Класифікація

Вибір гідрокостюма така ж важлива частина підготовки до змагань, як фізичні вправи. Комфорт і якість екіпіровки розкривають потенціал спортсмена, дозволяючи використовувати максимум можливостей тренованого тіла.

За найбільш узагальненою ознакою існує 2 різновиди гідраків:

  • сухі, ізолюючі від довкілля, які застосовуються в холодній воді для занурень;
  • мокрі — ідеальний варіант для тріатлону і будь-якого плавання у відкритій воді без екстремально низьких температур.

Ергономіка мокрого передбачає проникнення води під шар тканини. Перебуваючи близько до тіла, вона переймає і утримує його тепло.

За кроєм гідрокостюми випускаються з довгим і коротким рукавом. Перші дарують продуктивну обтічність в ході гонки. Другі економлять секунди на переодягання, що також допомагає підвищити результат. У середовищі спортсменів класичний костюм з довгим рукавом вважається більш затребуваним, оскільки теплий і застосовується до більшості типів умов. Безрукаві моделі часто обирають на фігуру з нестандартно широкими плечима.

Для літа і води від 23 градусів існують укорочені варіанти з довжиною штанин до середини стегна, короткими рукавами або зовсім без них. Розрізняють моделі формату біг-плавання (свімскіни) і додатково пристосовані для велосипеда (трисьюти).

Крім злитих, зустрічаються і роздільні варіанти, що складаються з майки із застібкою спереду і шортів. Конструкція останніх доповнюється памперсом. За стабільну посадку відповідають компресійний пояс і внутрішнє оздоблення силіконовою тасьмою, завдяки якій штанини не задираються. Модель носиться самостійно і під закритий сьют, коли потрібно заощадити час на переодягання.

Критерії вибору

Перше і найголовніше, костюм повинен бути призначений саме для тріатлону і запливів у відкритій воді. Через особливості крою його легко сплутати з екіпіровкою серфінгіста або дайвера. Ключова відмінність цільового гідрака полягає в підвищеній плавучості, яка допомагає триматися на воді, і здатності довго зберігати тепло.

Основний матеріал гідрокостюма — неопрен зі спандексом і поліамідом. Тканина відрізняється підвищеною еластичністю, щоб не заважати руху, і залишається приємною на дотик. Її товщина варіюється в залежність від температурного режиму. Костюми, призначені для дуже холодної води з відміткою нижче 18 градусів, мають надійно ізолюючу товщину 6-7 мм. При воді від 18 до 21 градуса відмінно носиться 5-міліметровий матеріал. 3 мм і стандартний 1 мм підходять для води від 21 до 24 градусів. У більш теплих умовах носіння гідрокостюма не бажане, а то і зовсім забороняється правилами змагань.

Один виріб може комбінувати різну товщину матеріалу в певних зонах, що дозволяє підвищити плавучість.

Щоб визначитися з розміром, переконайтеся, що можете влізти в костюм без сторонньої допомоги. Якщо у вас це вийде зробити швидко і акуратно, значить, як мінімум, він вам не малий і дозволить вільно рухатися на дистанції. Однак існує інша крайність, що заважає продуктивності. Костюм розміром більше, ніж необхідно, набирає під поверхню занадто багато води, яка буде тягнути плавця вниз і збільшувати опір. Через вільний простір під тканиною прискорюється циркуляція води. Уже нагріта відводиться і швидко замінюється холодною. В таких умовах спортсмену буде нелегко зігрітися.

При примірці варто звернути увагу, щоб посадка не давала складок, особливо на рукавах і штанинах, де щільне прилягання найважливіше. Кромка ворота повинна залишатися в одному положенні, рухаєтеся ви чи стоїте. Якщо вона відходить від тіла, а потім повертається у вихідну позицію, слід приміряти іншу модель. Штанини і довгі рукави гідрокостюму в нормі повинні бути трохи закороткі.

Огляд прикладів

Популярні виробники гідрокостюмів — TYR і Orca.

TYR Men's Hurricane Wetsuit Cat 5

Модель з супереластичного неопрену Yamamoto SCS 44 зі змінною товщиною від 1 мм, котра допомагає домогтися максимальної рухливості і зносостійкості. Оптимальна температура води 14-24 градуси.

Панелі 360 ° Elevation Panels в районі грудей і преса допомагають високо триматися над водою і витрачати сили раціонально. З технологією Range of Motions Zones плечі будуть відчувати меншу напругу. Ергономічний крій манжет полегшує надягання і зняття, а також запобігає захопленню води під час гребків. Укріплена верхня частина рукава спрощує розсічення води, в той час як нижня залишається тонкою для збереження чутливості.

Підкладка з антибактеріальним складом робить сьют гігієнічним і охайним.

TYR Men's Hurricane Wetsuit Cat 1

Бюджетний варіант для початківців багато в чому схожий з професійною моделлю, володіючи оптимальними характеристиками для свого цінника. Неопрен Slick Skin Neoprene на найбільш навантажених ділянках має товщину 5 мм. Ущільнені панелі Yamamoto NANO SCS ефективно виштовхують тіло з води, дозволяючи фокусуватися на швидкості. Матеріал і посадка допомагають домогтися легкого прорізання води і збереження тепла.

Свободу рухів забезпечує конструкція R.O.M., що паралельно розвантажує плечі. Манжети штанин і рукавів попереджають черпання, яке може уповільнити плавця. У той же час технологія манжет не перешкоджає швидкій зміні одягу на транзитному пункті. Конічні штанини додатково полегшують переодягання.

