Назва цього гібридного байка перекладається як товстий велосипед — це цілком логічно, оскільки основною його відмінністю є масивні покришки. Спочатку такий байк створювався як позашляховик у світі велосипедів, тому він відрізняється не тільки колесами, але і геометрією рами.

Відмінні риси фетбайка

Цю модель велосипеда варто вибрати людям, які люблять їздити по самому складному рельєфу: сухому піску, нерівних трасах, повному бездоріжжю, снігу і навіть обмерзлих ділянках дороги. Тому модель іноді називають сніговий велосипед, тобто, snowbike.

Головна відмінність фетбайка не товста покришки, а знижений тиск у шинах. Це дозволяє їздити по будь-яким трасам, не побоюючись проколів або пробою колеса. За рахунок використання великих покришок (до 5.5 дюймів), широких ободів (від 65 до 100 мм), шини дозволяють тримати тиск від 0,5 атм. до 2 атм.

Широкі колеса «товстуна» виступають одночасно перевагою і недоліком, оскільки мають велику вагу (до 3 кілограм), а значить, вони прагнуть до землі з подвоєною силою. Щоб знизити вагу коліс, деякі виробники просвердлюють в ободах дірки.

Щоб частково компенсувати вагу, на фетбайку рідко встановлюють амортизатори, оскільки широкі колеса дають і без того м'який хід. Особливо актуально це при поїздках по гравійних дорогах, на яких особливо сильно відчуваються вібрації.

Основні переваги фетбайків:

  • Незвичайний зовнішній вигляд — ви точно будете звертати на себе увагу пішоходів і автомобілістів.
  • Комфорт при поїздках по дорогах різного ступеня складності.
  • Можливість їздити по снігу і льоду, тобто, займатися спортом можна цілий рік.

Великі колеса фетбайка дозволяють відкривати для себе нові місця, їздити по дорогах, куди звичайні велосипеди не зможуть дістатися. Навіть на велопрогулянці по звичайній дорозі на фетбайку ви зможете перевозити набагато більше спорядження, що робить байк відмінним вибором для далеких поїздок.

Фетбайк відрізняється дуже широкими колісними дисками і втулками, які дозволяють вміщати великі шини та протектори. Особливий малюнок протектора не дає велосипедистові провалюватися і грузнути в м'якому грунті.

Можливість проїхати по бездоріжжю досягається за рахунок регулювання тиску в шинах - від дуже м'якого (5 PSI) до твердого, як камінь (30 PSI). При низькому тиску колеса ніби розпливаються, поглинають всі нерівності поверхні. Але при такій їзді досить проблематично крутити педалі, входити в повороти.

Якщо надпровідність не потрібно, можна підвищити тиск в шинах, тоді ви отримаєте колеса звичайного велосипеда.

Популярні виробники

Одним з найбільш затребуваних брендів, що випускають фетбайки, є Momentum.

Серед фетбайков середнього рівня звертає увагу Momentum iRide Rocker 1, на якому можна долати будь-яке бездоріжжя, їздити по снігу і льоду. Байк оснащений гідравлічними дисковими гальмами Tektro HDM 290, надійними і без вимоги постійного підстроювання. Ручка дуже м'яка, управляється легко, одним пальцем, при цьому сила натискання відчувається набагато краще, ніж в механіці.

Амортизацію забезпечує пружинно-масляна вилка RST Fat з гідравлічним локаутом - вона дуже добре показала себе на бездоріжжі, оскільки ефективно згладжує нерівності і поліпшує керованість. На лівій нозі розташовується регулятор преднагрузки, що дозволяє налаштувати м'якість ходу вилки і швидкість відскоку.

За регулювання висоти сідла відповідає дроппер Momentum dropper, що дозволяє регулювати висоту прямо на ходу. Щоб опустити сідло, потрібно сидячи натиснути на важіль, а щоб підняти — трохи підвестися і знову натиснути.

Рама алюмінієва, створена за технологією ALUXX-grade: в ній поєднуються міцність, жорсткість, невелика вага і зручна геометрія. Гума шириною 10 см не дозволяє зав'язати у в'язкому ґрунті, додатково виконує функцію амортизації на складній трасі.