнюючу підтримку форми — фітнес, пілатес, йога, аеробіка, кардіо, джампінг, силові тренажери.

За бажанням можна додавати самостійно сконструйовані профілі на основі все тих же сенсорів, GPS-трекінгу та роботи акселерометра.

     У 745 номері дещо інша ситуація. При проектуванні за непотрібністю тут прибрали гольф і все, що пов'язано з горами. Отже, любителям зимового спорту слід бути уважними при виборі цієї моделі. Все інше різноманіття активностей залишається в силі, і обидві моделі гарні для тріатлону.

 

Побудова маршруту

 

     Обидві моделі доповнюють GPS потужністю ГЛОНАСС або Galileo. Незалежно від вибору системи навігації, лінія маршруту виходить максимально чіткою, наскільки це можливо за перепадів висоти, в умовах оточення висотними будівлями і при знаходженні користувача в критому приміщенні, підвалі, ліфті або транспорті, що їде.

     Технічні експерименти показують незначну перевагу зв'язки GPS / Galileo.

     Для раціонального розподілу заряду акумулятора розробник прийняв рішення про встановлення нового чіпсета Sony. Завдяки йому при активній навігації батарея буде сідати набагато повільніше. Однак на практиці буває досить одного GPS, який сам по собі не витрачає так багато енергії, як в зв'язці з підкріпленням ГЛОНАСС і Galileo.

 

Музика

 

     За кількістю завантаженої музики веде Forerunner 945 з 1000 гіпотетичних треків, в той час як Forerunner 745 має в своєму розпорядженні пам'ять на 500 треків. Звичайно, ці числа умовні, оскільки бувають короткі композиції до 3 хвилин, а тривалість інших перевищує 6 хвилин.

     Додавання музики відбувається через сервіси Deezer і Spotify, а також можливе через USB-кабель безпосередньо з інших пристроїв.

 

Підтримка протоколів

 

     У скарбничку спільного між моделями можна додати можливість підключення Wi-Fi для синхронізації годинника з ноутбуком і смартфоном, а також установки оновлень і завантаження нових треків.

     Те ж саме можна зробити і за допомогою Bluetooth. Він працює спільно зі смартфоном, якщо там встановлений фірмовий додаток Garmin Connect. Це дає можливість приймати виклики, не дістаючи смартфон, читати на екрані годинника SMS і повідомлення. І навпаки, за допомогою синхронізації ви зможете переглядати на смартфоні свої фізичні показники та результати тренувань. Налаштовувати зі смартфона годинник також буде набагато зручніше.

     Для підключення до зовнішніх датчиків і в тих, і в інших часах працює ANT +.

 

Зовнішнє оформлення

 

     Обидва варіанти мають круглий корпус з 1.2-дюймовим циферблатом і керуються 5 кнопками. При порівнянні параметрів мініатюрністю відрізняється 745-та модель. Вона на 3 мм менша за шириною і висотою корпусу і на 0,7 мм тонша.

     За ступенем полегшеності знову виграє Forerunner 745 з вагою 47 г проти 50 г Forerunner 945.

     Корпус Forerunner 745 краще витримує удари, оскільки виконаний з полікарбонату.

     На першій і другій моделі ремінець виконаний з м'якого силікону і має ширину 22 мм, з тією лише різницею, що шпилька ремінця на 745-тій кріпитися внутрішніми болтами і вимагатиме більшої посидючості, коли власнику захочеться його замінити.

     У плані різноманітності забарвлень Forerunner 745 може похвалитися 3 базовими кольорами ремінця — чорним, білим, червоним, і 1 трендовим м'ятно-бірюзовим відтінком проти більш скромного набору Forerunner 945, що складається з чорного і синього кольорів.

Комплектація

 

     Garmin Forerunner 745 продається у фірмовій коробці. Усередині годинник, розташований на картонній підкладці-фіксаторі. У комплекті йде USB для зарядки і управління годинником з ноутбука або ПК, а також інструкція. У Forerunner 945 ситуація та ж.

 

Підведемо підсумки

 

     Мультиспортивний Forerunner 945 володіє розширеним набором програм, що збільшує його вартість. Навпаки, новий Forerunner 745 позбавлений від усього зайвого, і ціна виходить більш демократичною.

     Разом з оптимізованим набором програм вартість 745 знижує і зменшена ємність батареї, яка в той же час знижує вагу. У підсумку ми отримуємо полегшену компактну модель в ударостійкому корпусі. За стилем за 745 залишається багатий вибір колірних рішень.

     І перша, і друга моделі підтримують широкий спектр сучасного функціоналу, перенесеного в них з більш дорогих моделей.

     Головна відмінність 945-ого — великий час роботи без підзарядки, що несе за собою масивність, векторні карти і вдвічі збільшений об'єм пам'яті для музики. Це добре для умов, коли у користувача екстремально довго немає доступу до джерел живлення, GPS потрібно тримати включеним і хочеться послухати музику. А останньої зібрана велика колекція, з якої неможливо виключити жодного треку.

     Неперевантажений 745-тий — відмінний варіант, якщо ви не плануєте надовго залишати фортецю цивілізації і можете легко впорядкувати до 500 пісень, які гарантовано не залишаться без уваги. Професійні гірськолижники, альпіністи і гольфісти навряд чи вважатимуть цю модель цікавою, але для інших Forerunner 745 — практичний і доступний гаджет, за допомогою якого можна відпрацьовувати всі етапи тріатлону та просто підтримувати форму кожного дня.