TYR Men's Hurricane Wetsuit Cat 1 Sleeveless

Доступний і надійний гідрокостюм з відкритими плечима, що дозволяє впевнено розсікати товщу води завдяки гладкому неопреновому покриттю Slick Skin Neoprene. Початківець тріатлоніст оцінить переваги крою, які допомагають розвивати високу швидкість і триматися на воді.

Конструкція R.O.M. звільняє тіло, дозволяючи з комфортом долати великі відстані, не відчуваючи втоми в плечах. Неопренові панелі з товщиною матеріалу до 5 мм стабілізують положення плавця, не змушуючи його віддавати сили на підтримку тіла на плаву.

Манжети в області щиколотки, воріт і облямівка навколо рук запобігають набиранню води під костюм при інтенсивних ривках вперед. Конусоподібна форма штанин полегшує переодягання.

TYR Women's Hurricane Wetsuit Cat 5

Професійна модель, сконструйована спеціально для жінок. Технологічний міліметровий неопрен Yamamoto SCS 44 володіє високими показниками розтяжності, що забезпечує комфорт в русі. Мінлива товщина від 1 до 5 мм в найбільш навантажених зонах відповідає за підвищену мобільність і раціональне посилення

Технологія 360 ° Elevation Panels підтримує тіло в воді максимально високо і стабілізує стан плавця. У конструкцію входить система R.O.M. і підтримка Speed ​​Wrap Paneling для ніг і передньої сторони корпуса.

Концепція швидкого зняття на манжетах і посадка штанин не дозволяють втрачати секунди при переодяганні.

Гігієнічна підкладка запобігає розмноженню бактерій і швидкому зношуванню.

TYR Women's Hurricane Wetsuit Cat 1 — більш бюджетний аналог жіночого сьюта для тих, хто тільки придивляється до тріатлону. Зшитий з обтічного неопрена Slick Skin Neoprene, він допомагає долати опір води і готовий наочно продемонструвати переваги гідрокостюма в тріатлоні. Прилеглий крій манжет не пропускає під костюм зайву воду, але на транзитці виявляється зручним для швидкого переодягання. Модель так само оснащена стабілізуючими панелями. Більш технологічна версія моделі для початківців — Hurricane Wetsuit Cat 2 з легким неопреном Yamamoto SCS 39.

TYR Women's Hurricane Wetsuit Cat 1 Sleeveless — безрукавий бюджетник для спортсменок початкового рівня. Основний матеріал — Slick Skin Neoprene, що прорізає воду. На допомогу йому приходять підтримуючі панелі Yamamoto NANO SCS.

Orca ALPHA

Результат співпраці компаній Orca і Yamamoto Corporation відрізняється п'ятишаровою структурою унікального неопрену. Міцний гідрак з товщиною матеріалу 1,5 мм має оптимальну еластичність, що дозволяє використовувати порівняно невелику зворотну блискавку, завдяки якій вода буде просочуватися всередину не так інтенсивно.

Тонка панель з неопрена Yamamoto з покриттям 9 cell nano SCS розташована в районі щиколоток, щоб знизити тертя. 5 і 3-міліметрові вставки допомагають триматися на воді. Бока FLEXIBILITY зберігають тілу маневреність в просторі.

Orca Predator Fullsleeve

Костюм з феноменальною здатністю до утримання плавця на поверхні. Технологія Exo-cell збільшує плавучість на чверть від початкової, щоб спортсмен вкладав всі сили тільки в просування вперед. Гнучкий матеріал Aerodome на найважчих ділянках тіла додатково виштовхує плавця на поверхню.

Неопрен від Yamamoto Corporation з покриттям SCS має низьке тертя, що допомагає розвивати швидкість. Технологія Hydrolite збільшує обтічність. Бічні панелі Core Lateral Stabiliser підтримує м'язи ніг і корпусу.

Комір застібається на липучку до ідеального прилягання.

Orca 3.8 Enduro Fullsleeve

Затребувана чоловіча модель, яка поєднує в собі все необхідне для успішної гонки при середньому бюджеті. Універсальне призначення відповідає будь-якому рівню навичок і всім сезонам.

На воді допомагає триматися задня панель AERODOME 2. Разом з нею тіло підтримує на плаву продуктивна технологія Exo-Cell. Покриття SCS, що знижує тертя, сприяє швидкому набору швидкості після старту.

Вставки неопрена 40 cell в місцях, найбільш схильних до розтягування, дозволяють рухатися впевнено і легко.

Orca W 1.5 ALPHA FULLSLEEVE

Один з найеластичніших жіночих гідрокостюмів. Рукава з 5-шарового неопрена Yamamoto 0.88 і вставки неопрена Yamamoto 44 по плечах і спині сприяють абсолютному комфорту в русі. Коліна з технологією FT1 дозволяють легко згинати ноги. Еластичні 3-міліметрові боковини FLEXIBILITY роблять рухи невимушеними.

Низ штанин 39 cell nano SCS володіє низьким тертям, що сприяє швидкому просуванню вперед.

3 і 5-міліметрові панелі BUOYANCY дозволяють легко триматися на поверхні у відкритій воді.

Orca W SONAR FULLSLEEVE

Гнучкий і плавучий жіночий сьют універсального призначення.

5-міліметрова панель Exo-cell в передній зоні корпусу підтримує плавця в максимально високому положенні до рівня води. Нижню частину тіла на поверхню виштовхує технологія Aerodome 2, застосовувана на важких ділянках тіла. Її еластична підкладка дозволяє вільно рухати ногами.

Неопрен Yamamoto 39 cell nano SCS знижує опір води і дозволяє прориватися вперед в рази швидше.