Щоб туристичний намет прослужив не один сезон, надійно захищав від вітру, холоду, важливо вибирати вони зі знанням всіх нюансів. Намети для туризму розрізняються за різними критеріями: тривалість походу, рельєф, температурний режим.

Основні критерії підбору туристичних наметів

Всі туристичні намети можна класифікувати по рельєфу місцевості:

  • Альпіністські (для екстремальних умов і неспішних походів);
  • Для середньогір'я;
  • Для рівнин.

Експедиційні намети розраховані на експлуатацію у важких природних умовах: поривчастий вітер зі снігом, низькі температури. Штурмовий намет має невелику вагу, щоб альпініст міг легко її переносити, витримує сильні пориви вітру, вологість, сніг. Експедиційні намети встановлюються в таборах, під час підготовки до сходження на гору. Оскільки такі вироби потрібні для тривалого використання на високогір'ї, вони відрізняються стійкістю до сильних поривів вітру.

Намети для середніх гір відрізняються підвищеною комфортністю, поєднують властивості виробів для сходження в гори і експедиційних. Такі вироби універсальні, тому можуть застосовуватися як для звичайного кемпінгу, так і для альпінізму.

Рівнинні намети розраховані на нетривалі піші походи, вилазки вихідного дня, відпочинок не березі озера або моря. До цієї категорії відносяться намети для кемпінгу, велопоходів, піших походів.

Особливості матеріалів

Наскільки міцним і довговічним виявиться намет, залежить від якості матеріалу, обробки швів. При виборі наметуварто звертати увагу не тільки на тип, але і на структуру тканини:

  • Тафета — щільне плетіння, підвищена стійкість до води;
  • Оксфорд — плетіння в декілька ниток, підвищена міцність, середня водостійкість;
  • Ріп-стоп — у структуру вплетена міцна, товста нитка, стійка до розривів, але тканина може протікати в місцях вплетення нитки.

Тканини для наметів поділяються на дві групи: поліамідні і поліефірні. Тканини першої групи, до яких відносяться нейлон і капрон, відрізняються невеликою вагою, міцністю, стійкістю до пошкоджень, стирання, але вони розтягуються при намоканні.

Поліефірні тканини (поліестер, лавсан) стійкі до ультрафіолету, стирання, не розтягуються при намоканні.

Додаткові характеристики

Також намети розрізняють за кількістю шарів: одношарові і двошарові. Вироби першого типу складаються з каркаса і тенту. Такі намети застосовуються для легких походів в теплу пору року, відрізняються малою вагою.

Двошаровий намет складається з каркаса, зовнішнього шару, стійкого до вологи, внутрішнього шару. Між двома шарами розташовується повітряний прошарок. Наявність двох шарів виключає утворення конденсату, ефективно зберігає тепло, забезпечує комфортний відпочинок на природі в холодну пору року.

Розрізняють два способи установки двох шарів намету:

  1. Зовнішня оболонка ставиться першою, далі дуги каркаса протягується через отвори на тенті. Після цього тканину внутрішнього відділення кріпиться до тенту на гачки. Зручність такої конструкції полягає в тому, що внутрішня оболонка намету не намокає під час установки.
  2. Першим фіксується внутрішнє відділення: підвішується за допомогою гачків до дуг каркасу, потім ставиться зовнішній тент. В силу особливостей конструкції, при установці під дощем внутрішня оболонка швидко намокає.

Каркас намету може виготовлятися з різних матеріалів, найчастіше, це скловолокно і дюраль. Каркас з фіберглассу (скловолокно) найдешевший, але такі дуги досить важкі, бояться морозу, можуть зламатися від удару при неакуратному використанні. Дуги з дюралі дуже надійні і легкі, не бояться низьких температур, ударів, при поломці швидко ремонтуються.

В інтернет магазині Unisport представлені туристичні намети будь-яких видів, для зимового, літнього туризму, походів вихідного дня і екстремальних експедицій.