Навіщо потрібні велосипедні окуляри? — незалежно від велосипедної дисципліни, яку ви практикуєте. Неважливо, професіонал ви або використовуєте велосипед виключно для туризму — окуляри є незамінним елементом екіпіровки велосипедиста. Окуляри захищають, крім іншого від: яскравого світла, що проникає глибоко в очне яблуко, поривів вітру, пилу, бруду, комах, каменів, що вискакують з-під коліс, або гілок, що стирчать прямо над дорогою.

Якщо ви катаєтеся на велосипеді багато, то напевно розумієте, наскільки важливі правильно підібрані окуляри. Але що враховувати при покупці, що дійсно важливо на практиці і як правильно вибрати окуляри для обличчя?

На що звертати увагу при покупці?

Підбір окулярів для обличчя

Більшість очок не мають так званого розміру. Є компанії, які використовують в своїх моделях два розміри. Якщо ви хочете почувати себе комфортно протягом довгих годин, проведених на велосипеді, ви повинні вибрати окуляри, які підходять вашому обличчю, дотримуючись певних правил. Незважаючи на привабливу ціну або актуальний стиль, якщо щось не так — шукайте іншу модель, яка підійде саме вам.

Розмір корпусу

Не занадто маленькі, щоб не здавлювати віскі, не дуже плоскі — щоб світлові промені не потрапляли ні зверху, ні збоку. Крім того, окуляри повинні бути не дуже великі — вони будуть стосуватися щік, залишаючи сліди на обличчі. Крім цього торкаючись щік будуть поглинати тепло від них, що може призвести до запотівання лінз.

Регульовані віскі і носи

Дужки і носові упори повинні бути гнучкими і переважно не алергенними. Це питання комфорту і захисту від саден. Варто вкладатися в такі моделі, у яких є можливість регулювання скронь і носів.

Оправа

Залежно від матеріалу, з якого виготовлені оправи, вони можуть регулюватися термічно (ширше і вужче). Однак потрібно знати, що деякі матеріали мають пам'ять і не можуть бути скориговані. Якщо вони не підходять з самого початку, з ними завжди буде проблема.

Властивості скла

УФ-фільтр

Небезпечні промені UVA / UVB і UVX можуть пошкодити рогівку і сітківку ока. Звертайте увагу, чи є в окулярах фільтр UV 400, який поглинає 100% випромінювання. Такий фільтр забезпечує повний захист очей. Часто на лінзах є наклейка, що інформує про УФ-фільтр.

Поляризація

Ці лінзи допомагають зменшити відблиски, підвищити візуальний комфорт і природне сприйняття кольору.

SLR камера

Ці типи шарів, що наносяться на зовнішню поверхню лінз, можуть бути різних кольорів, зменшують відблиски сонячного світла і ефективно захищають очі від надмірного світла і шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

Фотохром

Ці лінзи забезпечують кращий візуальний контраст. Вони легкі і безпечні. Абсолютно прозорі, мають відмінні оптичні і механічні властивості. Надають 100% захист від UVA і UVB променів.

Кольори лінз для збільшення контрасту

Якщо ви дуже активні в спорті в різний час дня в різних погодних умовах, краще використовувати окуляри зі змінними лінзами. Звичайно, фотохромні (інтелектуальні) окуляри набувають все більше шанувальників, що позбавляє нас від досить громіздкої заміни лінз. Вони мимоволі пристосовуються до існуючої інтенсивності світла. Їх мінус в тому, що ціна досить висока.

Однак, якщо ви вирішили купити окуляри зі змінними лінзами, пам'ятайте, що:

  • Жовтий, оранжевий і бурштиновий — лінзи з яскравим відтінком відсікають коротке синє випромінювання, тому використовуються в умовах недостатнього освітлення, осінньої сірості, снігопаду, дощу і туману.
  • Зелений — зелені тоновані лінзи обраної інтенсивності можуть бути хорошим вибором для людей, які багато часу проводять на відкритому повітрі. Вони зменшують відблиски, поліпшують контрастність і знижують навантаження на зір. Однак їх недолік в тому, що вони трохи спотворюють бачення реальних кольорів навколишнього середовища.
  • Рожевий і червоний — блокуючи неприємне синє світло, вони збільшують контраст, і роблять зображення яскравіше при слабкому освітленні.