Як вибрати лонгборд по стилю катання?

Лонгбординг з'явився в 50-х роках минулого століття – такий незвичайний стиль катання на дошці принесли каліфорнійські серфери. Ідея вміло маневрувати по міських вулицях прижилася, а лонгборди стали випускатися у великій різноманітності модифікацій.

Якщо ви підбираєте перший лонгборд, тоді вам варто вибрати дошку для круїзингу. Сама назва стилю говорить про те, що це спокійне, розмірене катання, без особливих вишукувань. Лонгборди для круїзингу називаються круїзерами. Вони оснащуються м'якими колесами, рівень жорсткості не більше 87 А.

Карвінг – стиль катання вулицями, які проходять під нахилом, з різкими поворотами і контрольованою швидкістю. Особливість карвінгових дощок в тому, що ніс і хвіст виглядають однаково, їхати на такій дошці можна тільки в одному напрямку. Для карвінгу варто вибирати не жорстку дошку, довжиною від 40 ", з м'якими і широкими колесами, які забезпечують хороше зчеплення з асфальтом.

Дансинг – саме цей стиль катання був першим, який принесли на міські вулиці серфінгісти. Під час катання райдер переставляє ноги на дошці, ніби танцює експресивний танець. Для дансингу підходять дошки-серфи, довгі круїзери, вони мають досить велику площу деки, міцні і стійкі.

Фрірайд – стиль швидкого і агресивного катання, в якому багато запозичених елементів з інших стилів. Райдер їде на великій швидкості, швидкість і руху контролюються легкими ковзаннями і карвінгом. У процесі катання райдер може заплигувати на бордюри, стрибати зі сходів. Для фрірайду потрібно вибирати лонгборд широкий і жорсткий, з жорсткими колесами - 80-86А.

Даунхілл – стиль для досвідчених райдерів, які точно впевнені в своїх силах. Для цього стилю характерна стійка, в якій райдер їде, низько присівши. Дошки для даунхілу жорсткі, з яскраво вираженим конкейвом.

Основні різновиди лонгбордах

Основна відмінність всіх дощок для лонгбордингу – це довжина, яка вказується в дюймах, рідше в сантиметрах, а також форма деки. Від скейтборду лонгборд відрізняється подовженою декою, що нагадує дошку для серфінгу, відповідно, великою відстанню між підвісками.

Класична форма лонгборда - пінтейл, відрізняються загостреною формою носа, який дозволяє простіше входити в повороти з малим радіусом, але зменшує стійкість. Носова частина у такого лонгборда дуже коротка. Дека висока і вузька, вигнута наверх, місця на дошці не дуже багато. Більшість лонгбордів пінтейл мають довжину від 38 до 44 дюймів.

Денсер – дошка простої, аправленої форми, довжиною до 55 дюймів, ширина сягає 9,5 ". Такі борди мають хорошу гнучкість, стійкі при пересуванні по асфальту. Гнучкість забезпечується за рахунок великої відстані між підвісками – близько півтора метрів. Дошка такої довжини дозволяє вільно пересуватися по ній під час руху, виконувати різні трюки.

Оригінальні форми і важливі характеристики

Фіштейл – дошка схожа на пінтейл, але з коротшою декою, роздвоєним хвостом. Деякі види мають загнутий хвіст, для більш зручної постановки ноги, підвищення маневреності.

Рибка – головна відмінність такої дошки в невеликих габаритах, до 32 дюймів. Такі розміри дозволяють носити дошку з собою, не відчуваючи дискомфорту. Лонгборд рибка відрізняється широким, округлим носом, вираженим кіктейлом, внизу встановлені пластикові слайдери, що забезпечують легке ковзання.

Важливий критерій вибору лонгборда – це прогин, що впливає на комфорт і відчуття при катанні. Поперечний прогин, конкейв, істотно підвищує міцність деки, робить її стійкою до великих динамічних навантажень. Кіктейлом називається загнутий догори хвіст дошки. Ця деталь дозволяє легко переміщатися по місту, долаючи бордюри і перила.

Важливу роль відіграють діаметр і жорсткість коліс – маленькі і жорсткі колеса підвищують маневреність і розгін. Великий діаметр коліс і низькі показники жорсткості покращують прохідність, підвищують комфорт катання.