Одяг із флісу – найкраща альтернатива вовни. Зносостійкий та теплий матеріал, який застосовується у різних аспектах життя: від прогулянки з дитиною до альпінізму. Тим не менш, фліс досить чутливий до неправильного догляду. Достатньо один раз неправильно випрати флісову кофту, щоб його властивості значно погіршилися. Саме тому після придбання виробу потрібно ознайомитися з правилами догляду за флісом.
     Фліс може бути як щільним, використовуватися для холоднішої пори року так і тугі з миклоначесом, і такі тонкі кофти можуть іноді використовуватися велосипедистами в прохолодну пору часу, так само якщо це велотематика, велосипеди і подібний напрямок спорту, то купити велосипед можна також, як і такого роду кофти в інтернет магазині.

Фліс – це синтетична тканина. А значить він не переносить впливу агресивних миючих засобів, засобів для виведення плям і високих температур. Тим не менш, в домашніх умовах все-таки можна забезпечити якісний догляд за флісовою одягом. Необхідно лише дотримуватись кількох рекомендацій, які ми описуємо в цій статті.

Делікатні правила догляду за флісом

Насамперед перед пранням одягу з флісу необхідно ознайомитися з рекомендаціями щодо догляду, які виробник описує на бирці. Не весь фліс однаковий. Залежно від виду виробу та його призначення, рекомендації щодо догляду можуть значно відрізнятися.

Якщо ви хочете продовжити термін служби одягу з флісу, дотримуйтесь рекомендацій щодо догляду за «капризними» тканинами:
1) Стирайте фліс руками. Незважаючи на те, що фліс можна прати в машині, ручне прання все ж більш щадний метод.
2) При пранні машини не завантажуйте барабан до межі – залишайте трохи простору для переміщення одягу. Так ваш одяг менше зношуватиметься під час прання.

4) Для того, щоб ефективніше видалити запах із флісової кофти перед пранням замочіть її на кілька хвилин у мильному розчині. Замочувати рекомендується не більше ніж на півгодини.
5) Хімчистка для флісового одягу не підходить. Відбілювачі та розчинники для цієї тканини заборонені. Замість них краще використовувати засоби, які відновлюють водовідштовхувальні властивості тканини.
6) Якщо одяг із флісу електризується, використовуйте кондиціонер під час прання.
7) Не віджимайте і сильно не викручуйте фліс. Інакше ви порушите структуру волокон, розтягнувши її. Якщо ви стираєте одяг із флісу в машині – віджимайте його на малих обертах.

8) Сушіть фліс природним способом. Не використовуйте машинне сушіння. Також не бажано сушити фліс на батареї. Дія високих температур погіршують теплоізоляційні якості флісу.

Цей список не обов'язково дотримуватися суворо. Але якщо ви це робитимете, ваша флісова кофта скаже вам тільки спасибі.

Як прати фліс у машині
Прати фліс у машині можна, але не в будь-якому режимі. Рекомендації щодо прання флісу в машині:
1) Прати фліс можна за температури не вище 30-40 градусів. Навіть якщо забруднення дуже сильне, порушувати цей температурний режим не можна. У дуже гарячій воді волокна поліестеру починають плавитися. Як результат – значно погіршуються теплоізоляційні якості флісу.
2) Вибирайте делікатні миючі засоби для прання флісу. Краще, якщо це буде нейтральний гель із дрібними ензимами.
3) Режим прання має бути делікатним або ручним. Не забудьте зменшити кількість обертів при віджиму.

4) Одяг з флісу гладити не можна. Після прання повісьте виріб на мотузку – одяг сам набуде початкової форми.